Havraník
4/2010 vydáno: 16. hladena cena: zdarma

Sedmiboj je opět tady!

Přečtěte si vše, co zatím víme o Sedmiboji a co říkají někteří soutěžící na svoji účast.

celý článek »
Vítejte u čtvrtého vydání letošního roku! A hned ve slavnostní den - ve Spáren Corvina Declaratio!

Bylo to dnes ráno, co Corvinus Declaratio upadl do nostalgie a začal vzpomínat. Připomněl si své zrození a začátky pod klidnou a pečlivou rukou šéfredaktorky Eweliny Budget, která jej jakožto malé havraní kuře vypiplala a zasloužila se o jeho budoucnost. Když jitro zalezlo do peřin a nastal tradičních dopolední shon, zavzpomínal Corvinus na doby, kdy jej vedl Lucass One a kdy se z malého kuřete stal mladý havran učící se prvnímu letu. Při dopolední pauze na kávu náš plátek uronil slzu nad dlouhou érou vlády Eimer Watton, která ho naučila nejen jak létat na různá místa, ale také jak vzlétnout ještě do vyšších sfér. Když pak tedy změnil své peří a stal se vyučeným havranem, jehož paní byla Eri Liadin, věděl dobře, kam ho křídla nesou. A konečně, jak se dnešní dopoledne chýlilo ke konci, ohlédl se náš dospělák za érou šéfredaktorky Theresy Leagwitové, díky níž získal nové ideje a naučil se měnit směr svého letu se střemhlavostí sobě vlastní. Nyní pro Corvina nastává slunečné poledne, které sálá jeho jedinečnou náladou.

Za celou redakci našemu časopisu přeji, aby pro něj tento den nikdy neskončil a aby se i nadále pohyboval v nebeských výšinách! Máš naši věrnost! :)
Larrie

Ze zákulisí redakce II.

Od posledního zákulisního hlášení nám uplynul měsíc, a tak je na čase shrnout si, kdo se vytáhl, kdo se natáhl, kdo byl přetažen, kdo byl pochválen a hlavně - co nás v brzkých dnech čeká!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Fialovění zase trochu jinak

O tom, že nám poslední dobou fialoví každý druhý, bylo napsáno článků už spoustu. Co k tomu však bývalé studenty vede? A jak se jim pak ve fialovém líbí? Čtěte dále!

zobrazit
0
Janel Weil

Krbím, krbíš, krbíme!

Krby jsou věci vskutku složité a problematické, jen málokterý magič jim rozumí. Pokud nevíte, jak s krbem zacházet, čím ho krmit, kdy ho čistit, prosím, čtěte tento článek!

zobrazit
0
Madidess Leevian

Modré slzy štěstí

Dne 6.2.2010 se udála v havraspárské kolejní místnosti prazvláštní a jedinečná věc. Havraspárský trezor se křtil! A že nevíte, jak to probíhalo? Nu, tak to se začtěte do článku!

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Barevné kapky názorů

Po chodbách už delší čas chodí nové duše hradu. Už spokojených a zařazených nováčků jsem se vyptala na věci ohledně módy.

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Sladký život s plísněmi: Rozhovor

V tomto pokračování cyklu Sladký život s plísněmi vám představím jednu velmi milou plíseň z chovu profesorky Wynneové. Bohužel, rozhovor se neobešel bez četných komplikací...

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Jak znáte božstvo a hrdiny antických bájí?

Mudlovská literatura je velmi zajímavá a jednou z nedávno omílaných a v knihách použitých "prvků" jsou antiční bohové a antika celkově. A pamatujete si o těchto bozích a hrdinech něco více ze Starověkých civilizací, nebo, jak to mudlové označují, z historie či dějepisu? Corvinus si pro vás připravil kvíz na vaše znalosti antických bájí a jejich hrdinů!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Schůzka s profesory - madam Mintaka Orionis

Corvinus vám přináší nový cyklus článků! Tentokráte se jedná o rozhovory s nejrůznějšími profesory naší školy na téma jejich předmětů a jejich kouzelnického života.

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Perličky od modrého krbu

Jako každé Corvinovo vydání, i to dnešní vám přináší vytipované perličky, které zaručeně každého rozesmějí! Jen se podívejte! :)

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Temné časy na hradě aneb kam zmizeli studenti a proč se všichni hádají

Emma Violet Wang stojí uprostřed Velké síně. V uších jí zní pouze hrobové ticho přerušené zvukem škrábání brku po pergamenech. Studenti sedí za stoly a píší. Někteří si hoví v křesle, někteří sklesle koukají z okna. Ano, právě zde proběhla hádka, kterou ukončili primusové a všichni jsou teď zahloubání ve vlastních myšlenkách. Můžeme si také všimnout,že studentů podstatně ubylo. Co se to děje na hradě?

zobrazit
0
Emma Violet Wang

Křížujeme se studenty

Opět se tu hlásíme s naší čaryjkou, která je tu pro ty, kteří rádi doplňují a krátí si tak volný čas.

zobrazit
0
Eressiel de Naso a Lilien Emity Meissed

Havraspárské zamyšlení

Už od pradávna jsou havraspárští pod ochranou orlích křídel. Ale proč zrovna pod orlími? A kdo to vůbec ví? Jakmile se zeptáte lidí, mnoho z nich odpoví, že patron Havraspáru je havran. Kam zmizel orel?

zobrazit
0
Eressiel de Naso a Lilien Emity Meissed

Honba za korunními klenoty Havraspáru

Dnes se všichni honí za převzácnou korunkou Roweny z Havraspáru. Téměř nikdo a zároven všichni ji mohou získat!

zobrazit
1
Anna Barberová

Vinný Tou!

Parodický příběh na všem známého rudého gentlemana.

zobrazit
0
Anna Barberová

Zážitky a prožitky aneb Sedmiboj je opět zde!

Tak je to tu zas. Všichni jsme na to čekali a byli zvědaví. Co se stane? Koho pohár vybere? Jak bude letošní Sedmiboj vypadat?

zobrazit
0
Elennar Hollkin & Thasa Monke Kemanová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Katelyn Auster, Larrie Larstonová
Autoři článků: Anna Barberová, Any Dawson, Avreya Monowitz, Elennar Hollkin, Emma Violet Wang, Eressiel de Naso, Isabella Anne Swan, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian, Thasa Monke Kemanová

Poděkování: Času, že se zastavil a dovoluje Corvinovi prožívat nekonečné mládí. Siru Johnu Werewolfovi za ta léta, během kterých se staral a stará o Corvinovu tvář. Redaktorům, kteří našemu plátku dali řeč. Korektorům, kteří tuto mluvu ještě pilují. Ilustrátorům, kteří Corvina naučili barvitě popisovat, oč mu běží. A také vám, čtenářům Corvina Declaratio, kteří havraspárskému kolejnímu časopisu vdechli život. Děkujeme!