Havraník
5/2010 vydáno: 28. hladena cena: zdarma

Nad sklenkou vína s Filiusem Orionisem

Filius Orionis - jedna z nejžhavějších osobností hradu - byl vyzpovídán Corvinem Declaratio o své mateřské koleji, o Sedmiboji, o šéfredaktorování Denního věštce, a dokonce i o dědkovatění.

celý článek »
Každoročně nás čeká to jedno typické jarní vydání, kdy se bavíme o probouzení přírody, áriích ptáčků zpěváčků, vůni jarního ovzduší a rození mláďat škrken. Výtisk, při kterém nejednomu z nás poklesne hlava, prý jarní únavou. I letos nás vydání s tématem jara nemine. Představte si, dokonce jej právě držíte v rukou! To ovšem není důvod jej odkládat a odebrat se na lože, takže od tohoto úmyslu upusťte a čtěte poslušně dále.

Protože Corvinus Declaratio změnil kabátek již uprostřed zimy, nemá na podobné cavyky náladu. A když k tomu připočteme fakt, že kromě opeření se změnilo i obsazení redakce, způsob přispívání a vydávání našeho periodika, můžete vzít jed na to, že rutina v našem slovníku není a nebude zařazena.

Přinášíme vám tedy temperamentní vydání, ve kterém přivítáme jaro s profesorem Orionisem, ponoříme se do rostenu s novým havroskopem a budeme se těšit na ony prosluněné dny, kdy se budeme moct kochat novou kolekcí z Příčné ulice.

Tak se přeci nenechte zdržovat přihlouplým jarním úklidem, nesvádějte letargii na jarní únavu, zahoďte ten hadr a chopte se originálnější výmluvy pro nicnedělání - čtení vašeho oblíbeného Corvina Declaratio! :)
Za celou redakci,
Larrie

Nad sklenkou vína s Filiusem Orionisem

Filius Orionis - jedna z nejžhavějších osobností hradu - byl vyzpovídán Corvinem Declaratio o své mateřské koleji, o Sedmiboji, o šéfredaktorování Denního věštce, a dokonce i o dědkovatění.

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Návrhářský maraton aneb kouzla s jehlou a nití

První modely již byly představeny veřejnosti. A jak vlastně dopadlo první kolo druhého ročníku kreativní soutěže?

zobrazit
0
Janel Weil

Ocenění nejvyšší - Cena Roweny z Havraspáru

Uděluje se jen jednou za celý školní rok. Její získání je snad tou největší ctí, které se vám může dostat. O čem to tady mluvíme? Samozřejmě o ceně naší zakladatelky, Roweny z Havraspáru.

zobrazit
0
Janel Weil

Sedmibojařská móda: triko Sedmiboj

Soutěž Sedmiboj je velmi známá a každý jistě chce dát najevo, že fandí té své koleji. Ovšem, jaké oblečení zvolit, aby bylo jasné, že jsme koleji věrní?

zobrazit
0
Madidess Leevian

Candyho tajné přání aneb Sedmero na cestách

Máme tu pro vás nahlédnutí k našemu Candymu, havraspárskému trezoru. Co se teď u něj děje? Čtěte a uvidíte!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Modrá tvář - Katelyn Auster

Chcete lépe poznat Katelyn? Snad si nemyslíte, že o ní víte vše?! Čtěte dále a zjistíte, že vždy je co objevovat!

zobrazit
0
Annet Slapfootová

Akademie plná tučňáků

Ta nejzasvěcenější osoba nám poodhalila tajemství okolo TANKu. Chcete-li vědět víc, čtěte dále!

zobrazit
0
Annet Slapfootová

Archiv

Slyšeli jste už někdy o archivu, který byl na naší škole otevřen? Všimli jste si ho? Ne? Tak neváhejte a čtěte dál.

zobrazit
0
Thasa Monke Kemanová

Jaro je nám v patách!

Vstávat, jaro je tu! Květinky rozkvétají, listy se zelenají, tráva raší a kolekce se připravuje!

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Sladký život s plísněmi: Pohled do historie

V dalším dílu plísňologického cyklu vám přínášíme informce o plísních na úsvětu věků. Odkud pocházejí první zaznamenané kolonie plísní? Jak žily plísně ve Skandinávii prvních století našeho letopočtu?

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Bájní tvorové řecké mytologie

Dnes bych vám ráda uvedla předchůdce dnešních kouzelných bytostí, jak je známe – troll, drak či rarach – z knih, jako je Fantastická zvířata a kde je najít. Sami rozhodněte, která jsou hrůzostrašnější.

zobrazit
3
Avreya Monowitz

Havraspárské perličky

A opět se vám hlásíme z havraspárské kolejní místnosti s plnou náručí perliček!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Havroskop na rosten

Tak a máme tady jaro. Rosten přiletěl do hradu spolu s vůní květin a s lehkým deštěm. A já vám odhalím, na co se můžete tento měsíc těšit.

zobrazit
0
Emma Violet Wang

Safírový fénix

S fénixi se setkáváme poměrně často. Na ilustracích v učebnicích, na obrazech ve škole a když se zadaří, tak i osobně. Ale ti obvykle mívají ohnivou barvu. Ale jak to, že může dojít k tomu, že fénix má barvu safíru?

zobrazit
0
Any Dawson

Křížujeme na Příčné ulici

Opět se Vám hlásíme s naší křížovkou pro zábavu.

zobrazit
0
Eressiel de Naso a Lilien Emity Meissed

Pranostiky na věčnost

Máme tu novou sérii článků o pranostikách. Každý měsíc se podíváme na předpovědi a budeme zkoumat, do jaké míry jsou pranostiky spolehlivé. A pozor! Navíc uvnitř naleznete soutěž!

zobrazit
0
Anna Barberová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Korektura a vizuální úprava článků: Avreya Monowitz, Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Janel Weil, John Werewolf, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Any Dawson, Anna Barberová, Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Emma Violet Wang, Eressiel de Naso, Isabella Anne Swan, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian, Thasa Monke Kemanová

Poděkování: Zámečníkům, kteří zasadili neprodyšné dveře do naší redakce, takže jsme mohli zabouchnout jarní letargii před nosem a připravit pro čtenáře toto vydání. Vranovi, že zaslal svého havraního kolegu, aby nám pěl do práce. Všem redaktorům a autorům článků za neutuchající píli a věrnost Corvinovi. Ilustrátorům, že z nás ještě neudělali karikaturu. Korektorům, že nás za věčné upravování článků ještě nepropíchli brky. A samozřejmě vám, našim čtenářům, za neochvějné nadšení, se kterým popadáte nové a nové výtisky našeho časopisu. A v neposlední řadě také siru technickému guru, profesoru Werewolfovi, který našemu plátku vtiskl paměť a obohatil jej o Archiv. Děkujeme!