Havraník
6/2010 vydáno: 12. rostena cena: zdarma

Získáváte... 0 mozečků?!

Zarazil vás někdy počet mozečků, které jste získali za kvíz? Cítili jste se ukřivdění? Vadila vám nespravedlnost? Čtěte dále!

celý článek »
Léto 2010 se nám přehouplo do druhého pololetí a Corvinus Declaratio se rozhodl předčit činnost v pololetí minulém. Novinkou, se kterou se budete moci již v brzkých dnech shledat, bude vydávání pátečních speciálů. První speciál bude zveřejněn již tento pátek spolu s překvapením, které zapříčinilo pozdní vydání tohoto čísla, a věřte nám, když tvrdíme, že rozohní nejednoho z řad čtenářstva! Kontroverze, ostré jazyky a neméně ostré brky jsou našimi novými partnery!

Již tuto neděli vás také čeká první výtisk exkluzivního Sedmibojařského zpravodaje, nemluvě pak o počátku štěstena, kdy vyjde první speciální výtisk ku příležitosti zahájení prestižního klání Týdne živlů. Neházejte proto toto číslo pod stůl se slovy, že "stejně máme 14 dní na to si jej přečíst", protože nemáte, vážení!

Dnes se ale scházíme u tradičního vydání, které bylo připraveno přesně pro ty z vás, jenž si prochází tradiční pololetní krizí, kdy se již nedostává počátečního nadšení ze zahájení roku, ale do nabuzení k poslednímu sběru bodů je ještě daleko. A protože je naše periodikum pro každou tu špatnost, rádi vás podpoříme v prokrastinaci! Tak hurá do čtení!
Za redakci Corvina,
Larrie

Na máslovém ležáku s Angelou Grey-Slytherin

Inspektorka výuky a báječná profesorka bezmála deseti předmětů, která přežila pád do jámy lvové. Přivítejte prosím madam Angelu Grey-Slytherin!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Cena sedmi bratří

Náš seriál o havraspárských oceněních pokračuje. Tentokrát svou cenu představí naše Sedmero havranů, kteří celý rok neúnavně krouží nad havraspárskou věží a pozorně sledují kroky všech svých svěřenců. Které z nich odměnili, zač jim cena byla udělena a kdo se na ni může těšit letos? Čtěte dále!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Bradavice v rytmu Rocku

Šla jsem jednou takhle po hradu. Jen tak jsem bloumala. Však co to neslyším? Hudba? Ne, to bylo bohužel jen ticho. Však brzy by mohla nastat změna. Velká síň se bude otřásat v rytmu Rocku přichází totiž KostiZlom!

zobrazit
0
Elennar Hollkin

Prasinkové křížování

Tak a opět je tu náš luštící koutek, tak se do toho pusťte a přeji příjemnou zábavu...

zobrazit
0
Eressiel de Naso a Lilien Emity Meissed

Jak je to s famfrpálem?

Camrál má Havraspár. Hráč se blíží k obručím a… vstřelí míč! Davy modrých jásají a tým protivníků sedí zkroušeně na svých košťatech. Tyto věty slýcháváme od komentátora na famfrpálovém hřišti, kde často létáme v přiléhavých dresech, jiní z nás, taktéž v kolejním oblečení, sedí na tribuně a fandí týmu své koleje. Famfrpál ovlivnil mnohé z nás a Corvinus Declaratio se pokusí tuto hru osvětlit lépe.

zobrazit
1
Linn Rose Lairová

Havraspárské perličky

Modrý krb opět zaplál a my vám přinášíme další vlnu zábavy z naší kolejní místnosti.

zobrazit
0
Avreya Monowitz a Lilien Emity Meissed

Tajemství krbové skrýše odhaleno!

Až donedávna jsem krbovou skrýš v kolejce pokládala za naprosto nevinnou, neváhám říci rutinní záležitost. Dokonce jsem se domnívala, že ji mají ve všech kolejkách na hradě, nezávisle na barvě závěsů.

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Moai, poklad a čokoláda aneb Velikonoční večírek

Pátého rostena Linn Rose Lairová a Katelyn Austerová uspořádaly v kolejce Velikonoční večírek. Jak to na něm vypadalo? Čtěte dále.

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Sladký život s plísněmi: Rodinný život a děti

Exkluzivní sonda do rodinného života našich milých chlupatých kamarádů. Dozvíte se, jak vypadá běžná rodina v plísní kolonii, o malých plísničkách a spoustu dalších podnětných a zajímavých informací.

zobrazit
0
Isabella Anne Swan

Modrá tvář - Raven Whiteová

Další havranka duší i jménem nám dovolila nakouknout do svého života. Chcete vědět víc? Tak čtěte dále!

zobrazit
0
Annet Slapfootová

Módní okénko - první jarní svit

Ještě předtím, než se na pultech Příčné ulice objeví nová kolekce, vydali jsme se na průzkum toho, jak si vedou naši hradní estéti!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Naučte se pohavransku snadno a rychle!

Přinášíme vám jednoduchý rychlokurz jak se dá naučit alespoň pár základních slov z jazyku zvaného havranština!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Bájní tvorové řecké mytologie podruhé

V minulém díle této minisérie jsem vám představila mnohohlavou nestvůru Hydru, tříhlavého psa Kerbera, vábivé Sirény a zlé a pyšné Gorgony. Dnes se podíváme pod pokličku dalších mytických bytostí, které naháněly hrůzu i těm nejudatnějším hrdinům.

zobrazit
2
Avreya Monowitz

Získáváte... 0 mozečků?!

Zarazil vás někdy počet mozečků, které jste získali za kvíz? Cítili jste se ukřivdění? Vadila vám nespravedlnost? Čtěte dále!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Korektura a vizuální úprava článků: Avreya Monowitz, Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Janel Weil, Katelyn Auster, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Annet Slapfootová, Avreya Monowitz, Elennar Hollkin, Eressiel de Naso, Isabella Anne Swan, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Thasa Monke Kemanová

Poděkování: Profesorskému sboru, že svým studentům v pololetí nakládá tolik práce, že mu na ně dotyční neotřele kašlou a zamíří raději k našim listům. Redaktorům a všem přispivatelům Corvina, že se zřeknou tohoto čtenářského vegetění a obětavě číslo připraví. Ilustrátorům, že si za své vlastní finance koupili nové malířské potřeby, protože vedení Corvina jim drze oznámilo, že zbytek rozpočtu slouží na nové šaty pro skřítky šmíráčky (prý aby byli repre), nikoliv na jejich umělecké nádobíčko. Korektorům, že se účastnili namáhavého školení, kdy za jedinou neopravenou chybu v článku proklečeli dva dny v koutě a zpívali ódu na profesora Werewolfa. Múzám, že navštívily některé z osob, které se nadšeně pustily do plánů na inovace časopisu. A konečně čtenářům, že trpělivě posečkali, až se inkriminovaní výše zmínění tvorové vyprostí ze zajetí múz a budou schopni uveřejnit výtisk 6/2010. Děkujeme!