Havraník
7/2010 vydáno: 25. rostena cena: zdarma

Cosinus Declaratio aneb perličky z Vé eS

V tomto vydání jsme se zaměřili na Velkou síň a neuniklo nám pár opravdu zajímavých rozhovorů, tak se pohodlně usaďte a čtěte.

celý článek »
Vítejte u dalšího klasického vydání Corvina Declaratio!
Po menším období speciálů se na následující týden vracíme do zaběhlých kolejí a přinášíme vám směsici nejrůznějších článků z aktuálního dění na hradě i z věcí budoucích. Jarní únava z nás definitivně opadla, a tak se havraspárská kolej s nadšením vrhla do famfrpálového tréninku, výpravy do Zakázaného lesa i kuchtění modré limonády a různých druhů kávy. A to vše se můžete dočíst právě v dnešním čísle!

Rovněž se naposledy ohlížíme za rostenem, neboť příští vydání již bude ve znamení havřence zamilovaných - havřence štěstena. Zdali máte nebo nemáte očekávat přeslazené vydání, to už vykoumejte sami... A mezitím si třeba přečtěte unikátní Havroskop, který vám napoví, co vás v příštích dnech čeká a nemine. Neméně zajímavá bude i jistě trocha toho bulváru z ostrého brka slečny Neil!

Tak neváhejte a ponořte se s námi do jarních radovánek, které hradem tepou v plném proudu. A snad vám Corvinus vykouzlí i úsměv na tváři ;).

Za redakci periodika,

Larrie Larstonová

Baculka zmizela. Naděje na návrat ale zůstává!

No, a je to tu. Krize dorazila i ke kouzelníkům. Bradavický hrad už nemá na to, aby si vydržoval dvě takové věže. Škoda, byla to skoro rarita. Ale neztrácejme naději.

zobrazit
1
John Werewolf

Ze zákulisí redakce III.

Další havřenec je za námi a je na čase, abychom se společně podívali do minulosti, poučili se z ní a vyšli vstříct věcím budoucím. Pojďte se na pár chvilek zamyslet s námi.

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Havroskop na štěsten

Jaro je v plném proudu a i když nás teď ještě sem tam potrápí mrazíky, s blížícím se štěstenem by měly zmizet úplně.

zobrazit
0
Janel Weil

Konspirační teorie o krbové skrýši

V minulém čísle jsme byli svědky skandálního odhalení tajemství krbových skrýší. Jak se na ně dívají další obyvatelé hradu? Vědí něco o jejich skrýši za krbem? A čtou vůbec články v našem časopise?

zobrazit
1
Isabella Anne Swan

Bájní tvorové řecké mytologie naposledy!

Dnes se naposledy podíváme do starověkého Řecka a Říma na děsuplné i nádherné bytosti, na které se dodnes nezapomnělo...

zobrazit
2
Avreya Monowitz

Hrad v barvách jara

Každý si pamatuje na nedávné šílenství. Nejen studentky a studenti, ale i profesoři stáli dlouhé fronty před butikem madam Malkinové a čekali, kdy bude otevřen... A ten den nastal! Do butiku dorazila nová kolekce s nádechem přírody a jara!

zobrazit
0
Madidess Leevian

John Werewolf tají vlastní děti!

Nepochybuji o tom, že každý z vás se již někdy střetl s kolejním ředitelem Havraspáru a správcem Příčné ulice, ctihodným sirem Johnem Werewolfem. Položme si však následující otázky: Je opravdu tak ctihodný? Neskrývá něco před námi?

zobrazit
3
Elanius Aine Neil

Havraspár v Zapovězeném lese

Výpravy do Zapovězeného lesa jsou poměrně oblíbené, a tak si i modří, milovníci dobrodružství, jednu zařídili. A jak návštěva lesa probíhala? Čtěte!

zobrazit
0
Madidess Leevian

Kávu si osladím...

Sedíme v redakci a ze šálku se line aromatická a lahodná vůně čerstvě přivezené kávy. Přikládám si šálek k ústům a upíjím z té pochutiny. Zorničky se mi rozšiřují a stejně jako ostatní pochvalně a radostně přikyvuji. Poté se ale naplno oddávám svému pochodu myšlenek, které se při pití této kávy jakoby samy uvolňují a přenáší na pergamen…

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Profesorské kříže

V dnešním krásném sedmém vydání našeho časopisu jsme se zaměřili na to, jak znáte své profesory.

zobrazit
0
Eressiel de Naso a Lilien Emity Meissed

Modrý havran Milka

Objeven Modrý havran Milka! Nový druh kouzelného tvora žije mezi námi!

zobrazit
0
Anna Barberová

Ochutnejte havraspárskou limonádu!

Milí drazí, u dnešního článku budete potřebovat kuchyni. A k čemu? Budeme přece vařit! Proto si připravte vařečky a kotlíky a jako první si ukuchtíme legendární modrou limonádu...

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Bystrozorův výstup

V sobotu v 17:00 hodin započal havraspárský famfrpálový trénink. Mo(u)dří a Mo(u)dřejší proti sobě bojovali na košťatech. Nováčkům se trénink hodně líbil a nezanevřeli na něj ani staří ostřílení hráči!
Přečtete si, jak to všechno probíhalo?

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Módní okénko

Jistě jste si toho také všimli (a kdo ne?! :D), že kolekce k nám již dorazila v plné své kráse! A obdivovat ji můžeme nejen za vitrínami u Madam Malkinové. Jen se podívejte na ty variace, které si na sebe oblékli naši studenti!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Cosinus Declaratio aneb perličky z Vé eS

V tomto vydání jsme se zaměřili na Velkou síň a neuniklo nám pár opravdu zajímavých rozhovorů, tak se pohodlně usaďte a čtěte.

zobrazit
5
Larrie Larstonová & Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Anna Barberová, Avreya Monowitz, Elanius Aine Neil, Eressiel de Naso, Isabella Anne Swan, Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian


Poděkování: Skřítkům ze směšného koutku, že si sbalili svých padesát švestek a bez keců opustili redakci. Siru technikovi za dodání jiných pergamenů, na kterých se nerozpíjejí kaňky a nerozmazávají se gramatické chyby. Redakci za úžasnou spolupráci, pomocí níž připravili další vydání. A samozřejmě čtenářům, že si místo učebnice raději vezmou náš časopis. Děkujeme vám všem!