Moai, poklad a čokoláda aneb Velikonoční večírek

Pátého rostena Linn Rose Lairová a Katelyn Austerová uspořádaly v kolejce Velikonoční večírek. Jak to na něm vypadalo? Čtěte dále.

Večírek byl okolo šesté hodiny večerní zahájen tím, že  EAN házela po Katelyn bláto a shnilou zeleninu. Po malé začáteční bitvě byli do kolejky vypuštěni čokoládoví zajíci schovaní v legendární krbové skrýši. Jelikož jsme všichni měli hlad, tedy alespoň já a EAN, pustili jsme se do nich. Plán organizátorek byl sice trochu jiný, ale co už. Potom vypukla první soutěž. Králíci nás odvlekli do knihovny, což vzhledem k pokročilé hodině nebylo nejbezpečnější, a my hádali, kteří studenti si to courají kolem. V průběhu soutěže jsme lovili a jedli zajíce a rozčilovali tím organizátorky. První soutěž skončila nerozhodně se dvěma body pro zdatnou hadačku Sharlotte la Libretëu a dvěma body pro mě, Isabellu. Následoval nenápadný přesun do Zakázaného lesa.


Zde nás čekalo značně prořídlé hejno čokoládových králíko-zajícoidů, kteří nás nahnali do kouzelného portálu. Ocitli jsme se na Velikonočních ostrovech. Můj radostný bojový tanec a válečné tetování obličeje tvarohem se kupodivu nesetkalo s úspěchem.

Po několika okamžicích určených k aklimatizaci na ostrovech jsme potkali příjemný háj proslulých soch moai, které byly tak laskavé, že nás informovaly o pokladě ukrytém na ostrově a daly nám hádanky, které měly sloužit k jeho nalezení. Nás čekal náročný úkol hádanky rozluštit. Někde v tomto bodě napínavého večera se ukázalo, že jedna z organizátorek nejenže neví, že je na Velikonočních ostrovech, ale ani neví, kdo a kdy je objevil. Což, nezlobte se na mě, je od organizátora tématického večírku nezodpovědné.

Inu, pustili jsme se do luštění hádanek. V této části soutěžení jsem zaperlila pro změnu . Po čtvrté hádance však došlo k tragické události. Na ostrově vypuklo zemětřesení a sochy se rozpadly na součástky. Když se země přestala chvět, vydali jsme se  na nedalekou kvetoucí louku. Na louce nás očekával zahradnický kvíz, kde opět došlo k četným nedorozuměním ze strany organizace.

Původní pravidla zněla, že je třeba uvádět celý název květiny, v průběhu druhého kola však byla pravidla záhadně upravena, takže bod získal i ten, kdo řekl název neúplný. Barush Talandie tuto soutěž vyhrála na celé čáře. Po skončení kvízu jsme se vydali dále. Do cesty se nám postavila řeka, při jejímž přechodu se vyskytly zajímavé události zahrnující pokus o vraždu Barush a pokus jednoho krokodýla sežrat labutího člena výpravy. Kupodivu však nikdo nebyl vážněji zraněn.

Po nějaké době jsme dorazili na místo určení, kde pro nás parta zbylých čokoládových zajíců (nebylo jich už, pravda, mnoho) připravila tombolu. Mezi cenami byly různé předměty od skřítčí moči přes plyšáky po zlaté náušnice a podobně. Když byly ceny rozdány a většina králíků snědena, dostavila se na náš ubrus (náhrada za běžně používanou deku) vzácná návštěva - domorodá žena Santi. Odebrali jsme se s ní k ohništi, kde nám povyprávěla nesmírně zajímavou pověst o vzniku moai a pak nám položila několik soutěžních otázek. V průběhu vyprávění Linn pojídala grilované větve a já opékala nad ohněm posledního čokoládového zajíce (což byla činnost poněkud nedomyšlená).

Potom organizátorky vyhlásily výsledky večírkové předsoutěže, jež měla dvě části. První - "Zdobené vajíčko" - vyhrála Avreya Monowitz, na druhém místě se umístila Janel Weil a na třetím Elanius Aine Neil.


(Vítězná vajíčka:
Avreya Monowitz)

Druhou část soutěže - báseň na téma "Jak se dráček vylíhl ze slepičího vajíčka" - vyhrála  Isabella Anne Swan (já) s dílem v následujícím znění:

Jedna modrá slepička
Snesla čtyři vajíčka
První kuře, druhé kuře,
Třetí podobá se můře

Ale co to leze ven?
Čtvrtý kuřecí člen
Není kuře, je to drak!
Už je to tak, kokodák

Dráček modrý vylézá,
Chybí mu však protéza,
Nechal vevnitř ocásek,
Vypadá jak maňásek
.

Ale modrá slepička,
Ustaraná celičká,
Uškubne mu někde klacík,
Ocásek mu hbitě vrací

A tak celá rodinka,
Jde tam, co je rovinka,
Cupitají za sebou,
Na procházku spolu jdou.

Nakonec jde modrý dráček,
Přes nebe tu pluje mráček,
Dráčku ocas nechybí,
Zato ksicht má velrybí!

Závěrem nás čekalo už jen vyhlášení vítěze všech soutěží z celého večírku, a to v následujícím pořadí:

1. místo - Barush TalandieIsabella Anne Swan 

2. místo -  Sharlotte la Libretëa

Myslím, že mohu zodpovědně prohlásit, že to byl báječný večírek... Těšte se na reportáže z dalších podobně vydařených havraspárských akcí!




Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Isabella Anne Swan
Vydáno: 6/2010

Komentáře
1713498098