Šokující: Pravá tvář Havraspáru odhalena!

Mnozí z vás si jistě myslí, že Havraspár je kolej jako každá jiná. Avšak opak je pravdou, ačkoliv se mnoho studentů může zdát býti normálními, tak se v koleji vyskytují skutečně děsiví tvorové, kteří jsou z nějakého důvodu na hradě a ohrožují tak celé čarodějné studenstvo. Jste připraveni na pravdu? Pokud ano, je tu článek právě pro vás...

Ďábelský Candor při dohodě s EvE

Jistě, mnozí z vás znají Havraspárské dost zblízka. Jste členy koleje, anebo znáte některé modrásky z různých setkání na hradě a říkáte si, že mé povídání o běžnosti modrých studentů je samozřejmě jen snůškou blábolů. Nicméně nemůžeme upřít, že většina běžných řadových studentů nepůsobí nijak zvláštně a dala by se považovat za normální. Ovšem jak jsem během jediného školního roku zjistil, tak vedení Havraspárské koleje a další pověstné osobnosti patří mezi sbírku těch největších podivností v Bradavické škole.

Máme zde zombie lady (ženské pohlaví od tvorů známých jako zombie lord) Evelinu van Eyck, lehce "prásklou" šéfredaktorku Lilien Emity Meissed, která trpí mnohonásobným rozštěpem osobnosti a má na mozku netopýra (aneb její oblíbené visení hlavou dolů ze závěsu). Přidejme primuse šprýmuse Justina Angel Sanea, který za maskou geniality skrývá skutečné šílenství v podobě zákeřných žertů (anebo za maskou šílenství skrývá genialitu?), a jeho schopnou pomocnici, neméně zákeřnou, prefektu Eliah Tailesovou. Tomu všemu vévodí kolejní ředitel Midar, který má svoji druhou osobnost Kilahima zamčenou ve skříni. Je nutno říkat více? A to jsem poukázal jen na ty, kteří stojí v záři reflektorů, tedy chci říct, že aktivně zastupují kolej.

eliah-tailesova.gifAle u koho začít? Na koho si posvítíme nejdříve? Nejvíce jsem měl možnost nahlédnout do podivnosti Eliah Tailesové. Navenek taková nevinná nenápadná duše, přesto držící hrůznou moc. Po požití speciálního lektvaru zvládá narušovat zákony naší reality, doslova zvládá realitu ohýbat. Fyzikální zákony jakoby se jí netýkaly. K tomu přidejme dobře skrývanou zákeřnost, která se dokáže projevit v ten nejméně střežený okamžik. Pospíchající modré spolužačce podrazí nohu, uzme svitek, prohází jednoduchým kouzlem i/y a pak "pomůže" své oběti a pošle ji svojí cestou. Přesto její zvláštnosti a nebezpečnost patří mezi spíše ty neškodné z Havraspáru.

*

justin-angel-sane.gifStejně tak primus Justin Angel Sane, který rád vyslyší problém, ale následně užije jakési podivné magie, aby zahltil váš mozek a přiblížil vás blíže na hranici šílenství. Tato magie je obecně známá jako "matematické důkazy" a má svůj původ u tajemných obřadů některých mudlovských sekt, které se překvapivě soustředí kolem měst a především mudlovských univerzit. V Prasinkách se mi podařilo zjistit, že se účastní ilegálních šachových turnajů, ve kterých často vítězí a poražené soupeře poté přeměňuje v šachové figurky. Touto speciální sadou pak odehrává další zápasy a získává tím na svou stranu znalosti a schopnosti svých dřívějších soupeřů. Také se povídá, že šprýmus je schopný velice zákeřných žertíků v podobném duchu jako jeho již zmíněná pravá ruka Eliah.

*

evelina-van-eyck.gif

Koho dále? Jistě milou pokladní, zombije z naší koleje - Evelina van Eyck. Už samotná existence tzv. neživé na území školy je myslím věc hraničící s bezpečností všech Bradavických studentů. Co však tuto neživou, leč samostatnou existenci pohání? V jistých kruzích se spekuluje, že společně s ďábelským havranem Candorem uzavřela jakousi pekelnou smlouvu. Dokud bude hromadit zlato, tak ji Candor bude držet pomocí své tajemné moci na živu, či spíše ne-živu. Proto dobře hlídejte své galeony, srpce i svrčky, kdykoliv je tento tvor nablízku.

*

midar-kilahim.gifNicméně krom neživých zde máme i případy rozštěpených osobností. Ovšem i po důkladném hledání a sledování se mi nepodařilo zjistit více podrobností o rozštěpu modrého kolejního ředitele Midara, natož abych zahlédnul Kilahima. Přesto věřím, že jsem na stopě velkému odhalení a budu bez odpočinku pátrat, dokud nepřijdu na pravdu týkající se ďábelské druhé osobnosti našeho kolejního ředitele.

*

lilien-emity-meissed.gifNa závěr mi zbývá na tomto seznamu již "jen" šéfredaktorka Lilien Emity Meissed. Tato modrá studentka je pověstná svým batmanovským syndromem visení z kolejního závěsu. To je však jen vrchol ledovce. Lilien je pověstná držením mocného biče, kterým tyranizuje celou redakci CD a popohání je i ve Velké síni k další práci. Ovšem jak sama přiznává, tak je to "jenom" práce jedné z jejích osobností. Dokonce přiznává, že některé z jejích dalších osobností jsou muži, či dokonce chlupatá monstra (spojení s vlkodlakem se mi zatím nepovedlo potvrdit, ale nebojte drazí čtenáři, stále vše sleduji).

***

Takže vážení čtenáři, buďte před těmito tvory na pozoru a mějte své hůlky vždy při ruce a obranná zaklínadla na jazyku. Já se prozatím loučím a když Rowena bude přát, tak jistě brzy najdu pravdu o dalších obyvatelích této koleje a možná i hradu.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Zendaer Amattis
Vydáno: 1/2013

Komentáře
"Neprovokuj Kilahima ani nohou obutou v okované botě." :D
Zene, super! Pravá tvář podivných havraspárských individuí konečně odhalena. :D Teď už se k nám nováčci nebudou bát chodit proto, že jsme údajně "banda šprtů", nýbrž proto, že jsme banda...ehm...to si každý domyslí sám. :D
Nix | 26. 01. 2013
konečně odhalena jejich pravá identita i zbytku hradu :DD
Linn | 26. 01. 2013
Boží článek, ano..:D Aasi si budu muset nějaký ten bič pořídit, když mi ho všichni cpou do ruk!:D
Lilien | 26. 01. 2013
Zendík zabiiil! :D
Jen jeden známý citát, "neprovokuj Kilahima bosou nohou!".. Takže pozor, pozor :)
Eli | 26. 01. 2013
1653476968