Turnaj B4 - Rozhovor s první modrou šampionkou

Havraspárský tým má za sebou první z náročných úkolů turnaje. Měla jsem tu čest a podařilo se mi vyzpovídat první z účastnic, Evelinu van Eyck.
Jak je spokojená se svým týmem a nejen to?
Otočte zažloutlým listem a dočtete se mnohem více!


Tato modrá zombice, která je velmi schopnou, milou a kreativní osobou pochutnávající si na sušenkách, obývá hradní zdi už nějakou tu dobu a nyní navštěvuje 4. ročník. Za tento čas už stihla spousty úctyhodných věcí. Strávila chvíle plné škrábání brkem do notýsku v redakci Corvina Declaratio, kde byla velmi schopnou redaktorkou. Také stála u několika zásadních rozhodnutí jakožto členka modré zasedačky. A v neposlední řadě řídila a z ostatních tahala společně s Candorem zlatavé mince. Nyní je jednou z účastnic B4. Nebudeme již déle otálet a vrhneme se rovnou na její reakce na otázky kolem turnaje, ale i další.

***

Corvinus Declaratio: Ahoj, Evey! Jsem moc ráda a děkuji ti za to, že sis našla v těchto nočních hodinách čas na pár slov. A kdyby nic jiného, tak si alespoň můžeš pochutnat na něčem velmi dobrém. *usměje se a připraví si svůj zápisník s brkem* Zprvu bych se tě ráda optala na to, na co se asi ptala většina ostatních redaktorů. Když sis podávala přihlášku do B4, čekala jsi, že se probojuješ do modrého týmu? Byla jsi ráda anebo spíše nervózní z toho, jaké náročné úkoly vás čekají?

Evelina van Eyck: Ahoj, ahoj. Žiji evelina-van-eyck.gifpředevším po setmění, takže v nočních hodinách si vždycky najdu nějaký ten ztracený čas na pár slov. *mrkne* Na tuto otázku neumím odpovědět jednoznačně. Dlouho jsem váhala, jestli tu přihlášku poslat, nebo ne. Přiznávám se, že jsem plánovala odpočinkový rok na nabírání sil a inspirace, doplnění šatníku, ehm, *odkašle si* a tak podobně. Ale okolnosti se změnily, nastaly nějaké ty zvraty, přepadlo mě nadšení a tu přihlášku jsem poslala. No a pak jsem už jenom očekávala neočekávané. Moc jsem nepřemýšlela nad tím, jestli mě Havraspár vybere nebo ne. Věřila jsem tomu, že ať se kolej rozhodne jakkoliv, bude to správné rozhodnutí. *usmívá se* Když jsem pak ale zjistila, že jsem vybraná a navíc budu v naprosto úžasném havrtýmu, byla jsem v euforii. Pak už nebylo návratu. Takže jsem odsunula strach a nervozitu stranou. Vím, že to bude velmi náročné a složité.

*

Corvinus Declaratio: Děkuji za zajímavou odpověď. *usměje se* Takže jsi v modrém týmu asi velmi spokojená? A co si myslíš o svých spolubojovnicích? Kdybys mohla, změnila bys na něm/nich něco?

Evelina van Eyck: Otevřeně říkám, že jsem si lepší sestavu týmu nemohla přát. Takže ne, opravdu bych neměnila něco, s čím jsem spokojená. *usmívá se* Fascinuje mě, jak se navzájem intuitivně doplňujeme. V mnoha věcech jsme stejné, ale přesto naprosto jiné. Jsme naladěny na stejnou myšlenkovou vlnu a perfektně si rozumíme. S Lilien se znám nejdéle. Ona je ten typ člověka, který vždycky zvládne všechno dotáhnout až do úplného konce. Nikdy se nevzdá a má fantastický smysl pro detail. Obdivuji ji za to, jak umí naprosto trefně popsat úplně cokoliv. Lilienku jen tak něco nevystraší a i když vypadá navenek velmi mile, je dost tvrdá. *uculuje se* Na Eliah zbožňuji její smysl pro humor. Je šíleně kreativní a baví mě, jak dokáže smíchat nesmíchatelné. Vtip s moudrostí, serióznost s potrhlostí. Jako správná havranka je všestranně talentovaná, co si víc přát? Mám ji hrozně ráda a jsem ještě radši, že můžu být s Eli v týmu. No a nakonec je tu Lucy. S Luc se znám nejkratší dobu, ale i za ten rekordní čas jsem si ji (a její dvojče Michaelu!) stihla šíleně oblíbit. Její tvorba mi naposledy vyrazila dech a dodnes hledám svou upadlou čelist někde pod stolem. *zasměje se* Povím vám, že je Lucy naprosto snová a intelektuální a díky ní jsem přišla na to, že kreativita je zábavnější forma inteligence. Vedle nich si připadám dost… obyčejně. *poušklíbne se* Všechny jsou velmi mo(u)dré a vím, že dokáží s důvtipem reprezentovat Roweninu kolej.

*

Corvinus Declaratio: *také jí padá čelist nad tím, jak Evey odpovídá* Když už jsme u toho důvtipu, je Tvým oblíbeným havranem ze Sedmera právě Corvus? *usměje se* Ale i přes to, jak jsi se svými kolegyněmi spokojená… Zlobí tě také někdy?

Evelina van Eyck: Ano, je to Corvus, strážce Důvtipu. S Corvusem jsem se seznámila úplně první, ještě když jsem byla nováček. Takže je u mě na prvním místě vždycky Corvus. *pousměje se* Ne, na to jsou moc dokonalé. *zasměje se* Ale vážně, zatím jsme spolupracovaly teprve na jednom úkolu a všechny jsme byly zatím vzorné a hodné na sebe. Ale jsem si jistá, že bychom se navzájem dokázaly vyprudit, třeba k lepším výsledkům. Všechny jsou velmi osobité, mají často jiné názory, nápady, myšlenky. Ale nehledejte v tom žádný chaos, fungujeme v mysteriózní rovnováze a modré harmonii. Myslím, že každá z nás ví, že nejsilnější jsme jako jeden celek, ne jako jednotlivec. Proto nám to klape společně a vzájemně se respektujeme. P.S. Pokud nemůžeme být vzorné, můžeme být aspoň krásné. *uculí se*

*

Corvinus Declaratio: Co si myslíš o ostatních týmech, který z nich ti přijde jako největší soupeř, největší hrozba? Existuje pro tebe takovýto nějaký? *usměje se*

Evelina van Eyck: Hmm. *zamyslí se* Myslím, že ještě nenastala ta správná konstelace hvězd na odpověď na Tvou otázku. Tohle je mnohem těžší otázka než otázka "Kdo mi snědl všechny sušenky?!" a je to složité. V tuto chvíli mám rozporuplné pocity a jsem docela v rozpacích, když mám říct, kterou kolej považujeme za největšího soupeře. Problém je v tom, že lidi z ostatních týmu neznám tak dobře, jako modrý tým. Nebo přesněji - neznám je vůbec. Asi budu znát odpověď na tuto otázku až po zveřejnění hodnocení z prvního úkolu. *pokrčí rameny* Zatím žiju ve sladkém nevědomí a to mi vyhovuje. No stres, znáš to. *pobaveně se usmívá*

*

Corvinus Declaratio: Osobně musím souhlasit, byla to trochu "zákeřná" otázka a rozhodně je na ni čas. *usměje se* Ale nahrála si mi další otázku, kterou položím… Jak jsi celkově spokojená s prvním úkolem? Líbilo se ti zadání nebo naopak ne? Jak se ti i celému týmu úkol zpracovával? Tedy pokud to není tajné. *s úsměvem mrkne*

Evelina van Eyck: První úkol byl pro nás dost zásadní a důležitý. Naučily jsme se na něm, jak společně fungovat, jak využít ten gazilion rozmanitých nápadů a jak pochopit, vstřebat a zrealizovat vize ostatních. První úkol nás dost sblížil a byla to hodně velká výzva (a já mám výzvy ráda). Nakonec jsme společnými silami stvořily něco, co nás samotné překvapilo. Dost jsme se na tom vyřádily, myslím, že ze začátku jsme ani nevěděly, jaký výsledek očekávat, což na tom bylo snad to nejzábavnější. *pobaveně se ušklíbne* Rowena ví, jak to dopadne, ale královsky jsme se u toho bavily. Myslím, že díky B4 se naučíme překonávat samy sebe a hranice své fantazie, možností a schopností. Zadání bylo perfektní. Perfektně dokonalý! A taky dost obsáhlý, propracovaný a dech beroucí. Prostě takové, na jaké jsme zvyklé. *vyplázne jazyk*

*

Corvinus Declaratio: *je ráda, že se Evey vše líbilo a je spokojená, zamyslí se a uvažuje, zda je dobré další otázku položit* Vlastníte nějaké příšerně utajované silné zbraně, které hodláte použít? V čem je podle tebe největší síla modrého uskupení?

Evelina van Eyck: Největší síla havraspárského týmu? Ale no tak. Vědět, jak nejlíp na to, je nad všechno světa zlato. *zamrká a spiklenecky pošeptá* Ale nějaké ty zbraně hromadného ničení máme v šuplíku. Jinak vždycky nějaké eso v rukávu/rukávech máme. *tváří se velmi tajnůstkářsky*

*

Corvinus Declaratio: *usměje se a něco si zapíše výrazným písmem* Tak a dostáváme se skoro k úplnému konci… Ráda bych se ještě zeptala na porotu. Byla jsi spokojena s vybranou porotou? Máš mezi touto čtveřicí profesorek nějakou oblíbenkyni?

Evelina van Eyck: Porotu tvoří velmi příjemné dámy. Hm… Když se nad tím zamyslím, celá Bradavická čtyřka je taková dámská soutěž, že jo, viď? *usmívá se* Nemám námitek ohledně porotkyň. A jsem dostatečně moudrá na to, abych nevyjmenovávala jednu oblíbenkyni mezi nimi. *neubrání se úsměvu* Všechny jsou velmi známé, oblíbené, vrásčité, respektované, naprosto spravedlivé a nezaujaté. Věřím tomu, že umí sepsat velmi zajímavá hodnocení.

*

Corvinus Declaratio: *odpovídá s úsměvem Evey* To ano, je, až na jednoho chlapce, který zastupuje žlutý tým Mrzimoru... Myslím, že už tě dnes nebudu více trápit. *zasměje se* Mnohokrát ti děkuji za rozhovor a strávený noční čas u Tří košťat. *zavře svůj notýsek úplně celý popsaný malým písmem* Celému modrému týmu přeji mnoho zdaru, trpělivosti a štěstí při plnění dalších úkolů, jste nejlepší! Ale chci ještě říci, že pokud máš ještě něco, co bys ráda vypustila z úst, vzkázala nejen našim čtenářům, cokoliv, jen do toho. *usměje se*

Evelina van Eyck: Já děkuji. Za rozhovor, podporu i za důvěru. Chtěla bych touto cestou popřát ostatním týmům hodně štěstí a čtenářům bych chtěla vzkázat, že ty nejlepší sušenky jsou ty snězené. *zazubí se a ukáže na prázdný pletený košík*

***

Po tomto velmi příjemném rozhovoru bylo také spěšně vysláno několik soviček, které u své nožičky držely několik málo otázek na ostatní členy a obyvatele Havraspáru.

Na malém pergamenu spočívaly tyto otázky:

Corvinus Declaratio: Myslíš si, že je Ev pro tým B4 tou pravou? Proč? Znáš nějaké její vlastnosti, které jsou pro tým výbornou posilou?

Elysion Blackmoorová: Ano, myslím si, že Ev je dobrou volbou. Za tu dobu, co jsem v Havraspáru, jsem vždycky vnímala Ev jako osobu, která se sice na oko oháněla svými padajícími končetinami a vrhala nenávistné zombí pohledy na dlužníky - což bylo pro postavení pokladnice nezbytné, ale na druhou stranu byla vždycky vstřícná a s ostatními dobře vycházela, a to si myslím, že je pro B4 nezbytné, těžko by se něco tvořilo, kdyby se lidé pořád hádali.

*

Zendaer Amattis: Evey až tak neznám, ale tuším, že skvěle maluje. Její kresby byly zmíněny i v CD, takže určitě na případné kreslící úkoly značně vypomůže. A věřím, že jakožto naše kouzelná zombie-lady zná mnohé magické záhady a tajemství.
Takže ano, věřím, že je ta pravá. *usměje se*

*

Brianag Mac Coileáin: Tak, já si brianag-mac-coileain.gifmyslím, že Eve je tou pravou volbou. I podle toho, co napsala do "eseje".
Eve je na našem hradě již dlouho, všichni ji známe jako zombii. Má neskutečný smysl pro humor. Pokaždé jsem se u nějakého jejího článku nebo rozhovoru smála. Z toho i vyplývá, že umí napsat kvalitní práci. Dále je to výborná výtvarnice a grafička. Z její práce například pochází i školní zástava. Myslím, že Eve je pro B4 stavěná a ještě ukáže, co umí. *usměje se*

*

James Watfar: Samozřejmě, že Ev tou james-watfar.gifpravou je. Vždyť je jedním z nejkreativnějších lidí z koleje, málokdo mě štve tak jako ona, když něco vytvoří a já musím závidět. A vlastnosti znám, například v kouzlech s čarografikou nemá moc konkurence nejen v koleji, ale rovnou na celém hradě. A umění spisovatelské ovládá taky tak, až to pěkné není. Zkrátka, myslím, že zrovna Evey je pro tým víc než výbornou posilou.

***

Na závěr bych vložila již jen pár písmen.  Jak vidíme, Evey se pro všechny zdá být dobrou volbou dopňující modré společenstvo. Můžeme jí a celému modrému týmu stále jenom přát přízeň paní Štěstěny, pevné nervy a také vlastní důvěru. Je ve hvězdách, jak to bude vypadat po vyhodnocení prvního úkolu. Ale věřme, že výborně!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Michaela Mary Enigmatic
Vydáno: 6/2013

Komentáře
Moc pěkný rozhovor! :)+dme se pýchou+ Šikovné! +dala by ruku do ohně za to, že tenhle článek už komentovala! :D+
Lilien | 29. 04. 2013
Krásný rozhovor holky! Moc se mi líbil :))
Sněhurka | 28. 04. 2013
1653476349