Kolejní předměty: Předposlední a krásně žluté

Pojďte se mnou již potřetí nahlédnout do tajných kolejních truhlic se speciálními předměty. Tentokrát to bude souhrn mrzimorských kolejních specialit!

Ještě než se vrhneme na kolejní předměty naší koleje, zbývají nám poslední hradní kamarádi, jejichž kolejní předměty si představíme. Tentokrát to bude v barvách slunce. Račte nahlédnout na kolejní předměty mrzimorských studentů.

Začněme předměty, které mívají žlutí vedle sebe na zemi. Má oblíbená je Mrzimorská dřevěná ovečka. Myslím, že je velmi povedená, přiměřeně hravá a moc se mi líbí, že je dřevěná. Já měla jako malá jen dřevěný náklaďák a ovečku bych brala mnohem raději. To bych ale musela být v Mrzimoru a absolvovat OVCE...

*

Pokračujme s hračkami! Co říkáte na steampunkového Mrzimorského plyšového jezevce Huffíka? Musím se přiznat, že plyš na něm na první pohled nezaznamenávám, ale zase uznávám, že má něco do sebe. Hračky na klíček mi vždycky přišly super! A Huffík je takový zajímavě umělecký!

*

Kdo u sebe nechce mít hračku, může to vzít trochu vážněji a nosit při sobě Mrzimorskou věšteckou kouli madam Helgy. I tady si ale ponechají něco z hravosti, protože věšteckou kouli nese na hřbetě roztomilý plyšový... méďa. Co všechno už mrzimorští díky tomuto kolejnímu předmětu vyvěštili, nevíte?

*

Mrzimorští jsou, stejně jako všechny ostatní koleje, hrdí na své zvíře v erbu. Rádi se v toto zvíře také proměňují. Třeba si berou Mrzimorskou jezevčí masku. Všichni milovníci bílo-černé kombinace ji jistě ocení. Navíc v ní všem nositelům krásně vyniknou oči v kontrastu s černým polem.

*

Nejen maska žlutým pomůže ke zjezevčení. Někdy nosí i Mrzimorský ocásek. Velmi jim sluší. Jen se divím, že se někdy neobjevila na chobách epidemie hry na kradení ocásků. Znáte ji? Ten, co nakrade nejvíce ocásků, vyhrává!

*

Na druhou stranou jsou mrzimorští milovníky jezevců i v trochu jiné formě. Jak jinak si vysvětlit, že někdo nosí na krku Mrzimorské jezevčí plyšové boa? Na druhou stranu mě tam uklidňuje slovo plyšové, takže se zdá, že pro jeho výrobu žlutí nelikvidují nikoho ze svých řad.

*

Nejen na zemi mají žlutí svoje kolejní předměty. Některé nosí raději v rukou. Třeba Mrzimorský jezevčí plamínek. Tato jasně zářící svíčka ve zlatém svícínku má nejspíš symbolizovat zapálení pro kolej a nebo také jakýsi žlutý plamínek, který si v sobě každý žlutý nosí a který ho stále hřeje, když si uvědomí, že patří do té své koleje. A nebo je to úplně jinak, ale to už je asi na každém nositeli...

*

Svou příslušnost ke koleji mohou mrzimorští dávat najevo i nenápadněji. Konkrétně MedailonkemSounáležitost k Mrzimoru. Výhodou takovéhoto drobného doplňku je, že student zapálený pro svou kolej si ho na sebe může vzít v podstatě kdykoliv, aniž by to nějak nápadněji rušilo zbytek jeho modelu, a přitom tím vyjádřit vše.

*

Někteří mrzimorští asi mají své speciální vzpomínky spojené jen a jen s kolejí. Právě pro ty bude ideální Mrzimorský deník. Taková pěkná žlutá knížečka musí potěšit každého nositele. A nejspíš bude plná zážitků v barvě slunce a desek deníku.

*

Dalším pěkným mrzimorským doplňkem je Mrzimorské sluneční paraple s tlapičkami.Může nejspíš sloužit jako deštník i jako slunečník a stejně tak vás může ochránit před sprchou špatné nálady a podobných neduhů. A když vám skrz ně svítí slunko, musí vám krásně zbarvit svět do žluta a vrhat před vás stíhy tlapek, které pak následujete, ne?

*

Pak je jeden kolejní předmět, který vidíme jen sem tam u některých žlutých. Jde o výtisky Žlutého Trimela. Díky vyzpovídání ochotných mrzimorských studentů jsem se dozvěděla, že tyto výtisky dostává nejaktivnější redaktor měsíce a zasloužilí redaktoři Trimela. Pokud tedy s výtisky Trimela někoho uvidíte, nemyslete si, že je to jen nějaký obyčejný kamelot!

*

Pojďme se nyní podívat na mrzimorské kusy oblečení. Začněme příjemným Mrzimorským tílkem s tlapičkami. Co mu chybí na dokonalosti provedení, to získává svou atmosférou a nejspíš i příběhem, který pro žluté má. Mně se v něčem opravdu moc líbí!

*

Dalším pěkným kouskem, který už je vyveden perfektně, jsou Mrzimorská kaťata velkého šikuly. Bohužel se mi je povedlo zachytit jen na Paulu Brewerovi, kde nejsou úplně celé vidět. Všichni si totiž užívají plnými doušky jara a vytáhli sukně nebo kraťasy. A tak éra kalhot asi nastane zas až na podzim. I z této fotky je ale vidět, že jde o bezvadný kus oblečení, který si mrzimorští mohou vzít skoro ke všemu. Já ještě navíc velmi oceňuji povedený název tohoto kousku!

*

Díky vyzpovídávání mrzimorských studentů jsem se dozvěděla, že někteří mrzimorští nosí i Mrzimorský gotický kabátek. Vyfotila jsem vám ho na Samantě Ulvenové. Krásný kus, že?

*

Velká novinka, jak se později dozvíte při vyzpovídávání studentů, je Mrzimorský společenský obleček. Dle mého názoru by musel vypadat skvěle v kombinaci s Gotickým kabátkem, nemyslíte? Tady ho můžete vidět na mrzimorském kolejním řediteli Matthewu Whitecrowovi.

*

Poslední kolejní předmět, který si ještě ukážeme, je Mrzimorský jezevčí plášť. Myslím, že do chladného větrného dne je to to pravé, co si vzít na sebe pro zahřátí těla i duše. Tady ho můžete vidět na povedeném kolejním modelu Emily Moonové.

*

Nejen Emily se povedly kolejní předměty pěkně zkombinovat. Pojďme se podívat na další povedené modely. Mně se moc líbí Adriana Bella Lee. Už jste někdy viděli takhle pěkně učesaného a zubatého jezevce?

*

Ráda bych také připomněla jeden hezký citlivě barevný model Piper Jarwealth, který se nedávno objevil v Módní patrole.

***

Nakonec jsem se ještě vyptala mrzimorských studentů, jak vnímají své kolejní předměty.

Corvinus Declaratio: Jaký je tvůj oblíbený kolejní předmět? Který z nich bys moc chtěla mít? A co říkáš na kolejní předměty ostatních kolejí?

Oresta Vianueva: Můj nejoblíbenější je oresta-vianueva.gifasi Mrzimorský ocásek a Mrzimorská jezevčí maska. *usměje se* Takových odměn, které bych chtěla, je asi 5-6. Nevím přesně teď z hlavy, co vše už mám. A se svým "bodovým" šílenstvým na ně asi nikdy nedosáhnu. *zklamaně se zamračí* Jsou to Kaťata velkého šikuly, Plyšový Huffík a Společenský obleček. Ty zbylé chci taky, ale tyhle víc. *zasní se*
Och! Ostatní koleje maj též nádherné odměny. Vždycky jim je závidím. *usměje se*

*

Samantha Ulvenová: Můj nejoblíbenější samantha-ulvenova.gifkolejní předmět je Věstecká koule Helgy z Mrzimoru. Byla to moje první odměna, kterou jsem od koleje dostala, za snaživého nováčka nebo jak to bylo. Dodnes ji mám strašně ráda a nosím ji co nejčastěji při sobě. A taky se mi strašně líbí náš Mrzimorský společenský obleček a tím, že ho mám zatím s panem kolejním jako jediná, je také výjimečný. *dme se pýchou* Měla ho tedy i Sophinka, ale ta už tu bohužel teď není.
A který bych chtěla? Ještě se mi strašně líbí Mrzimorský gotický kabátek a ten teda zatím nevlastním. Tak doufám, že se ho někdy taky dočkám. Ale asi si ještě počkám. *smířeně se usměje*
Ostatní koleje mají také moc krásné kolejní předměty. Vymakané a promyšlené. Jedna radost se na ně dívat. Ale asi nemám žádného vítěze či tak. Jen ten hábit, či co to je Nebelvíru, ten je fakt boží. *usměje se*

*

Vicky Charmant: Můj oblíbený kolejní vicky-charmant.gifpředmět je Mrzimorská věštecká koule madam Helgy, je to vůbec můj první kolejní předmět. Z dalších předmětů, to je těžké, nemůžu říct, že by se mi všechny líbily vzhledově, to přiznávám, na druhou stranu ve většině případů znám historii jejich vzniku, za co se rozdávaly, a to má pro mě význam a je to důvod, proč třeba o ně usiluji také. Zálusk mám předeším na Mrzimorská kaťata velkého šikuly, ty se dají dobře kombinovat.
Předměty dalších kolejí? Obdivuji většinu předmětů Havraspáru, zejména ty nejstarší, pak jsou krásné některé zmijozelské, obzvlášť jejich pláště, u Nebelvíru bych asi taky něco vybrala, ale je toho méně. *svatouškovsky se usměje*

*alba-jacquelin.gif

Alba Jacquelin: Tak mě se líbí Mrzimorský plamínek, co jsem dostala, a chtěla bych mít Mrzimorský deštník s tlapičkama.
Kolejní předměty jsou nápadité a určitě každé koleji pasují. Myslím si, že zvolili opravdu dobře. *usměje se*

***

Opět jsme si představili spoustu povedených předmětů. Jak jste na tom? Chtěli byste nějaký? A teď už se můžeme společně těšit na poslední kolejní předměty - ty modré!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Kathie Amanda Nakimur
Vydáno: 6/2013

Komentáře
jé :D jsem zadala do googlu svoje jméno a koukám, že tu mám fotku! :D super článek :)
Adri | 26. 09. 2015
Díky Paule za doplnění. Na tyhle už jsem nenarazila - u nikoho jsem je nepotkala a ani mi je nikdo nezmínil v otázkách, takže jsem po nich nai nepátrala.=)
Kathie Amanda Nakimur | 24. 04. 2013
Je fajn, si to všchno takhle prohlídnout! :D
Paule, děkujeme za doplnění:)
Lilien | 24. 04. 2013
Pěkné shrnutí o kolejních předmětech!
Pro úplnost bych doplnil tři další:
Mrzimorská jezevčí taška: http://www.hogwarts.cz/pricnaulice/images/postava/jezevcitaska-m.gif
Mrzimorský jezevčí řád:
http://www.hogwarts.cz/pricnaulice/images/postava/radjez.gif
Mrzimorská jezevčí čepička:
http://www.hogwarts.cz/pricnaulice/images/postava/cepickamrz.gif
Paul | 23. 04. 2013
Jak jako vtipné?! :D
Oresta | 23. 04. 2013
mrzimorské předměty mi vždycky přišly vtipné! :D
Linn | 23. 04. 2013
1653475851