Velikonoční Apríl aneb všechno blázní!

Kdo kvetl, kdo byl mokrý od hlavy až k patě a kdo zůstal v pozadí? Jak si pohrál Apríl s Velkou síní? Přinášíme vše, co se letos na Velikonočně - Aprílové pondělí událo!

Chaos propukl hned po půlnoci. Hrad se otřásal v základech a není divu - otřásalo jím zemětřesení o síle tří dračích dechů! Apríl tedy vypukl hned po odbití dvanácté. Velikonoce si však musely ještě chvíli počkat. Chlapecké pomlázky ne a ne poslechnout. Každopádně osazenstvo bylo zmateno i bez nich - hábity měnily každou chvíli barvu a párkrát jste mohli i zprůhlednět. A jakoby nebylo zmatku učiněno za dost, zbláznily se i schody.

*

*

Apríl všem zamotal hlavu a všude byl zmatek. Hrad si se svými obyvateli tak pohrával, že se již ani nikdo nepokoušel vtipkovat. Síní se nesly vyděšené výkřiky a děs. Barvy hábitů nedělaly studentům až takový problém, ale jakmile někdo začal ztrácet barvu a vznášet se metr nad zemí - to už se přehlédnout nedá. Pokud byste věděli kdy a na jak dlouho zprůhledníte, nebylo by to až tak špatné. Ale když smrt přijde nečekaně a nevíte, jestli náhodou ne navždy, začínáte se bát. Někteří si dokonce nebyli jistí, zda opravdu neumřeli!

Kromě života duchů jste také mohli zakusit ten učitelský. Ovšem dveře do Sborovny se obalamutit nedaly - takže vám fialová barva stejně k ničemu nebyla. Všichni si vyzkoušeli celou paletu barev a došlo dokonce i na skřítky. Takový Oliver McCollin se na chvíli zmenšil a mluvil i skřítčím hlasem. No, a jelikož venku byly závěje sněhu, mnozí se nevyhnuli sněhovým koulím.

A co Velikonoce? Ty na sebe nechaly chvíli čekat. Již výše zmíněný Oliver se pokoušel o vyšupání děvčat hned s odbíjející půlnocí, ale Merlin tomu nechtěl a pomlázka neposlouchala. Ovšem před polednem se to v Síni hemžilo ruchem o to větším. Děvčata pobíhala sem a tam, zatímco chlapci neúnavně instruovali své pomlázky ke stále častějším akcím. A kdo že byl mezi těmi velikonočními maniaky? S velkou vervou se do koledování pustil duch Phosgen Ctresfall, ale ani ti živí se nenechali zahanbit! Modrý Dunstan Marryweather, celý rudý Oliver McCollin a dokonce i modrý primus Justin Angel Sane a prefekt Zendaer Amattis, kolejní ředitelé… prostě najednou bylo pánů všude plno! A k jakému tedy došli výsledku? Téměř všechny dívky na hradě rašily jako krásné vrby. Sem tam nastaly problémy, třeba naši lesnici Monny von Schatz chlapci  museli pořádně prohnat, než nám začala pučet! No a za odměnu získali velikonoční vajíčka celé hogwartské palety.

*

(Annie Reprobate, Linn Rose Lairová, Lilian Isabella Rorrs, Evelina van Eyck)

*

V poledne se však vlády ujaly dívky a škopky převrhávaly s takovým nasazením, že musely být vytvořeny nové vodní kanály. Jako první to - jak jinak - schytal dopoledne až moc aktivní Oliver. Tomu se říká rychlá pomsta! Slitý byl od hlavy až k patě. A kdo vedl kupředu dívky? Tady se dá diskutovat o spoustě jmen. Žlutá Oresta Vianueva, Agnes Kaylee Colombo, a mnoho dalších. Kdokoliv vstoupil do Velké síně, měl do pár vteřin pod sebou nepříjemnou louži. Ale vynalézavé dívky se nemstily pouze chlapcům! Škopky zasáhly i pár dívek. Dalo by se tedy říct, že se našlo i pár "miss mokré tričko".

*

(Justin Angel Sane, James Watfar, Zendaer Amattis, Midar Kilahim, Oliver McCollin)

***

Všude bylo veselo a po celý den rušno. Nikdo si nenechal tuto zábavu ujít. Celý Hrad se zapojil do bujaré nálady, kterou Velikonoční Apríl navodil, a jistě se již těší na další veselý svátek! Takže do příštího roku přeji hodně Aprílového vtipu a Velikonoční zábavy!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Rivola Rosehill
Vydáno: 6/2013

Komentáře
Ať žijou překlepy! :-D Co bych dala za to, vidět Lilien p(r)obliávající si hábit :-D
Helenia | 24. 04. 2013
To byla sranda zas jednou, to probliávání hábitů děsně matlo! :D
Oří, jsi prostě zlobivá legenda no:P
Lilien | 24. 04. 2013
Já a všude? Ani v nejmenším! Víš kolik toho mé maličkosti unikne mezi prstíky? :D
Ale jinak pohoda ;)
Oresta | 23. 04. 2013
Né? To víš, ty jsi všude, tak mi to asi nějak špatně seplo... :D
Riv | 23. 04. 2013
To si vyprošuji! Tentokrát ve vedení neřádové skupiny nejedu :-D
letos jsem schytala jen loužičku!
Oresta | 23. 04. 2013
1653472054