B4 - Selena Enail Smithová: „B4 je protkána kouzlem spolupráce“

Bradavická čtyřka má za sebou první kolo a kdo jiný krom soutěžících by měl mít naši pozornost, než právě slečny porotkyně? Pro tentokrát jsme se sešly se slečnou Selenou Enail Smithovou a rozpovídaly jsme se o tomto velkém klání.

Slečna Selena Enail Smithová obývá hradní zdi od roku 2007, tudíž se dá říci, že toho má mnoho za sebou. Začala zde jako mrzimorská studentka a když v Létě 2010 absolvovala, dostala se do řad profesorů. Nyní u nás vyučuje Démonologii, Kouzelnické zkoušky – přípravný kurz, Magii národů a Strašidlologii. Často ji můžeme vídat, jak se baví ve Velké síni. A co jsme se od ní dozvěděli? Čtěte dál a uvidíte.

Corvinus Declaratio: Dobrý den, slečno! Nejdřív bych vám chtěla moc poděkovat, že jste si našla čas. *usměje se* Náš rozhovor se bude točit kolem B4, to už je jasné, ale mohla byste na začátek prozradit něco sama o sobě? Jaké byly začátky mladé studentky Smithové, co jste na hradě prožila, jaká jste, co máte ráda… Prostě se našim čtenářům trochu představte, prosím. *usměje se*

Selena Enail Smithová: Již je to hodně let, co jsem se dostala na tuto školu a tak si už nevzpomínám na své úplně první kroky na tomto pozemku. *usměje se* Ale na svá studentská léta si ještě jakž tak vzpomínám. Klobouk mě ještě jako maličkého špunta zařadil do Mrzimoru, kde jsem žila sbíráním bodů, kolejních odměn, ale hlavně jsem se snažila soustředit i na samotné studium, i když to bylo občas poměrně těžké a nejednou se stalo, že jsem se nakonec z nějakého předmětu odhlásila, ale svět se kvůli tomu naštěstí nezhroutil. Po absolvování všech zkoušek jsem se rozhodla pro dráhu profesorky, kterou vykonávám až doposud… *usměje se* Jaká jsem? No jsem všelijaká, jsem taková, maková i jahodová. *směje se* Jsem milovníkem zvířat, hlavně kočkovitých šelem, miluji volnost a svobodu, navíc jsem cestovatelka… Mám až moc velkou fantazii, která si se mnou pohrává, a občas je pro mne těžké poznat, co je skutečné a co ne. Jinak jsem vášnivý čtenář, sbírám pohledy ze světa a filmové plakáty. Bylo by toho ještě více, ale to by bylo na dlouho. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *usměje se* Taková neproblémová studentka a nyní profesorka, že? Nyní se tedy dostáváme k B4. *odmlčí se a udělá si několik poznámek* Když se začalo diskutovat o tom, že tato soutěž bude, přišlo vám na mysl, že byste v ní mohla figurovat jako porotkyně? A jak jste se cítila, když jste byla dotázána, zda byste nechtěla hodnotit celohradní soutěž? Byla jste rozhodnuta hned nebo jste váhala?

Selena Enail Smithová: V mládí jsem byla selena-enail-smithova.gifklidná, spíš teďka mám roupy. *zasměje se* Ale pokračujme tedy. Když se o této soutěži objevily první informace, nabídla jsem se, že bych se ráda zapojila a jakkoliv vypomohla. Pak už nezbývalo nic jiného, než jen čekat. Tak jsem čekala a nakonec mi bylo nabídnuto místo v porotě, které jsem přijala, a doufám, že z toho pak nebudu mít psychické následky. *zasměje se* Bylo pro mne velkou ctí, že jsem byla vybrána a proto jsem se svojí odpovědí na nabídku příliš neotálela.

*

Corvinus Declaratio: *pokývá hlavou na znamení, že rozumí* Do dnešní půlnoci (21.4.) mají být ohodnocené všechna čtyři soutěžní vypracování. Nebudu se vás samozřejmě ptát na podrobnosti vašeho hodnocení, ale pokud už máte úkoly zhodnocené, povězte nám alespoň okrajově, jak se vám úkoly hodnotily.

Selena Enail Smithová: *poklepává si prstem na bradě* Úkoly již mám ohodnocené a nebylo to nic jednoduchého. Vypracování jsem si četla i několikrát, abych si byla ve svém hodnocení jistá. Nejraději bych dala každému plný počet bodů, ale to bohužel nejde. Každé vypracování mělo něco do sebe, a proto to nebylo nic jednoduchého.

*

Corvinus Declaratio: Porotcování nikdy není jednoduchá věc, zvlášť pokud jde o díla v takové soutěži. *konstatuje* Jaký názor vlastně máte na tuto celohradní soutěž? Jak ji vidíte ve srovnání třeba se Sedmibojem?Myslíte si, že by měla mít stejnou prestiž jako Sedmiboj, nebo to vidíte jinak?

Selena Enail Smithová: Podle mého názoru měl Sedmiboj větší propagaci. Alespoň mně to tak přišlo. Co se náročnosti týče, Sedmiboj je pro kouzelnickou mládež větší zátěží, navíc je soustředěn na jednotlivce a dotyčný tak stojí sám proti "celému světu", ale B4 je protkána kouzlem spolupráce. Už v tomto je velký rozdíl mezi soutěžemi…

*

Corvinus Declaratio: *přikývne* Pokud byste měla soutěžícím trochu napovědět, povězte, co vás ve vypracování přímo nadchne a co naopak ono dílo ve vašich očích potopí? Je něco takového?

Selena Enail Smithová: No, mně se jedná hlavně o kvalitu. Nic víc nebudu prozrazovat. *zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: *usměje se nad šibalskou odpovědí a pokračuje* Co si myslíte o svých kolegyních v porotě? Jste bez výjimky ženská porota, ale když byste to měla zhodnotit, třeba i jednotlivě, co byste o porotě řekla?

Selena Enail Smithová: Tak kolegyně jsou zkušené, světem a znalostmi ostřílené fialové, které si se vším poradí a určitě si zaslouží být v porotě…

*

Corvinus Declaratio: A nyní se podívejme ještě na týmy. Jak ty na vás působí svou skladbou? Opět vesměs dívčí, protože mezi soutěžícími je jen jediný chlapec. Pokud se podíváte na týmy jednotlivě, co byste řekla o zástupcích kolejí?

Selena Enail Smithová: Zkoumala jsem, kdo se v jakém týmu nachází, a podle mě byly jednotlivé výběry dobré a zástupci pokryjí široký rámec různých umů.

*

Corvinus Declaratio: U poslední otázky se ještě na chvíli obrátíme k vaší maličkosti. Účastnila jste se někdy vy sama takovýchto soutěží? Pokud ano, jak na ně vzpomínáte? A pokud ne, litujete toho?

Selena Enail Smithová: Já se upsala k Sedmiboji. Už se pomalu chýlil můj studentský život ke konci a já si říkala, že by bylo dobré si to ještě pořádně užít, a tak jsem vhodila papírek se svým jménem do poháru a bylo zaděláno. *zasměje se* Byla to zajímavá zkušenost, která mě stála spoustu nervů, ale nelituji toho.

*

Corvinus Declaratio: *zapíše si odpověď a pohlédne na slečnu* Děkuji vám za rozhovor a váš čas, slečno, a doufám, že vám porotcování půjde od ruky. *usměje se*

Selena Enail Smithová: I já děkuji. Snad byly mé odpovědi dostačující. *usměje se*

***

Tak co, udělali jste si nějaký ten obrázek o této porotkyni, která zastupuje tu žlutou hodnoticí čtvrtinu? Já myslím, že se můžeme těšit, co slečna v porotě předvede, a už teď můžeme být zvědaví, jak toto klání ovlivní!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Lilien Emity Meissed
Vydáno: 6/2013

Komentáře
Musíme pochválit šéfredaktorku za dobrý rozhovor no ne? :D Skvělý je! Chválím, chválím, chválím!
Sněhurka | 29. 04. 2013
1653471580