II. famfrpálový trénink mo(u)drého týmu

Tréninkový čas všech týmů je u konce, nyní už nás čekají jen nemilosrdné zápasy, kde nic nebude zadarmo. Ale ještě než se přesuneme do bitvy o famfrpálový pohár, pojďte se s námi podívat, jak to probíhalo na druhém modrém tréninku, který se konal 20. – 21.4.2013.

Celý den modří neúprosně připravovali svou výbavu, aby mohli v 18:00 nasednout na košťata a pustit se do vydatného tréninku, který měl být již v pořadí druhým v této sezóně.

Po odbití osudné hodiny se tedy na hřišti vzneslo do vzduchu několik košťat s hráči v modrých dresech, jmenovitě týmy OpeřencůOpelichanců, a tím se odstartovalo čtyřiadvaceti hodinové klikání, tlachání a hlavně trénování. V sedmé minutě bylo na hřišti devět hráčů; Calwen, Lucy, Eliah, Michaela, Caitlin, Ellison, Annie, LilienNicole).  Během této minuty padly na obou stranách i první góly, kde nejdřív za Opeřence skórovala Calwen Silvernose a vzápětí Opelichanci vyrovnali díky Caitlin Galbraith.

Ve dvacáté minutě už bylo obsazeno postů dvanáct (krom prozatím nefungujících chytačů) a to díky příchodu Lorein, KathieElysion. Na tabuli svítilo skóre 40:50 pro Opelichance.

*

Vzápětí předvedla slečna kapitánka svou zákeřnou povahu, když chtěla umlčet můj smích za pomoci svých odrážeček. Proto vám radím, vždy se držte v pozadí za kapitánkou, nebuďte lepší než ona a hlavně jí poslouchejte na slovo.

(Pozn.: Mrzačení Lilien patří do výjimek potvrzujících pravidlo, že kapitáni se sem tam prostě neposlouchají!)

V rozmezí 37. -38. minuty padly i dva goly s pořadovým číslem sedm. Zasloužily se o ně dvě střelkyně LucyCaitlin.

Když jsem po odehrané hodině přelezla na post chytače, povšimla jsem si transparentu, který se tyčil nad tribunami, přilétla jsem tedy blíže, abych si ho přečetla. Ovšem byl to jen jakýsi inzerát, který hlásal, že jistý zelený student prodá šém a že to spěchá. A jelikož jsem šém zrovna nepotřebovala, neboť jich pár sama vlastním, rozletěla jsem se hledat tu zlatou mršku.

*

A jelikož i košťata potřebují sem tam odpočinek, začala hromadně vařit a vyžadovat se svého prvního zchlazení. Podle našeho modrého prefekta je nejúčinnější led, takže až příště půjdete hrát famfrpál, nezapomeňte se pořádně připravit. Avšak i nějaké to chladící kouzlo by mohlo pomoci.

*

Po hodině trénování se na hřišti objevila nepřehlédnutelná zombice Evelina, která nás prozatím přišla jen přívětivě pozdravit, avšak také přislíbit, že do vzduchu také vylétne, jen co jí mudlové poskytnou klid domova.

Někdy kolem 2. hodiny tréninku se objevili i Cassiopeia, RivolaZendaer, kteří se hned pustili do trénování. A chvíli na to se objevila i navrátivší Evelina a po odtrénovaném odrážeči se vrhla na chytače, což jí po zjištění, jak dlouho by musela klikat, trochu přešlo a začala se trápit spíše se střelcem.

Během té chvíle jsem nejspíš přišla i k nové přezdívce od našeho Zena, jen se podívejte, jak mi začal říkat!

*

Kolem 3. hodiny tréninku k nám zavítala i Arien, které hned zmoudřely oči a také další chlap do babince, Dunstan.

*

Jak už to tak bývá, chytač se honí za zlatonkou a často se po ní přímo vrhá. Mnohdy si vyslouží potlesk, bujaré výkřiky, či zklamané mručení, když zlatá unikne. Ovšem Zen opět zabrousil do originálních vod a začal se bát o zlatončino přežití.

*

Jak už si mnozí modří všimli, nachází se v naší koleji dva takové unikáty, dvojčata. A jak to tak bývá, jsou nadějné, jsou skvělé a jsou moudré. Na hřišti ale padla jedna důležitá otázka, nebo spíše myšlenka. Byly by naše holky lepší odrážečské duo než zrzavá dvojčata?

*

Další otázka nastala, když naše zombice přichvátala celá pobodaná od vos. Jak k bodancům vlastně ta ženština přišla při famfrpálu? Inu pár verzí jsme našli!

*

Když hodiny ukazovaly 3:58:52, podařilo se mi poprvé za tento trénink chytit zlatonku a Opelichanci tak poposkočili o 150bodů. Tabule tedy hlásala skóre 460:600 pro Opelichance. Pár minut po mém chycení zlatonky zaskórovala Ellison a zvýšila tak skóre na 610 bodů.

Poté, co nám zmizela kapitánka, začalo panické shánění klíčů od kumbálu. Naštěstí jistá nejmenovaná osoba zburcovala samotného primuse a klíče si od něj vypůjčila. Naštěstí převážná část výbavy byla již rozeslána a stačilo rozeslat nějakou tu popáleninovou mast na úrazy. To vyvolalo malou diskuzi nad tím, jestli je v kumbále dost popáleninových mastí a věřte nebo nevěřte, pár frází stačilo, abychom skončili u betonu!

*

Tady jen ukázka toho, jak se sem tam hodí mít dvojče nebo alespoň nějakého toho sourozence přímo na hřišti!

*

I trénovali jsme dál, góly se střídaly na obou stranách, slova se prolínala se smajlíky, pády střídalo vaření... No prostě znáte to. Ovšem žádná nuda to nebyla! Stačilo, aby se ozval třeba takový Dunstan, který prostě nemohl pochopit, že je pro komentátora tak nějak neviditelný.

*

Sedmá hodina zápasu již odbila a hráči se pomalu začali rozcházet do postelí. Ovšem několik jich přetrvalo ještě velmi dlouho. Konkrétně Caitlin, Dunstan, já (Lilien), LucyMichaela. A abych nekřivdila, na nějakou dobu se objevila i Dennise. Mohlo by se zdát, že v takto pozdní hodině budeme jen bezmyšlenkovitě klikat, ale opak je pravdou. Začali jsme rozebírat Dunstanovo trápení se ženami – pořád se kolem něj vyskytují ve velkém počtu a chlap se k němu dostane jen málokdy!  Poté jsme přelétli do hudby a knih, načež se probírala zvířátka atd. Prostě pravá noční debata.

Já vím, že jsou dvojčata v mém článku častým tématem, ale když oni spolu dělají snad všechno!

*

A ještě prásknu Míšu, která v onu noc asi vypila matoucí lektvar, protože neustále odcházela z postu. Neumím to spočítat, bylo to děsivé, ale zábavě to přidalo na otáčkách. Bohužel se to začalo jevit i jako nakažlivé. Díky Roweně, že to zarazila v počátcích a nakazila se jen ta, co byla nejblíže!

*

Když už jsme ve v půlce 14. hodiny zkrášlovaly hřiště jenom s Míšou, rozhodla jsem se, že pár hodin spánku mi asi neuškodí, a tak jsem se rozlétla směr ložnice. Ráno jsem se dozvěděla, že ani Míša ložnicím přes veškeré zapření neodolala. I když vlastně nevím, jestli neusnula jen na tribunách…

*

Když jsem se po cca třech hodinách na hřiště vrátila, byla jsem chvíli osamocena a ještě v polospánku se snažila zahlédnout zlatonku, naštěstí než jsem stačila usnout na koštěti, dorazila Míša a o trochu později i Lorein s Ellison.

*

Ovšem zmatené a rozespalé jsme nebyly jenom my holky, i komentátor projevil trochu té zmatenosti, když komentoval trochu zcestně.

*

V půlce 15. hodiny dorazila „čerstvá“ Calwen, která nám hned chtěla ukázat, co dokáže vydatný spánek! Takže pro příště žádné nocování na hřišti, prostě se musíme vyspat!

*

Nyní bych vám ráda ukázala důkaz, že modré slečny mají na (nejen) modré chlapce opravdu zajímavý vliv! Někteří jsou dokonce tak unešení jejich dokonalostí, že přemýšlení nad jinými věcmi je najednou mnohem obtížnější!

*

Opět v půlce, tentokrát 16. hodiny, jsme ze všech, co se na hřišti objevili, utvořili jeden tým, aby Elysion mohla trénovat odrážeče a nebyla tak hrozbou pro druhý tým bez odrážeče.

*

Naštěstí už kolem 17. hodiny byl dostatek trénujících, a tak mohly být opět obsazeny oba týmy. Do běžného trénování opět vneslo světlo jedno z dvojčat, když zaperlilo a já musela tu perlu prostě chytit!

*

Napadl vás už nějaký důvod, proč je vlastně jeden tým tak opelichaný? Ne? Tak Zen s Evey vám to teď trochu objasní!

*

Sem tam se na tréninku objevila i naše pokladnice Nicole a už to jelo, protože Lili něco plácla, Zen na ní reagoval, jestli se náhodou nespletla a z toho vzniklo tohle:

*

Další klasické havraspárské téma nesmělo chybět, pustilo se do porovnávání (ne)výšek. A kdojiný  by v tomto tématu měl perlit, když ne Evey a Zen.

*

V magický čas tréninku v 21:21 byly týmy vyrovnány na hráče, a především jedna zajímavost, nikde žádný odrážeč! Elysion totiž dotrénovala ke 100% a Lucy tak proti sobě neměla nikoho, proto byla poslána na chytače, kde si natrénovala ještě 2%. Nejzajímavější byl ale úkaz ubývajícího zdraví bez odrážečů!

*

Musím se zcela nezištně pochlubit, že v době tréninku, kdy na tabuli svítilo 21:46, se mi podařilo dotrénovat všech 100% na chytači a tímto tedy Havraspár získává po několika letech stoprocentního chytače! (Skromnost stranou, jsem na sebe pyšná! *směje se*)

Tímto tedy děkuju všem za podporu, gratulace a především Oliverovi a Oříšce za povzbuzující transparenty a krásný puget růží!


*

A jeden vzkaz pro Zena: Tak co Zene, splnila jsem tvá očekávání? *směje se*

*

Po celkovém čase 24:1:7 jsme uslyšeli ukončující zapískání a na tabuli se objevilo konečné skóre, které zvěstovalo, že Opeřenci zvítězili nad Opelichanci 3710:3120!

***

Ještě než opustíme tréninkové hřiště, odchytla jsem si tři havrany a zeptala se jich, jak oni sami hodnotí tento trénink:annie-reprobate.gif

Annie Reprobate: Dnešní trénink byl úžasný. Takový pohodový, nikdo moc nezmatkoval a hezky jsme si zahráli. Já jsem získala konečně třetí tlačítko a vylepšila své střelecké schopnosti na 50%! Klidně bych brala tréninky častěji a také věřím, že letos určitě nebudeme ve famfrpálovém poháru poslední.

*

Dunstan Merryweather: I když byl toto můj první famfrpálový trénink, odnáším si z něj plno dojmů. Za většinu z nich mohou samozřejmě moji skvělí spoluhráči a spolužáci. Zábava na hřišti samozřejmě nechyběla, a i když nejsem šílenec, jako někdo, abych kvůli tréninku naspal jen 3 hodiny, myslím, že jsem si vedl dobře. Na postu brankáře jsem nasbíral 88% a i přes těch pár zásahů potloukem jsou mé mozkové buňky a s nimi i zbytek mého těla naprosto v pořádku. Kdyby někdo tvrdil opak, tak mu nevěřte… *vyplázne jazyk* Závěrem bych chtěl říct, že se již těším na zápasy, tedy pokud mě nechají ostatní nastoupit, a stoprocentně se dostavím na příští trénink. V tom mi ani smrt nezabrání. *směje se*

*
zendaer-amattis.gif

Zendaer Amattis: Trénink byl zajímavý. Většinu času se tlachalo, byl to samý džouk, zkrátka příjemně strávený čas, ačkoliv to klikání znemožňuje dělat cokoliv jiného. Konečně jsem na ten trénink měl hodně času a nelituju toho. *usměje se*

***

Podle mého, a vzhledem k natrénovaným procentům zúčastněných, bych tento trénink ráda prohlásila za velice úspěšný jak z profesionálního, tak ze zábavného hlediska. Havraspár se pomalu ale jistě stává opravdu důstojným soupeřem a už brzy bude moci ukázat, co v něm je!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Lilien Emity Meissed
Vydáno: 6/2013

Komentáře
Děkuju Lucy:) Jsem ráda, že se zlepšila nálada!:D
Lilien | 24. 04. 2013
Skvělý článek, Lilienko! :). Člověku se hned, se vzpomínkami na trénink, zlepší nálada :)
Lucy | 23. 04. 2013
ty hlášky... :DD
Linn | 23. 04. 2013
1653471111