Miss Sedmerák - Oblíbený havran?

Patrony naší koleje jsou havrani. Naše drahá sedmička, představující sedm havraspárských ctností. Každý je zná, avšak který z nich sklízí největší naše sympatie? Kdo je našim srdcím nejbližší?

V úvodu chtěla bych upozornit. Jak se objevilo i ve většině vašich reakcí, Sedmero je celek a jen těžko můžeme uchopit jeden článek a postavit ho na zlatou příčku. Proto omluvte neobjektivnost toho všeho. Přeci by to nebyla taková zábava, bodovat jejich úžasnost a přesně určovat, kdo je největší frikulín, že? Stejně by byl jen jeden stupínek s nápisem Sedmero.

***

Jistě je znáte, ale kdyby snad někdo… *zhluboka se nadechne* někdo byl tak opovážlivý a neznal tyto pilíře koleje, rychlá rekapitulace. Staroušek, nejstarší naše slunce jasné, patron Moudrosti. Corvus, pomoc na našich cestách, patron Důvtipu. Woronův úděl v moci Rozhodování spočívá. Hraban, ten co pro naše cíle hrabe, Cílevědomosti přítel. Ouzel a Hremm, dva kolegové v černém peří, Skromnosti a Pokory vládci. Poslední, mladé hravé ptáče, Krásný Vran. Vše jasné? Výborně, pokračujeme dále, panstvo.

*

Rovnou k výsledkům ankety.

1) Staroušek a jeho 10 hlasů
2) Ouzel a 7 hlasů
3) Corvus a Hraban se 4 hlasy
4) Woron se 3 hlasy
5) Vran a Hremm se 2 hlasy

*

Překvapivé? Nebo ne? Pojďme se podívat na hlavní důvody výsledky, jak mi je modří podali.

Staroušek

Staroušek je na pomyslném zlatu a asi to nikoho nepřekvapí. Kdo by s tolika lety na krku dokázal zvládat takovou bandu? Tak třeba James Watfar volil Starouška protože: „Je nejchytřejší, stejně jako já. Samozřejmě i jiní havrani mi jsou blízcí, Vran třeba. Ale Staroušek je zkrátka nejlepší.“ Je jasné, proč Hremma a Ouzela nezvolil. Pak například důvod naší Nix Landin: „Je tak krásně prošedivělý a pomuchlaný, prostě retro havran, ale zato s mladickou jiskrou.“ Kdo by ho nemiloval, že?

*

Ouzel

Ouzel by asi své stříbro nepřijal, ale my víme, že si ho zaslouží. První z důvodů máme od naší drahé Lilien Eněco Meissed: „No, můj nejblíbenější havran je nejspíš Ouzel, je to takový skromný havránek, který ví, co se sluší a patří.“ My to chápeme Lilien. Je to těžké najít v naší společnosti někoho, kdo ví, co se sluší a patří. Další fanoušek s nápisem na triku I Love Ouzel, je Justin Angel Séjn: „Odpověď primuse by měla mít úroveň, ale... Ouzel, protože mi přijde nejvíc ňuňatý a s Hremmem tvoří nejlepší dvojku!“

*

Corvus


Ten, jemuž mnoho z nás může jeho ctnost pouze závidět. Není od věci ho obdivovat, obdarovávat, milovat. Nikdy nevíte, kdy se vám bude jeho pomoc hodit. Svůj hlas mu věnovala například Ellison G.: „Můj nejoblíbenější havran ze Sedmera je Corvus, protože mi nejvíce přirostl k srdci svým důvtipem.“ Když on je s tím svým rozcuchem k sežrání.

*

Hraban


Do teď si pamatuji, jak jsem na sebe byla pyšná, že zvládám všechny havrany nazpaměť. A to jen díky mé dokonalé slovní pomůcce. Hraban => Hrabe => Je cílevědomý! Skvěle tematická k tomuto mi přijde odpověď Arien Rellyová: „Mým nejoblíbenějším havranem je Hraban - jednak mi jednou myslím přidělil nějakou tu výhru a druhak - kdo by neměl rád galeony?“ Pak také pozor na prefekta Zendaera Ametysta: „Cílevědomost je myslím něco mně velmi blízkého, takže je to můj oblíbenec Hraban.“

*

Woron


U mě osobně sklízí největší respekt a úctu. Myslím, že je tomu tak ze stejného důvodu, jaký mi uvedla Annie Reprobate: „Asi si nejvíc cením Worona, protože je patronem Rozhodnosti a tato vlastnost je mi nejvíce vzdálená.“ A další důvod popularity je přirozená krása, šarm a elegance, jak dokazuje Rivol z kopce růží: „No, asi Woron. Nevím proč, prostě je sympaťák!“

*

Vran


Nejmladší ňuňáč. On je krásný, dokonalý, usměvavý. Jemu snad ani nejde závidět. Věřte, ono není co. Věčně snášet ten pohled na tu neupravenou kolej, kde si každý chodí jak v pyžamu. Ty účesy a hlavně, ten stres. To dokáže pocuchat peříčka, a to si Vran dovolit nemůže. Jeho obdivovatelkou je například Leelee: „Mám ráda všechny, ale o malinko víc asi Vrana, protože je roztomilý a vždycky mě pobaví.“

*

Hremm


Pokorně vyčkávající se svým druhem. Ono upřímně, nést jeho břímě dokáže jen málokdo. Tak čisté a ryzí. Nejde nezmínit hlavní fanynku dua O + H Madidess Kachnonosičku: „Eeem, nemůžu vybrat jednoho, protože ke mně prostě Hremm a Ouzel patří jako dvojice, duo, pár. Jejich vlastnosti jdou spolu ruku v ruce, stejně jako tihle bratři, a tak si mezi nimi prostě nemůžu vybrat. Dokonce mám po nich pojmenované bačkůrky! *pyšně ukazuje na havarspárské botky* Důvody? Vypadají jako sympaťáci a ačkoli na to nevypadám, právě vlastnosti, které patří k Hremmovi a Ouzelovi, jsou z celého Sedmera nejspíš ty jediné, které mám. A podle žhavých drbů se Hremm dokonce dvořil ředitelské kachničce!"

***

Tak snad Vám je nyní už jasné, proč jsou jakékoliv tabulky tak zbytečné.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Eliah Tailesová
Vydáno: 7/2013

Komentáře
Moc hezky to nakonec dopadlo. :)
Annie Reprobate | 19. 05. 2013
1653469327