CKÚ aneb trochu povídání o nich

Zkoušky nadcházejí a i CKÚ bude letos nejeden obyvatel zde na hradě psát. Takže jsem se poptala, co, kdo, proč a jak… Samozřejmě jsem si vyhmátla i pár profesorů a poptala se, jaké to je zkoušky opravovat a hodnotit. Čtěte a dozvíte se mnohé…

Zkoušky CKÚ jsou nepovinné zkoušky pro studenty rozšiřovacího studia a případně pro zaměstnance. Já jsem si tedy vyhlédla pár studentů, co si tyto zkoušky letos zapsali a malinko jsem se jich poptala… Mými oběťmi se staly 3 studentky, konkrétně tedy naše velevážená šéfredaktorka Lilien Emity Meissed a červené dívky; Esperanza MilagrosaKate Resea. Z řad žlutých jsem bohužel nenašla nikoho, kdo by měl v této chvíli zkoušky zapsané, takže jsem nemohla nikoho vyzpovídat a zelení studenti mi neodpověděli.

lilien-emity-meissed.gifesperanza-milagrosa.gif

Corvinus Declaratio: Tak tedy, začneme, co vás obecně vedlo k zapsání těchto nepovinných zkoušek? Případně proč tolik kolik máte, proč ne míň, ne víc?

Lilien Emity Meissed: K zapsání této zkoušky mě vedla asi duševní síla slečny z Libelusie společně s touhou mít z tohoto předmětu nějaké ty zkoušky. Šéfredaktorské minimum mám hodně ráda. Ono se ani není čemu divit, předmět mi je velmi blízký. *zasměje se* A ačkoliv jsem mohla mít ještě další 3 zkoušky, rozhodla jsem se pouze pro jednu. Chci si s ní vyhrát a věděla jsem, že v tomto měsíci budu mít ještě jinou práci. Více zkoušek bych buď nestihla nebo je odbyla a to nechci.

Esperanza Milagrosa: Protože jsem si doposud vždycky zapisovala 4 CKÚ a zatím nebyl důvod mít jich méně.

Kate Resea: Já ani nevím, prostě jsem si je chtěla zapsat. Když už tu možnost CKÚ skládat mám, tak proč ji nevyužít, že? *usměje se* Kdyby jich šlo zapsat více, tak si ještě nějakou zapíšu, ale 4 je maximum, které si lze zapsat, takže tak.

*

Corvinus Declaratio: Proč jste si zapsaly zrovna předměty, které jste si zapsaly? Tedy pokud máte nějaký důvod.

Lilien Emity Meissed: Šéfredaktorské minimum je skvělý předmět. Jak už jsem řekla, je mi blízký a to jak svou náplní, tak celkovým přístupem vyučující a vlastně i spolužáků. Myslím, že takové důvody mají i ostatní, co si nějaké zkoušky ze šéfredaktorského minima zapsali. *usměje se*

Esperanza Milagrosa: Protože si dělám CKÚ postupně ze všech předmětů, ze kterých je dělat můžu a letos to vyšlo zrovna na tyhle předměty.

Kate Resea: No, jak jsem psala - maximum jsou 4 zkoušky, takže člověk musí vybírat mezi předměty, které má rád, nebo které ho nějakým způsobem zajímají. Takže jsem vybírala podle toho, samozřejmě jsou i zde další, které bych si ráda zapsala, ale ty musí počkat na příští rok. (Také jsou to třeba takové, ze kterých ještě nemám vystudovaný první ročník, takže jsem si je letos ještě zapsat nemohla. *směje se*)

**

To byly názory studentek a zde vám ukážu ještě nějaké názory profesorů. Vybrala jsem 3 nejvíce frekventované předměty a poptala se profesorů, co je učí. Konkrétně jde o Šéfredaktorské minimum a slečnu Niane z Libelusie a následně Starodávné runyDrobnohled, což oboje učí slečna Mintaka Orions. Začněme u slečny Nianky.

Corvinus Declaratio: Šéfredaktorské minimum na škole není dlouho, vy obecně tedy nejste profesorkou zas tak dlouhou dobu, jak si vykládáte takovou oblibu Vašeho předmětu za tak krátkou chvíli? A co byste řekla o množství přihlášených zkoušek z Šéfredaktorského minima?

Niane z Libelusie: Dobrý den, slečno niane-z-libelusie_[1].gifSophi, zdravím Vás i čtenáře Corvina Declaratio! Popravdě - jsem velice překvapená. Nenapadlo mě spočítat si to, takže je to pro mě nová informace. Velmi příjemná. A jak si to vykládám? Možná prostě chtěli skládat zkoušky z toho, v čem jsou dobří, nebo u člověka, který je má rád a váží si jich. Mohou to být ty důvody? Nevím. Zeptejte se spíš těch, co se ke mně zapsali. *usměje se* Ten počet zkoušek je moc hezký. Snad se mi bude líbit i při opravování. *mrkne*

*

Jako druhá to byla slečna Mintaka Orionis, které jsem se zeptala.

Corvinus Declaratio: Dobrý den, madam Mintako, chtěla bych Vám položit nějakou tu otázku. Když jsem dělala takovou menší statistiku o zapsaných zkouškách CKÚ, tak jsem si také zjišťovala, jaké předměty si studenti nejvíce zapisují k těmto zkouškám. A na druhém a třetím místě se umístily Vaše dva předměty, konkrétně tedy Starodávné runy na druhém a Drobnohled na třetím místě. Myslíte, že k tomu mají studenti nějaký důvod, máte pocit, že jsou tyto předměty více oblíbené, než ostatní? Máte spíše radost, že budete opravovat hodně zkoušek CKÚ, nebo byste jich měla raději méně?

Mintaka Orions: Pěkný den! Abych se mintaka-orionis.gifpřiznala, tak mě tak velký počet zkoušek netěší. CKÚ a NKÚ mám letos celkem 21, což je opravdu dost, ale nechtěla jsem nikoho odmítnout. Samozřejmě, ne všichni práci odevzdají, takže oprav bude možná o něco méně, ale zadání každopádně člověk vymyslet musel. Navíc někteří studenti píší práce enormního rozsahu, přitom já mám raději práce, kde je vyčerpáno téma, ne vyučující, který přečetl např. 76 palců vypracování, které by šlo rozhodně vcucnout do daleko menšího rozsahu. *usměje se* No a proč Runy a Drobnohled? Podle mě souhra náhod, ačkoli o Drobnohled je zájem v posledních letech celkem pravidelně.

***

A na závěr tedy ještě jednou děkuji všem, co mi odpověděli, za ochotu a doufám, že vás článek bavil.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Sophi Ariadne Shirová
Vydáno: 13/2013

Komentáře
Tak a je po tom, CKÚ jsou v rukách profesorů... :D
Díky, Sophi, za článek:)
Lilien | 11. 12. 2013
1653471450