Dívčí genetika na Hogwarts

Také jste si všimli, kolik lidí na hradě si je podobných? Možná ne, ale mně to vrtalo hlavou tak dlouho, že jsem se pustila do sáhodlouhého bádání.

Pokud jste mě poslední měsíc viděli plížit se po chodbách a podezřívavě si prohlížet některé lidi, nejspíše vám to připadalo nanejvýš podivné, spoustu z vás mi podezřívavé pohledy vracelo, někteří nechápavě vrtěli hlavou, jiní si na ni klepali a pár jedinců se smálo nad jednou z nejdivnějších žádostí, o kterou kdy byli požádáni - jestli by nebyli ochotni si na chvíli sundat si brýle.

Samozřejmě moje neobvyklé chování mělo své důvody, pracovala jsem na rozsáhlém projektu, který důkladně mapuje genetiku studentů, tedy náchylnost k opálení a barvě očí. Vlasy dost dobře mapovat nejde, protože se najdou i tací, kteří chodí ke kadeřníkovi několikrát týdně, takže k zjištění původní barvy by vám nestačila ani magická koule.

Práce to byla náročná a zdlouhavá, nedokážete si představit, jak dlouho musíte člověka sledovat, než dokážete určit, jestli je barva jeho očí šedá nebo modrošedá, nebo hnědozelená a khaki, konkrétně tyhle dvojice barev od sebe jdou rozeznat neobyčejně těžko, člověk aby si na to vzal mikroskop...

Než začnu s vyhodnocením, tak vás musím upozornit, že jsem na sbírání podkladů pracovala delší dobu, za kterou se složení obyvatelstva možná trochu pozměnilo, však to znáte, někdo odejde do mrazáku, další se úplně nechá smazat, pár jedinců se naopak obnoví... No a tím vám chci říct, že se současná čísla můžou od těch mých už nepatrně lišit.

A teď se konečně dostáváme k samotným výsledkům:

Celkem bylo zmapováno 215 studentek.

Nejpočetněji byly zastoupeny ty, co mají pořád takovou normální zdravou barvu (109), těsně za nimi neopálitelné bledule (84), dále ty, co si zachovají capuccinový odstín kůže i v zimě (19), a s celoročně čokoládovým opálením jsou na hradě pouze 3 dívky.

Barvy očí jsem rozškatulkovala do 12 typů, nejvíce zastoupená byla modrozelená (49), pak zelená (42), modrošedá (26), šedá (22), hnědooranžová (17), fialová (14), světle hnědá a hnědozelená (obě 11), modrá (8), khaki a olivová (obě 6) a nakonec růžová (3).

*

*

Napadlo mě zeptat se pár lidí, které barvy u studentek tipují jako nejčastější.

Becky Johnson: Já si myslím, že nejčastější bude bledá barva kůže a capuccino. Bledá, protože všechny slečny chtějí být porcelánové panenky, když už ne u mudlů tak aspoň na hradě, a capuccino proto, že jim to zavání lehkou exotikou. *pousměje se* A barva očí bude modrá. Protože modrá je krásná, leč neoriginální. A představuje jakési studánky, nebo okna do duše. *usměje se*

*

Karl Marc Jacobs: Osobně si myslím, že khalia-nyota-svetelna.gifvše je celkově vyvážené. Každý z nás má jiný vkus a  představivost. Když si na Hogwarts každý poprvé tvořil svou postavu – barvu pleti a očí, tak vypadá tak, jak by on sám ve skutečnosti vypadat chtěl, například, nebo si ji udělá takovou, aby mu byla v nějaké části podobná. Ovšem to nemusí mít vůbec žádný hlubší smysl, prostě to tak zvolí. Ale převládá tu barva pleti bledé, pak hnědé, modré oči? Nevím, nějak moc tohle nesleduji. *zasměje se*

*

Lisa Von Gebhile: No nevím, ale nejčastěji jsem tady viděla tu normal barvu pleti. Ale viděla jsem tu i  několik hodně tmavé. Nejspíš je to tak, komu se to líbí, ale já osobně jsem si dala podle svý, možná, že to udělali i ostatní podle své mudlkůže, ale já si myslím, že ta normal je nejhezčí a asi nebudu jediná. *usměje se* No a očí si moc nevšímám, ale asi nejvíc modré a zelené, ale taky letěj i červený. *vesele se zašklebí*

*

Lily Peterson: Nikdy jsem nad tím nijak zvlášť nepřemýšlela, přesto si myslím, že nejoblíbenější barva pleti je "normál". Občas je sice vidět nějaká bledulka nebo naopak slečna, která se ráda opaluje, ale pochybuji, že by jich bylo více než těch "normálních". Čokoládová pleť je pak spíše raritou. Co se týče barvy očí, zde si moc netroufám hádat. Tipla bych, že častější budou asi střízlivější tóny jako jsou zelená, šedá, apod., občas však můžeme zahlédnout i slečnu s modrýma očima, takže kdo ví. Jsem každopádně zvědavá, k jakému číslu se vaše redakce dopátrá.

***

Některé odpovědi mě celkem překvapily, ale někteří zase nebyli tak daleko od pravdy... Doufám, že vás tento článek trochu obohatil, a budete si teď takových věcí více všímat. No a chlapci se nemusí bát, že by byli diskriminováni, protože o nich bude článek někdy příště.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Elysion Blackmoorová
Vydáno: 13/2013

Komentáře
Zajímavý článek, vždycky mě zajímalo, kolik lidí tu má stejné oči jako já, jsem ráda, že to není zas tak moc holek...:D
Lilien | 11. 12. 2013
1653471070