Módní posila až z Francie!

Pravidelní čtenáři Módní patroly si jistě ráčili povšimnout, že mezi běžnými a pravidelně i sporadicky přispívajícími redaktory havraspárského časopisu, se objevilo i jedno velice neobvyklé a neznámé jméno - Klevetava Zpražcová. Kdo to je? Co chce? Proč místo samé chvály jen plive urážky? Její ostrý jazýček Vám jistojistě vezme dech.

Protože se madam Zpražcová vyjádřila prozatím pouze ke dvěma modelům, shodou náhod modelům mrzimorských studentek, mohli někteří z vás propadnout naději, že její hrubé a téměř až urážející hodnocení se brzy změní na hýčkání a opěvování, na které jsme od hradních módních policistů zvyklí. No tak to si nechte zajít chuť! Chválit vás může třeba vaše babička. To je zaručený způsob, jak si zvýšit sebevědomí. Ta vám totiž bude tvrdit, že vám sluší všechno. Třeba i chlupatý oranžový svetr s kočičkami, který by neslušel ani popelnici. Módní patrola se pomalu ale jistě vrací k osvědčenému kritizování a negativním komentářům, protože - co si budeme namlouvat - to se zkrátka mnohem lépe píše a ještě lépe se to čte. Teda alespoň těm, kterých se to zrovna netýká.

Prvním krůčkem k této ideji je právě spolupráce se slečnou Klevetavou, pro přátele Klevetalkou, která je přímo mistryní v tom někoho urazit, zdrbnout a zkritizovat. V rukávu toho má ještě spoustu a nemyslete si, že se bude nějak ostýchat své tajné zbraně využít. Jaké zbraně? No co vás to zajímá! To je soukromá věc! To je hrůza! Taková neúcta k soukromí…

*

Co ovšem prozradit můžeme je to, že Klevetava k nám přijela až z akademie v Krásnohůlkách, kde je uznávanou profesorkou Magie krásy a Čaromódy. Jak také jinak, že? Doufám, že tady nikdo neočekával něco jiného. Už jsem přece zmínil, že je to odbornice na módu a krásu! Nebo že bych zapomněl? Každopádně úvodních řečí bylo až dost, nyní nám ona sama přiblíží, jak bude pracovat z pohodlí své kanceláře, které kousky oblečení naprosto nenávidí a i to, jak se jí podařilo získat post profesora tak významných předmětů Krásnohůlské akademie.

Corvinus Declaratio: Dobrý den, madam Klevetavo. Mohla byste se, prosím, našim čtenářům stručně, jasně a výstižně představit? Zároveň by nás také zajímalo, jak jste se dostala k výuce Čaromódy a Magie krásy v Kránohůlkách. Objevily se klepy o tom, že jste snad donutila odejít jednu starší kolegyni a nahradila ji. Je to pravda?

Klevetava Zpražcová: Dobrý den i vám. Mé jméno je Klevetava Zpražcová a budu v nepravidelných intervalech pranýřovat nebo vystavovat na odiv originální modely vašich spolužáků, či dospělých čarodějů. Vystudovala jsem ANONIM (Akademie náležitě originálního návrhářství, inovace a módy - pozn. redakce) a následně se vyšplhala až na vrchol kariérní hierarchie v návrhářské společnosti Hávek a Palčáček, což, jak všichni jistě víte, je špička módního průmyslu. Vždy jsem měla pocit, že své nadání musím předávat dál a tak jsem přijala funkci profesorky v Krásnohůlkách. Musím říci, že tamní dívky to již potřebovaly jako sůl. Jakékoli klepy o vystrnadění mé předchůdkyně odmítám. Ve svých letech ovšem již nemohla studentkám přinést nic užitečného.
A jak se tak rozhlížím, i k vám jsem přišla právě včas…

*

Corvinus Declaratio: Ehm... My si toho samozřejmě velice vážíme! O tom není nejmenších pochyb!
Všechny by jistě zajímalo, jak hodláte skloubit své povinnosti profesorky a zároveň dohlížet na módní poměry u nás v Bradavicích. Nemůžete přece být na dvou místech najednou nebo snad ano?

Klevetava Zpražcová: Samozřejmě musím mít dohled na obou frontách, ale po krátkém domlouvání mi vedení vaší školy vyhovělo a zřídilo mezi mou kanceláří v Krásnohůlkách a mou kanceláří zde přímé letaxové spojení. Mírně rozladěně musím připustit, že se nejprve tomuto báječnému nápadu bránili. Ale po pár připomínkách a návrzích stran jejich šatníku, museli uznat, že můj smysl pro módu je bravurní a zdejší situace potřebuje akutní zásah. I přesto ale budou chvíle, kdy budu muset zastat své povinnosti profesorky. Pro tyto případy mám po hradě rozestavěno dostatečné množství všímavých "oček" a tak žádný prohřešek ani vrcholný úlovek, neunikne mé pozornosti.

*

Corvinus Declaratio: Oček? Jakých oček? Máme se začít bát o své soukromí a oblékat si vystylované outfity i do postele nebo na cestě do umýváren? *nervózně se zavrtí* Budou nás očka sledovat i při nočních výpravách do školní kuchyně, až se budeme v polospánku rozcuchaní a ochrápaní dožadovat horké čokolády nebo sušenek?

Klevetava Zpražcová: O soukromí se bát nemusíte. Nezáleží mi na tom, s kým se budete tajně muchlovat za tapisérií, komu budete vybírat drobné z upatlaných kapes, nebo kde máte své tajné skrýše propašovaných sladkostí z Medového ráje. *na chvíli se odmlčí a pak nasadí významný pohled* Pokud se pak ovšem vejdete do svých modelů! Heslo každého módního guru zní "Kožich, plavky, negližé - krásná choď i do spíže!" Pokud vám dělají potíže ta cizí slova, což pro vás, pane Dunstane, jistě není slovo spíž, bude se vám možná lépe pamatovat "Od hlavy až po patky - krásná choď i s odpadky!" Výsledek je stejný.
To, jak se obléknete, není tajemství. A když něco není tajemství, nemůžete se divit, že to vaše okolí vnímá a komentuje. Nejednou se mi stalo, že jsem někomu vytkla jeho výběr svršků a už byl oheň na střeše. Už jsem prý zlá a krutá. Ale věřte mi, že je to jen pro vaše dobro.

*

Corvinus Declaratio: Když jste se tak zmínila o těch svršcích... Je nějaký kus oblečení, který skutečně nesnášíte? Který je pro vás jako rudá barva pro býka? Zkrátka něco, o čem si myslíte, že se nikdy nemělo dostat do obchodů či na módní mola? Tedy jistě se něco takového najde, ale snažte se prosím vybrat jen to skutečně nejhorší...
Zároveň by mě zajímalo, čím by obyvatelé našeho hradu potěšili vaše oko..? Přece jen, většina z nás pase po lichotkách a ty vaše budou teď obzvláště žádané...

Klevetava Zpražcová: Jen tak mezi námi, já vám něco povím. I ten nejhorší kousek oblečení se dá nakombinovat tak, aby slušel, nebo alespoň neurážel.
To, z čeho mi vstávají vlasy na hlavě, jsou ale některé kombinace. Čtenáři a budoucí uživatelé pranýře, by se měli vyvarovat kombinace kožešina - holínky, spodní prádlo přes kalhoty a to nejhorší faux pas jsou chlupaté nohy k sukni. To nechme Skotům a i ti na to musí mít lýtka.
Čím byste mě potěšili? *zamyslí se* Mám ráda vkusnou originalitu. Potěšíte mě tím, že se podíváte do zrcadla než vyrazíte z pokoje a sami zhodnotíte svůj zevnějšek. Líbila by se vám kolegyně v tomto modelu? Udělal by na vás spolužák dojem v tom, co máte na sobě? *zamračí se na reportéra* Nechichotejte se, pane Dunstane! Samozřejmě si svůj kousek představte na kolegovi svého pohlaví! Navíc být vámi, moc bych se nesmála. Tyhle brýle myslíte vážně, nebo jste přes samé nervy z našeho rozhovoru sáhnul do dědečkovy přihrádky?

*

Corvinus Declaratio: *posune si brýle výš na nos* Ano! Ty jsou památeční po dědečkovi! A já si vážně myslel, že mi sluší... Divné...
Každopádně já myslím, že o vás už víme víc než dost. Nebo možná až příliš. *zahledí se na madam Zpražcovou* Je ještě něco co byste nám chtěla říct?

Klevetava Zpražcová: Žádný strach, jsem tady a všechno vidím.
Jak jsem již zmínila dříve, pokud si dívky nezapomenou holit nohy a chlapci budou myslet na to, kde se nosí spodní prádlo, pak snad bude probíhat vše bez větších zádrhelů. Už se moc těším na naši spolupráci.

***

No to my také. Už se nemůžeme dočkat…

Nikdo si tedy už nemůže stěžovat na to, že nebyl varován před vytříbeným vkusem a slídivými očky této dámy. Zbývá jen doufat, že si právě vás nevšimne, anebo že zrovna vy budete mít to štěstí a dočkáte se její pochvaly. I když, příliš bych na to nespoléhal…
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Dunstan Merryweather
Vydáno: 4/2014

Komentáře
tak to abych chodila v mych satech i spat, preventivne ... :)
Any | 25. 04. 2014
1653476581