Kaktusová horečka

„Na škole řádí kaktusová horečka“, „Kaktusy útočí“, „Pozor, abys nechytl kaktus“ nebo „Co je to kaktus?“ se poslední dobou ozývalo ze všech stran. Kdo či co za tím vězí? Je to jen pichlavá rostlinka nebo skrytý nebezpečný kult?

Vše to začalo poměrně normálně. V rámci slaďování outfitu na olympijskou fotku padl v kolejce návrh na sjednocení účesů. Nápad se to zdál být geniální a i přes protesty blonďaté Madidess jsme se vydali do kadeřnictví, abychom se nechali ostříhat alá Larrie (čti alá kaktus). Asi nás mělo trknout nebo spíš přímo nakopnout, když paní kadeřnice při vyslovení přání nejdřív vykulila vyděšeně oči, pak se začala třást a na náš požadavek přistoupila až s příslibem tučného dýška. Ale nenakoplo.

Nejdřív se nedělo nic divného. Vyfotili jsme se a zamířili zpět směr kolejka. Potom se ale všichni dobrovolně vrhli (a bez reptání!) na úkoly a soutěže a několik kaktusů tak dokonce strávilo celou noc, ani oka nezamhouřilo! Sama jsem na sobě začala pozorovat zvláštní chování. Občasné výpadky paměti, nutkavou potřebu místo prokrastinování psát úkoly a nejoblíbenějším místem se najednou stala knihovna.

Je to jen anomálie v mém chování způsobená erupcí na Marsu, nebo jsme se prostřednictvím účesu stali loutkami nebezpečného kultu kaktusů, přičemž hlavní kaktuska (čti madam Larrie) vysílá ze svého hlavního kaktusu nebezpečné vlny, které prostřednictvím kaktusoidních přijímačů v našich účesech ovlivňují naše chování? Je to nepodložená fáma nebo velmi pravděpodobná teorie?

*

S příslibem naprostého bezpečí a anonymity (bude to číst přeci jenom hlavní kaktus a celá škola) jsem vyzpovídala pár spolužáků.

Corvinus Declaratio: Co si myslíš o účesu alá kaktus a pocítila jsi nějakou změnu ve svém chování?

Madidess Leevian: Co si myslím o kaktusoidním účesu? *otevře pusu, pak si uvědomí, že to nejspíš bude číst i madamé Larston, a zarazí se* Ehm, tak samozřejmě, že musím říct, že jsem zarytým zastáncem kaktusů. Mám ráda kaktusy. Kaktusy jsou super. Mám doma plno kaktusů, ehm. Kaktusy jsou veškerá moje láska. Mám i kaktusovou kachničku.
Kaktusoidní účes proto z tohoto důvodu hodnotím velmi příznivě. Je fajn mít na chvíli na hlavě taková legrační chapadýlka, bohužel mě poněkud mrzí, jak špatně se do těchto vlasů dává kanzaši či čelenka a jak nešikovně se nasazuje klobouk, o famfrpálové helmě ani nemluvím (ale zase si myslím, že hromadný kaktusový účes by byla dobrá omluva pro případné havraspárské famfrpálové prohry). Z tohoto důvodu preferuji své blonďaté dlouhé lokny, ačkoli připouštím, že i ten kaktus má něco do sebe. Mrzí mě, že neexistuje pánská varianta tohoto účesu (a jsem si jistá, že takového Jamese, Justina, Dunstana, Waynu anebo třeba Davida to mrzí také).
Změnu ve svém chování jsem nepocítila, bystrá jsem stále stejně.

*

Corvinus Declaratio: Co si myslíš o účesu alá kaktus a všiml sis nějaké změny chování mezi spolužačkami?

Dunstan Merryweather: Můj názor je, že tento prapodivný účes nemůže slušet nikomu! Ani dnes a ani zítra! Není ve vesmírné moci, aby v něm někdo vypadal dobře nebo dokonce skvěle! *trochu se zamyslí* Tedy samozřejmě až na naši kolejní ředitelku. Ale té sluší všechno! Každopádně si nedovedu představit, jaký břídil, jaký ignorant a jaký nešika se dopustil té hrůzy a něco jako tenhle účes vytvořil. Musel to být blázen. Blázen posedlý ostrými předměty a gelem na vlasy. Jinak si to nedokážu vysvětlit…
Celý svět je teď ohrožen tím, že přijde o oko, až se nějaká slečna či dáma s tímto roštím na hlavě neopatrně projde kolem! A proto! Noste brýle, chraňte si oči a nenechávejte se stříhat ala kaktus!
Navíc to až maniakální zbožňování madam Larrie podobně ostříhanými studentkami je vskutku podivné. Je to skoro jako kult! Ministerstvo kouzel by to mělo řádně prošetřit a předejít případným katastrofálním následkům!

*

V rámci novinářské etiky jsem samozřejmě musela dát prostor i madam Larstonové (čti hlavní kaktusce).

Corvinus Declaratio: *nervózně se posadínaproti madam Larrie s očima zabořenýma do papírů, ačkoli zvláštní brnění účesu ji nutí se podívat madam kolejní přímo do očí* Ehm.. Madam Larrie, co říkáte na fámu kolující po škole, že jste v čele nebezpečného kultu a pomocí svého kaktu.. tedy překrásného účesu ovlivňujete chování svých modrých svěřenců?

Larrie Larstonová: Ach, tak takové fámy že kolují? *pohlédne nervózně vzhůru na rozčepýřenou kštici a ztlumí hlas* Prosím vás hlavně mu to neříkejte, on tu fámu před nedávnem sám rozkecal a explodoval by nadšením, kdyby zjistil, že se úspěšně rozšířila! Už teď s ním je k nevydržení. Pravdou je, že jsem pod šílenou diktaturou kaktusoidu, který se mi uvelebil na pleši, a jsem na stejné lodi jako modří. Já s ním dokonce i spím, propánajána! Kaktus je všemocný a snažím se ho sice nějak zkrotit, ale on si zkrátka žije vlastním životem, courá se, kam se mu zrovna zlíbí, má magické schopnosti a hromadu bodláků, kterými šikanuje všechny kolem. Chudáci havránci pak mají rozpíchané zadky, do kterých je ten prevít šťouchá, aby to v koleji takříkajíc nevázlo. Ale já jsem v tom rozhodě nevinně! To si napište tučně prosím, nevinně. Za všechno může Kaktus! *zakření se*

Corvinus Declaratio: Děkuji za poskytnuté vysvětlení! Tím se asi všechno objasňuje.. *mumlá si něco o alibismu a svalování viny na ostatní*

**

Závěry nechám na vás, možná to je opravdu jen fáma kolující hradem rychlostí Nicolette vidící měšec plný galeonů, možná se madam Larrie ocitá pod diktaturou svého účesu a někdo by měl upozornit příslušné odbory, možná je za tím ještě víc! Nicméně i kdyby za tím bylo něco ďábelského, říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré, no nemám pravdu?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Any Dawson
Vydáno: 4/2014

Komentáře
Od jisté doby se bojím nosit skřipec do školy.. :D
Eliah | 22. 04. 2014
joo kaktusy, kamarádi naši... :P :P
Linn | 21. 04. 2014
1653476082