Ve šlépějích Hermiony

Studium, studium, studium! Někdo si možná myslí, že trávit celé dny v knihovně a skupovat celé štosy pergamenů na úkoly není nic špatného. Ale! Nic se nemá přehánět. Někteří studenti z toho už začínají trochu bláznit. A kdo by se jim také divil, že? Když mají klidně i 30 předmětů!

V poslední době je asi v módě spát v hromadě pergamenů. Nevěříte? No tak se zajděte podívat do některých kabinetů nebo pokojíčků studentů z vrcholku bodovacího žebříčku. Hned budete vědět, o čem to vlastně mluvím. Je pravda, že v letošním roce to není tak strašné jako loni. To muselo pár nejmenovaných osob spát na chodbě, protože jejich ložnice byly po strop naplněné pergameny s omluvami nebo neodevzdanými úkoly.

Letošní školní rok přinesl jistá zlepšení a inovace. Jednak už se studenti do svých ložnic dostanou, protože nepopsaných pergamenů není tolik, aby bránily otevírání dveří, a také je takových studentů o moc víc. Nikdo se nemůže divit tomu, že jsem došel k výše zmíněnému závěru - na pergamenech se prostě spí nejlépe. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč by někdo dobrovolně toužil po tolika úkolech a předmětech. Možná, že příští rok proběhne soutěž o nejvzdělanějšího kouzelníka! Ale jakto, že o tom nic nevím? Někde se asi stala chyba... No teď už to asi nedoženu. Snad příští rok.

Pokud se ale žádná taková soutěž neuskuteční, tak vážně nerozumím tomu, proč se trápit s tím nekonečným množstvím úkolů. Vždyť to pak jeden nemá ani čas nakupovat!
Dlouho jsem nad tím přemýšlel a pak mi to konečně došlo. Tito lidé totiž milují učení! Každá minuta, kterou netráví psaním úkolů nebo čtením výkladů, je pro ně ztrátou času. Rozhodli se totiž, že budou všechno vědět a všechno znát a že se pokusí alespoň trochu přiblížit k zakladatelce tohoto (skoro) kultu - Hermioně Grangerové! Už je to tak. Tito studenti si naprosto užívají neustále rostoucí hromady úkolů a noční studium. Nic pro ně není větší slast. Vždyť kdo by chtěl navštívit Prasinky a dát si dobroučký máslový ležák, když se může dozvědět něco nového a úžasného. Získané body už jsou pak jen takovou třešničkou na dortu. Jen nepatrným bonusem obdrženým se skutečným pokladem - vědomostmi. Jen by mě tedy zajímalo, co budou dělat příští rok při zápisu, až zjistí, že vlastně už všechno vystudovali. To bude teprve legrace.

No ale vždyť se jich na to můžeme klidně zeptat. A třeba hned! Nač čekat až do září. Doufám jen, že se jim mé dotazy neztratí někde v tom bezpočtu úkolů.

*

Corvinus Declaratio: Jak jsem koukal, tak máš zapsáno celkem 33 předmětů. Zajímalo by mě tedy, jestli sis nechala něco ke studiu i na příští rok..? Jistě máš před sebou ještě spoustu úspěšných studentských let. Bude ti pak stačit třeba 5-10 předmětů za rok?? Nebude ti chybět těch zhruba 50 úkolů za termín?

Lily Angelina Johnsonová: Ke studiu na příští rok jsem si rozhodně něco nechala. Podle mě mi to, že nebudu mít předměty, v blízkých letech ještě nehrozí. Schválně píšu ještě, protože jednou možná jo. Počty předmětů ani jejich ročníky nejsou nekonečné a jednou je možná dodělám. I když jsou předměty, na které se nijak neženu a ani mě nelákají. Na příští rok pořád něco mám, jednak další ročníky předmětů, jež právě studuju a u kterých snad zvládnu spáchat esej, jednak předměty, které nebyly vypsané z časových důvodů profesorů, takže doufám, že příští rok budou a jednak ty, na které si už nějakou dobu brousím drápky a stále to s nimi nevyšlo. Pořád je na nich moc plno, ale jednou se na ně přece dostat musím!

Vzhledem k tomu, že příští rok rozhodně nechci tolik předmětů, z finančních i časových důvodů, tak je dost možné, že se mi po mých padesáti úkolech, mnoha Očkách a Zetkách k doplnění, seminářích a bodových soutěžích bude stýskat. Ale abych byla upřímná, tak alespoň budu mít dost času na aktivity, které letos musím trochu omezit, případně se jim vůbec nevěnovat. Naopak zase budu mít víc času na další NKÚčka a o rok později na OVCE, protože nebudu muset panikařit nad tolika úkoly. Pokračovat asi budu jenom v předmětech, co mě fakt baví, a budu sbírat peníze na další roky. Takže ano, 5-10 předmětů na rok mi stačit bude, aspoň další dva roky. A dál... Už si netroufám hádat. Kdoví, co bude za dva hogroky. Proto taky mám několik karetních předmětů, abych to zvládla předpovědět *ušklíbne se*

*

Corvinus Declaratio: Jak zvládáš skloubit povinnosti sedmiborce s 23 předměty? Není to trochu náročné? A hlavně, jak je možné, že máš ještě pořád co studovat? Vždyť už ani nemůže být třída, do které bys nenakoukl!
Že by sis sem tam nějaký předmět odhlásil? No to snad ne?! Taková škoda galeonů!
Jen se přiznej, kolik máš momentálně omluv???

Oliver McCollin: Cože?! 23 předmětů?! Kde se tam vzaly?! *jde se podívat a pak se s klidem vrátí* Je to dobrý, pořád vidím jenom jeden! *raději nesrolovává*
A Sedmiborce?! Proč sakra tohle oslovení! To je jak kdybych v tom Sedmiboji předváděl nějaký výkon! Raději bych se nazval Sedmipackal.. Nebo normálně Sedmibojař, aby se neřeklo, ale s dovolením budu říkat Sedmipackal... *ušklíbne se*

No a jak se skloubí packání Sedmiboje s packáním pár předmětů? No docela snadno! Je to velmi snadné! První týden kazím Sedmiboj, protože na něj je jenom ten týden no a ten druhý zase kazím předměty, protože na ně jsem měl 14 dní. No a takhle je to pořád dokola a dokola a dokola a dokola ... Až se z toho konečně zblázním (protože teď jsem jako mentálně úplně v pořádku) tak to všechno skončí a slečna Gvendolína mi pak nasadí svěrací kazajku, abych náhodou někomu neublížil, třeba takovému Krysodlakovi ve sklepení.

A nalijme si čisté vody ze sedmera hor a podívejme se na to, co můžu studovat. No tak jsou tam takové ty předměty, které prostě pro mne nejsou, ani kdybych se rozkrájel asi dvakrát napříč a čtyřikrát po obvodu. Ač jsem některé zkoušel, prostě to doopravdy nejde. No a je jasné, že kdybych ty předměty vystudoval napoprvé, tak bych příští rok neměl už nic ke studování místo těch předchozích zmíněných a tak přece prostě odhlašovat musím! To je úplně jasné! Všichni profesoři to určitě chápou, že přece snaživý student jako já občas něco musí studovat dvakrát-třikrát, aby vůbec mohl pokročit z šestého do sedmého ročníku a pak vůbec ukončit ten sedmý ročník. Takže se samozřejmě nějaké to odhlašování dělo, ale samozřejmě jen v zájmu budoucím, že ano *mo(u)dře kývá a přemýšlí, co by dál ještě napsal*

A omluv?! Teď? Přece žádnou! Kdo by si omlouval úkoly během prvního týdne termínu! Ty se posílají za 5 vteřin termínová půlnoc, že jsi to předtím nestihl, ale neposílají se ve čtvrtek prvního týdne! Kde žiješ, sím Tebe?!

*

Corvinus Declaratio: Doneslo se mi, že jsi byla hlavní iniciátorkou v nedávném pozdějším zápisu předmětů u havraspárských studentů. Je to pravda? A kolik sis jich vlastně sama zapsala? Teď budeš asi trávit noci i dny doplňováním úkolů, že? Důležité je, že to děláš ráda! Jinak by to byla děsná otrava...
A co plánuješ do budoucna? Dovolenou u svatého Munga s pojenou s rehabilitací upsané ruky?

Nicolette Marique Leroy: Je pravda to, že jsem se u pár modrých snažila vymyslet různé možnosti, aby si ty předměty vzali, přičemž na každého z nich platilo něco jiného, takže jsem musela vytáhnout u jednoho i eso z rukávu, ale nakonec se společnými silami povedlo, že předmětů do našich spárů připadlo opravdu hodně, což mi udělalo velikou radost. Každý musel sám chtít, jinak bych je rozhodně sama nepřesvědčila, takovou moc rozhodně nemám. *usměje se* Myslím, že ve výsledku byli spokojení všichni, kteří si ten předmět navíc vzali, protože by nám mohly přinést spoustu safírů do bodovacích hodin. Já si navíc oddechla, jelikož mě někteří probodávali pohledem, který dával jasně najevo, co se se mnou stane, pokud to nevyjde.

Největším viníkem je tady ale Any, která na mě musela použít nápoj lásky, který si ukuchtila v aréně, protože jinak nevím, co mě to popadlo. *hystericky se zasměje* Podstrčila mi ho do pití a následně využila mé náklonnosti k  ní a ze mě se na tu dobu stala její loutka! Jiné vysvětlení pro to není. Možná ještě Imperio, ale to by na mě snad nepoužila.

Jinak co se týče předmětů, tak jsem si jich během pozdější doby přibrala 10, chtěla jsem skončit na devíti, co jsem měla od začátku roku, ale Any má na mě skvělý vliv, takže jsem si je pak začala syslit pro sebe. *směje se* A vidina do dalších týdnů je asi přesně taková, jak říkáš. Bude to asi brutální, ale rozhodně se u nich výborně bavím! *ukáže palec nahoru a  snaží se o přesvědčivý úsměv*

Jako bys mi četl myšlenky. Pokud ještě budu, tak rozhodně prázdniny u svatého Munga a doufám, že mě tam přijde občas někdo navštívit, abych tam nepřišla o rozum, ačkoliv už teď je asi pozdě. Uvidíme, co ze mě bude na konci roku. *směje se* Možná kdyby šlo jen o předměty a nebyly jíné povinnosti k tomu, tak bych mohla skončit v kolejní péči, ale obávám se, že by se mě Lopík pokusil udusit polštářem, že jsem ho s předměty furt otravovala. *nasadí vyděšený výraz a z té představy ji zamrazí* Rozhodně se mi bude hodit dlouhý výlet co nejdál od rozzuřených modrých, které jsem údajně do předmětů donutila.

*

A nesmíme zapomenout ani na někoho, kdo má s úkoly úplně jiný problém...

Corvinus Declaratio: Jeden ptáček mi zašeptal do ouška, že i váš kabinet se čas od času topí v pergamenech. Nebudu se ptát, jestli je to pravda, protože vím, že je to pravda! Jen mě zajímá, jak si s tím jako mladší profesor umíte poradit. Preferujete raději požár nebo pergamenožravé moli? Je tolik způsobů jak se vypracovaných úkolů, seminářů i soutěží zbavit... Nebo že byste to všechno opravovala, hodnotila a nedej Merline i četla?

Lilien Emity Meissed: Teda! Jaký užvaněný ptáček to byl? Snad ne Vran! To by mu bylo podobné. *zasměje se*

Ach, co mi to sem pletete za metody?! Požár, pergamenožraví moli?! Tak to opravdu ani omylem! U mě jsou veškeré pergameny vítány a nemusí se takových ničivých metod vůbec, ale opravdu vůbec bát. *usměje se a poohlédne se po kupičce pergamenu, která si spokojeně polehává vedle krbu* Co vás tak udivuje, pane redaktore? Jasně, že všechno poctivě čtu a hodnotím, k tomu jsem se při přijetí fialového hábitu zavázala a tak také plním. To by bylo špatné, kdybych k takovým metodám přistoupila už v prvním roce vyučování, to by mě inspektorka výuky hnala! A vůbec! *nakloní se ke studentovi* Víte, že za ztracené a zničené pergameny výplata nechodí, naopak, ještě jsou peníze odebírány? Přeci nepřijdu na mizinu!

Naštěstí mě opravování baví, takže prozatím není nač si stěžovat, jen možná času by někdy mohlo být více… *zasměje se*

***

Bohužel většina z nás už letos nemá ani tu nejmenší naději se do tohoto studijního kultu dostat. Přihlašování na předměty už odzvonilo a dokonce i u soutěží je teď volnější režim.
Na pohodlné a oblíbené hromady pergamenů si tak budeme muset počkat do příštího roku...
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Dunstan Merryweather
Vydáno: 4/2014

Komentáře
1653474601