Jak se budí princezny?

Ahoj, jmenuju se Any a jsem princezna, ale je to těžké. Naše škola totiž vůbec neposkytuje vzdělání na princeznovském poli! Jakákoli interakce s malou komunitou princů na této škole je díky tomu skoro nemožná! Rozhodla jsem se podělit se se současnými i budoucími princi o jakési know-how, aby věděli, jak se s princeznami zachází!

Nejprve si musíte uvědomit, že princezny z mudlovských pohádek jsou nám sice podobné, ale přece jen se vyskytují odlišnosti. Je nutné si pečlivě prostudovat, jaké jsou rozdíly mezi MudlprinceznouHogprinceznou. Především nedávná kauza zakletí princezen za mříže z růží nám dokázala, že si princové rozdíly naprosto neuvědomují!

Mudlovské Šípkové Růženky spí. Pořád, tedy 24/7, takže zatímco si princezna chrápe, princ má na svoji záchrannou misi nekonečně času, protože Růžence je jedno, jak dlouho se prospí. Hogwartské Šípkové Růženky se bohužel během svého prokletí pravidelně probouzí, vnímají své okolí a ač omezeně, mohou komunikovat.

*

Na svém příkladu vám popíši, co rozhodně jako princ dělat nemáte. Snaha se cení, takže Edýho musím každopádně pochválit, protože bez něj bych vám tu nemohla psát tento manuál. Ale! Přece jenom musím zmínit několik bodů, které je potřeba v příštím osvobozování (snad né mojí osoby) dodržet.

 

  1. Pokud je princezna zakleta kvůli princovi (pro víc informací si přečtěte Edýho článek), princ nesmí otálet, držkovat, flákat se a rozhodně se nesmí princezně posmívat! To totiž raní její city.
  2. Ihned se pokusí zjednat si nápravu. Místo škodolibého posedávání v Síni, když ostatní princeznu okukují, musí aktivně projevovat snahy o záchranu. Nebo alespoň bránit princeznu, protože to ona ve svých čtyřech znacích opravdu nezvládne.

  3. Když se totiž princezna dozví, že se princ nesnaží, propadne smutku a kletba ji uvězní další vrstvou růží. A můžu vám říci, že já těch vrstev měla dost. Což ve výsledku akorát ztížilo práci pro prince během osvobozování.

  4. Když už dospěji do osvobozovací fáze princezny, udělám to hnedbez keců. Nebudu čekat, až bude kolem zakleté princezny dostatečně velké publikům. Princezna to totiž všechno vidí a slyší, pláče a objevují se další růže.

  5. Když už se vytvoří kolem dostatečné publikum, musí zachraňovat hned! Žádné další vyptávání a trápení princezny! To se nedělá! Chuděrka už si protrpěla víc než dost a princ má být gentleman (= čti džentlmen).

  6. V této fázi už vás slyší jenom princezna, ale věřte, že nás naprosto nezajímá, že jste si zlomili nehet, píchli se a asi vykrvácíte, protože tou kapkou krve za minutu to bude jistojistě hned! Princezna všechno slyší. A že budete mít mozoly na rukách? No bože! Edý, jsi chlap, než se vdáš, tak se ti to zahojí!

  7. Princezna má jen hezky ležet a čekat, až princ dorazí, a ne, že nakonec proseká více trní než princ, protože už se nemůže dočkat, až bude osvobozena. A je podivuhodné, že polospící princezna zvládne prosekávat rychleji než plně vnímající muž! Ostuda!

  8. Jediný krok, který Edý udělal správně, bylo dát mi dostatek času na to, abych se stihla učesat, v rámci možnosti se upravit a připravit se tak na příchod zachránce. Správně by se měl princ ohlásit asi tak dvě minuty před tím, než prosekne poslední trny. To je tak akorát, aby se princezna učesala, zalehla zpátky na lože, zklidnila dýchání a předstírala spánek.

  9. Posledním krokem po zachránění je všem hlasitě oznámit, jak to princezně sluší a jak je okouzlující. Což Edý zvládnul tak napůl. Sice to neřekl nahlas, ale všichni jsme věděli, že si to myslí.

  10. Poslední radou je nepřekrucovat to, co se tam stalo! Žádné vlastní články o tom, jak to bylo doopravdy. Pokud nevíte proč, máte vážně blbou krátkodobou paměť! Zakletá princezna slyšela vše, takže existuje minimálně jedna osoba, která může veřejně (například pomocí článku) napsat, že kecáte.

***

Doufám, že si tyto rady uchováte někde viditelně a při příštím prokletí už budete vědět jak na to. I tak ale chci poděkovat Edýmu za vysvobození, protože bez jeho snahy bych tu nebyla. A já vím, že si tyto rady vezme k srdci, ačkoli se bude tvářit, že se ho to vůbec netýká.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Any Dawson
Vydáno: 8/2015

Komentáře
Krásný a motivační článek. Ovšem doufám, že ten návod nebude žádný modrý potřebovat...
Melanie Lent Lecuss | 27. 11. 2015
1653472139