Sedmero na prázdninách

Školní rok plný motivování svých svěřenců, reprezentace koleje a neustálého dozoru na chodbách, to člověka unaví. A co teprve tehdy, je-li ten člověk ve skutečnosti havran.

Sedmero má během roku těžkou práci. Už jen takové sezení na bidýlku a sledování svého okolí. Navíc se nám podařilo zaslechnout, že havrany zastihl skupinový stav známý jako „ponorka“. Práce v kolektivu holt svědčí zdraví jen po určitý čas. Například minulý týden přiletěl Corvus, patron důvtipu, na parapet kanceláře kolejní ředitelky a začal kvokat. Po tom, co se ho snažila madam Lilien uklidnit, se rozčílil, že bude bojovat za rovnoprávnost ohledně snášení vajec mezi slepicemi a kohouty. Po incidentu, který si bude celá kolej se slzou v oku připomínat dalších x generací, vše vyvrcholilo individuální dovolenou pro každého havrana. A co tedy během prázdnin kdo z havranů dělal?

*

Nejmladší ze Sedmera, všemi obdivovaný Vran, se nejvíce bouřil proti prázdninovému režimu. Vždyť on je nejmladší a síly má na rozdávání. Když ale zaslechl, jak si skupinka pánského kolejního osazenstva šeptá o novém salonu v Paříži, rozhodl se využít situace. Už delší dobu si studenti mohli povšimnout, že Vranův odpor k místním krášlicím salonům den ode dne roste. Sice mi odmítl prozradit, v čem že je tedy francouzská péče lepší, prý ale lepší je a to jako hodnocení stačí. Posilněn krásným zevnějškem se vrhl na práci pro Corvina.

Vran ze salonu

*

Hremm a Ouzel jakožto bratři vyrazili na výlet společně. Slyšela jsem Vrana, jak se je snaží ukecat, aby jeli s ním, ale bratři se rozhodli pro dovolenou mnohem skromnější.

Ouzel a Hremm na Mácháči.

*

To Hraban se rozhodl pro akční podobu prázdnin. Pověstný svou cílevědomosti a navigačním smyslem se vydal bez mapy a instrukcí kamsi na jih k moři. Nikdo nepochyboval v úspěch jeho cesty. V kolejní věži byl viděn už o 3 dny déle. Odmítal s kýmkoliv o svém brzkém návratu mluvit, ale Vran prozradil, že už po několika kilometrech byl úplně bezradný a aby se nemusel poníženě ptát na cestu, tak raději bloudil. Podle světlých pírek je jasné, že se neopálil a k moři nejspíš nedoletěl.

*

Woron s rozhodností sobě vlastní začal prázdniny plánovat. Musel uznat, že po tomto školním roce vážně vychází z formy, jelikož mu rozhodnutí trvalo celkem 9,5 vteřiny. Váhání mezi mořem a horami mu dalo opravdu zabrat. Nakonec zvolil zlatou střední cestu. Kousek od obou možností.

Na horách a u moře.

*

Předposlední patron Havraspáru, důvtipný Corvus, volil věru důvtipně. Rozhodl se pro daleké skandinávské přímořské město, poté se ale dovtípil, že křídla by byla natolik unavená, že samotný odpočinek by ničemu nepomohl. Další logickou variantou se stalo středozemní jezero blíže k hradu. Po dlouhém dumání mu ale došlo, že takové místo bude plné mudlů pokládajících ho za obyčejného ptáka. Následující rozumný krok bylo zvolit místo u menší říčky, kde se nebude shlukovat tolik lidí. Představa milionu neodbytných komárů ho ale rychle odradila. Corvus se mi svěřil, že podobným způsobem vyřadil asi dalších dvacet tři míst. Vše samozřejmě racionálně podloženo! Nakonec s důvtipem jemu vlastním usoudil, že nejlépe mu bude doma, takže se na pár dnů přesunul ke Godrikově jezeru, čímž splnil svou touhu po vodě.

Godrikovo jezero.

*

Pouze moudrý Staroušek zhodnotil, že relaxovat se dá i v prostorech hradu. Těžko říct, co během svého volna podniká, každopádně v koleji viděn moc není a zásoby opalovacího krému z kumbálu se postupně vytrácí.

***

Doufejme, že naše milé Sedmero si během prázdnin odpočine stejně tak jako studenti a bude s námi moct do nového roku skočit po pařátkách.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Eliah Tailesová
Vydáno: 3/2016

Komentáře
To jsem ráda, že se líbil :) Sedmero je věčná studnice inspirace :)
E.T. | 16. 09. 2016
Jeden z nej článků ... moc se mi líbil nápad, spracování ... super .. =) a doufám že si teda všichni pořádně odpočali ...
Aurora Astrid Sinistrova | 10. 09. 2016
No jo, Corvus mě vyděsil, když mi přiletěl na parapet a kvokal, bála jsem se, že mu přeskočilo dočista! :D Každopdáně doufám, že si Sedmero odpočinulo a je připraveno na další dřinu... :D
Lilien | 28. 08. 2016
1653471795