James Watfar: „Rád bych, aby se v redakci zase něco dělo!“

Corvinus Declaratio má nového šéfredaktora. A co by to bylo za vydání, kdyby v něm chyběl rozhovor o jeho postoji a plánech do budoucna. Jak chce zvládat dvě funkce najednou? Jak vnímá ostatní časopisy a čeho se bojí? Čtěte a bude vám odtajněno!

James Watfar, student 6. ročníku rozšiřujícího studia s velkými zkušenostmi pyšnící se zdravým úsudkem. To je náš pokladník a nový šéfredaktor, který se ujal vedení Corvina Declaratio po odstoupení Any Dawson. Všichni určitě znáte jeho hnidopišskou povahu, černý humor a především mistrovsky psané články. Pokud si chcete přečíst něco pocházejícího z mistrova brku, nahlédněte zde:

Rozhovor s bodovacími hodinami
Ministerstvo kouzel rozmraženo!

Jak (ne)napsat článek o ničem

Pravda o B4 odhalena!

**

Corvinus Declaratio: *nabídne mu drobné pohoštění a začne zpovídat* Minulý rok ses stal pokladníkem, letos jsi k tomu dostal ještě post šéfredaktora Corvina Declaratio… Můžeš nám vysvětlit, proč jsou obě funkce zrovna v tvé správě? *usměje se*

James Watfar: Děkuji *bere si* Inu, příčin je celá řada. Mám prote… ehm, jiná řada. Zaprvé je ty posty docela těžké obsadit. Hlavně ten druhý. Na pokladníka by se jistě někdo našel, ale ještě bývalá kolejní nevěděla o nikom lakomějším. S druhým postem je pak obtíž. Sehnat trvanlivého šéfredaktora pro náš časopis je poslední dobou problém. Jednak ti předešlí trochu moc nastavovali laťku, že ano… a pak je to taky náročná práce a málokdo má čas. Došlo to tak daleko, že se přestalo přemýšlet o nové mladé krvi a prostě se zalepila díra tím, co bylo. Tedy mnou. Mnou patrně proto, že mám přehnané představy o volném čase a že mám zkušenosti z vedení časopisu. Prý.

*

Corvinus Declaratio: Něco na tom nejspíš bude. *směje se a pokyvuje hlavou* Hodláš na obou funkcích zůstat co nejdéle?

James Watfar: To je těžká otázka. Základním pravidlem každého kariéristy je držet se zuby nehty až do smrti a pokud možno, ještě o něco déle. Ale to se mi asi nepodaří. Ve funkci pokladníka bych rád vydržel o něco déle. Vedení Corvina bych měl v rámci zamilovanosti do našeho úžasného plátku předat někomu mladšímu, nadšenějšímu a neopotřebovanému. Doufám, že se takový co nevidět najde. Na to, abych si užil funkci a přepsal životopis stačí pár měsíců.

*

Corvinus Declaratio: Plně chápu. *mrkne* Snad se někdo takový brzy najde. Ale teď se vraťme z konce na začátek. Máš v rukou vedení safírového časopisu, jaké s ním máš plány?

James Watfar: Vydávat. Pokud čtete tento text, vážení čtenáři, nejspíš se to povedlo. Chtěl bych, aby se Corvin probral a byl zase tím zářivým kolejním klenotem, jako kdysi. Ale to musí udělat redaktoři, takže mám v plánu, že budou mít v plánu časopis oživit. Doufám, že nemají nějakýé jiné plány… Zkrátka, rád bych, aby se v redakci zase něco dělo a Corvin prostě fungoval.

*

Corvinus Declaratio: To je vskutku ušlechtilý plán. *směje se* Nedá mi to a musím odbočit k tvému majetku. *přejde zachmuřený výraz a pokračuje* Není to tak dávno, co tvé mamonářské prvenství ohrozila kolegyně Milagrosa (článek o pohromě číslo jedna zde), nyní tě předběhl červený student Thomas Olkim. Co s tím hodláš dělat?

James Watfar: *otřese se* To je odporné téma! Ano, opět se ta nemilá věc přihodila. Ovšem, zdání klame a výše konta samozřejmě není určující. Jsem se teď rozhodl. Já mám krom konta ještě velké zásoby v majetku a samozřejmě se nesmí zapomínat ani na věci, které penězi vyvážit nejdou. Zlaté srdce, ryzí charakter a podobně. Takže se vlastně stále cítím bohatý tak akorát. Nicméně, ta čísla na kontech se mi nelíbí a bude se s tím muset nějak zatočit. Ale jak, to prozradit nemůžu.

*

Corvinus Declaratio: Bojíš se, že by se na to mohl mamonářský protivník připravit, jo? *směje se*

James Watfar: No samozřejmě, v tomto oboru je konkurence čiperná a má oči všude.

*

Corvinus Declaratio: Dobře, tak jdeme dál. *nakoukne do poznámek* Před nějakým časem jsi byl zástupce šéfredaktorky, jsou nějaké zkušenosti, které jsi tehdy nabyl a teď se ti budou hodit?

James Watfar: Spíš pořád narážím na to, co všechno neumím… *kroutí hlavou* Ale snad ano. Minimálně se vyznám v redakci, trochu, vím kde číhají šotci a trefím správné dveře, když nesu článek k vydání. Já mám vlastně největší výhodu v tom, že jsem mohl práci šéfredaktora důkladně okoukat. Ale ještě se neví, jestli koukání stačilo a budu to umět. No, bude to zajímavé.

*

Corvinus Declaratio: Já myslím, že koukání stačilo a pokud ne, stačí se někoho zeptat. *mrkne* Každopádně když už jsme u toho, je nějaká slabina, která by tě mohla trochu potrápit v této funkci?

James Watfar: Vůbec nevím, jak se vypořádám s organizováním lidí. Aby to neskončilo tím, že někdo někoho pokouše. Jinak se ani moc nebojím, ono je fajn přebírat spící časopis, protože to může být jenom lepší. To trochu uklidňuje. Kdybych přebíral časopis rozjetý, asi bych se bál úplně všeho. Naštěstí si nikdo netroufl mi dát časopis, který trhá rekordy na prodejních stáncích.

*

Corvinus Declaratio: Však on by si někdo troufl. *směje se* Organizaci určitě zvládneš. *mrkne* Na hradě jsou čtyři kolejní časopisy a Denní věštec, jak vnímáš tyto časopisy nyní, když jsi sám v čele jednoho z nich? Vnímáš je jako konkurenci nebo společníky? *usměje se*

James Watfar: Přijde na to. Když vydají lepší článek nebo mají nápad, který měl napadnout někoho v modrém časopise, rozhodně jako konkurenci. Ale jindy se dá zase velice pěkně spolupracovat. Zatím nejsem na židli šéfredaktora dost dlouho na to, abych se nějak díval na ostatní, ale myslím, že se tento pohled nijak nezmění od toho, který jsem měl vždycky jako redaktor nebo zástupce. Denní věštec je přeci jen trochu zvláštní případ, ten je hradní a patří tak nějak všem. Na ten se moc jako na konkurenci hledět nedá. I když, když jsem do něj nepsal, šlo to. *vzpomíná*

*

Corvinus Declaratio: *mlčky pokyvuje a pokračuje* Vzhledem k tomu, že máš dvě funkce, nebojíš se trochu, že jednu budeš kvůli té druhé zanedbávat?

James Watfar: Doufám, že se mi ty představy o volném čase nevysmějí, až začne mudlovské poprázdninové řádění. Zatím věřím, že se obě zvládat dají. I když by obě šly pochopitelně dělat na víc než jeden úvazek a snad by to tak i mělo v ideálním případě být. Pokud není v koleji génius, který zastane obě. Ale vážně, jsem sám zvědavý, jak to půjde. V Corvinu snad bude řada pomocníků a konto v nejhorším uzavřeme pro výdaje. Příjmy chodí samy...

*

Corvinus Declaratio: To jsem na to tedy zvědavá. *směje se* Děkuji ti za rozhovor a přeji, aby se v obou funkcích dařilo. *usměje se*

James Watfar: Děkuju, já doufám, že to aspoň nebude tragédie. *usměje se*

***

Nový šéfredaktor vnesl naději všech píšících redaktorů, redakce se probouzí. Přinesl i naději věrným čtenářům, že se opět dočkají pravidelné dávky mo(u)drého čtení. Držme palce jemu i celé redakci, aby časopis fungoval, tak jak má!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Lilien Emity Watfar
Vydáno: 3/2016

Komentáře
1685667901