Mocné Orákulum je všudypřítomné

Pokud jste někdy pochybovali o všudypřítomnosti Orákula, nyní už nebudete! Zde vám přinášíme nezvratný důkaz.

Díky propracované letaxové síti je v dnešní době umožněno všem kouzelníkům a čarodějkám cestovat podle libosti po celém světě a studovat odlišné kultury. Také já jsem se vydala v letní sezóně poznávat cizí kraje a nestačila jsem se divit...

Kde že jsem to byla? Napovím vám. Země exoticky krásné přírody, vždy usměvavých, úslužných a ochotných kouzelníků i mudlů, vynikajícího jídla a mnoha kontrastů. Kdo z vás pomyslel na Thajsko, trefil se.

Zatěžovat vás, čtenáře, zdlouhavým vyprávěním o nekonečné cestě do takové dálky a všech zvláštnostech tamních mudlů, by bylo jistě mučení. Proto bych se s vámi chtěla podělit o zásadní kouzelnický zážitek, nebo možná zjištění, které by jistě překvapilo každého.

Jako studentka Sovího orákula jsem samozřejmě měla s sebou alespoň talisman v podobě sovy. Tak daleká cesta nebývá bez útrap, a i když nás vždy paní profesorky ujišťovaly, že mocné Orákulum je všude s námi, chtěla jsem mít pojistku.

Mimo jiné jsem navštívila vrcholek tamního ostrova, kde zdejší obyvatelé už po mnohá léta staví pomník svému božstvu. Je již z velké části dokončen, jak můžete vidět na obrázku.

*

Uchvácena monumentálností sochy jsem následovala ostatní návštěvníky v prohlídce, když v tom se mě zmocnil pocit, že mě někdo pozoruje. Zaostřila jsem na zeleň vedle pěšiny a myslela si, že mě musí šálit zrak. Posuďte sami!

*

Po nekonečném počtu vyobrazení posvátných slonů, opic a jiných exotických zvířat, jsem spatřila něco známého. Ano, ty oči, ten zobák, to si nelze splést. I druhý pohled mě ujistil, že se nepletu. Byla tam. Sova! Samozřejmě před mudly maskovaná kamenným vzezřením, ale přece tam byla.

***

Toto setkání mě zahřálo u srdce, neboť mi připomnělo domov, hrad a naše drahé Bradavice, kde nám sovy dělají společnost každý den. Po tomto zážitku už nepochybuji o slovech profesorek. Mocné Orákulum je opravdu všudypřítomné a sovy na nás kouzelníky a čarodějky dávají pozor na každém našem kroku.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Wronka Zabloudilová
Vydáno: 3/2016

Komentáře
To je hezkééé =)
Eliah | 29. 08. 2016
1653469998