Cestou z kina

Každý si jistě vzpomenete na nový film „Fantastická zvířata a kde je najít“. Po dlouhých letech přichází další film z HP prostředí. Už odezněla nějaká doba od jeho prvního uvedení do kin a většina lidí ho už zřejmě viděla. Teď přichází jeho zhodnocení. Co dalšího by se mohlo natočit ze světa HP?

Každý o tom mluvil, všude byly letáky, plakáty. Dlouho jsem odolávala, ale nakonec i já sep nechala zlákat. Filmy s Harry Potterem provázely mé dětství, a kdo by nechtěl být alespoň na chvíli znovu dítětem, že?

Ministerstvo kouzel uvolnilo vydávat film i mezi smrtelníky s notnou dávkou kouzla na ovlivnění vnímání, takže mudlové/nečarové berou film jen jako příjemnou pohádku.

Film byl zajímavým rozšířením světa Harryho Pottera. Nikdo nevěděl, co od filmu očekávat, protože tahle část HP světa nebyla nikdy knižně zpracována, pokud nepočítáme samotnou učebnici. Za dobré přijetí filmu může zřejmě i dobré obsazení herců. Věřím, že Mlok Scamander (Eddie Redmayne) uchvátil srdce nejedné čarodějky. Další filmová postava, která mě zaujala, byl nečar (mudla). Nikdy bych neřekla, že si mé srdce může získat nečar Jacob Kowalski, kterého hrál Dan Fogler. Herec byl ale úžasný a do své role se dokonale vžil. Mlok mohl čerpat i ze svého vzhledu. Oproti tomu Jacob sice neoplýval vzhledem modela, ale za to jeho charisma si dokázalo získat nejednu ženskou duši.

Mlok

(Mlok Scamander)

*

Jacob Kowalski

(Jacob Kowalski)

**

Příběh se odehrává na podzim roku 1926, což je asi 70 let před Potterovskou sérií. Děj byl poměrně jednoduchý, ale dobře propracovaný. Ústřední postavou je Mlok, který přijíždí do Ameriky s kufrem plným kouzelných zvířat. Částečně jde z filmu cítit jakási atmosféra Harryho Pottera a mírně mi některé scény připomínaly Velkého Gatsbyho.

Řekla bych, že film sedl milovníkům Harryho Pottera a pohádek. Nechyběly v průběhu scény, které divákům vehnaly do očí slzy či úsměv na rty. No, a hlavně odkryl některé pro nás zatím neznámé části kouzelného světa Harryho Pottera.

Díky příběhu jsme mohli například prozkoumat fungování kouzelnického světa v Americe. Kdo by byl čekal, že je mezi Anglií a Amerikou takový rozdíl? Ať už v odlišných názvech, tak zákonech.

K tomu se váže další myšlenka. Jaké další světy by se mohly otevřít? Máme spousty jen naznačených věcí, které nebyly zatím rozebrány. Já osobně bych ocenila provést do světa draků či více zavést na Ministerstvo kouzel v Anglii  a Americe. Jak spolu spolupracují? My, obyčejní studenti, ještě nevíme, co a jak přesně funguje.

**

Co na to říkají hradní obyvatelé? Byli na filmu? Viděli ho? Líbil se jim? Je nějaká další část ze světa Harryho Pottera, kterou by uvítali vidět na plátnech mudlovských kin?

Zuzana Malron: Viděla, byla jsem jednou z prvních na světě, kdo ho viděl (slavnostní předpremiéra), a zamilovala jsem si ho. Rozhodně bych moc ráda viděla zpracovaný život Severuse Snapea, a s ním nejspíš i nevyhnutelně Poberty, ale ty nijak zvlášť nemusím. Zajímá mě Severus. Bála bych se jen, koho by do té role obsadili.

*

Wronka Zabloudilová: Fantastická zvířata jsem samozřejmě viděla *mrkne* a musím říct, že se mi film líbil. Nechtěla jsem mít přehnaná očekávání, protože přece jen Harry Potter je nenahraditelný a navázat v jeho stopách tak, aby to nebylo přehnané, ale ani podočekávání, je velmi nelehký úkol. Musím říct, že jsem byla mile překvapena a ráda se zajdu podívat na jakékoliv pokračování. Kouzelného světa není v kinech nikdy dost, že? O další části z Harryho Pottera jsem neuvažovala, ale už mnohokrát jsem si říkala, že bych moc ráda viděla všechny díly v kině od začátku. Mě totiž kouzelný svět zasáhl v době, kdy už několik prvních filmů v kině bylo a já tak přišla o možnost podívat se na ně na velkém plátně, což mě trošku mrzí. Myslím, že bych nebyla jediná, kdo by si to dal celé znovu  *usměje se* a mudlové by na tom jistě neprodělali.

*

Daria Renawalti: Film jsem viděla a musím říct, že naprosto předčil má očekávání. Nečekala jsem takový poutavý příběh a domnívala jsem se, že se bude hodně sázet na zvířata a zbytek bude jen omáčka. To se, podle mého, nestalo. Myslím si, že by byl zajímavý i film z prostředí famfrpálu. U mudlů pořád točí nějaké filmy z jejich sportovních turnajů, tak proč nezfilmovat i ty naše?

*

Hannabell Cavanaugh: Ach, to by byl hřích nevidět tento film. Jako naprostý fanatik, co se týče věcí okolo HP, bych nemohla být pozadu a tento film nevidět. Byl úžasný a byla jsem na něm dvakrát a klidně bych šla znovu. Je to jako s Harrym Potterem, vždy mě nečím ještě víc uchvátí a překvapí. Natož když Mloka ztvárňuje naprosto dokonalý herec. Upřímně kdyby to šlo, chtěla bych vidět vše, i knihu o famfrpálu, ale také i Prokleté dítě, které si zatím nedovedu představit na divadelní scéně, ačkoli jsem scénář četla, ten mi taky nemohl proklouznout mezi prsty.

*

Arietty Liella Minette: Film byl podle mě absolutně skvělý a byla jsem z něj nadšená. Opravdu se podle mě moc povedl. No a dalších filmů bych ráda viděla hrozně moc. Už třeba delší dobu doufám, že by se J. K. mohla svolit k napsání něčeho dalšího z dob Pobertů. *usměje se*

*

Michael Jones: Jistě. Byl jsem na něm na morgana-pepper.gifpůlnoční premiéře. Vlastně jsem moc nevěděl, co od něj můžu čekat, takže jsem od něj raději neočekával nic a byl jsem příjemně překvapen. Na HP filmech mě vždy štvalo, když tam chybělo plno super věcí z knížky, nebo v knize byl víc „cool“. Tady srovnání s knižní podobou chybělo. Proto můj dojem zůstal z větší části nepoznamenám výše předznameným zklamáním. Ano, upřímně doufám, že se někdo rozhodne zfilmovat Bajky Barda Beedleyho (zvlášť Mágovo chlupaté srdce), a když už se pustili do Fantastických zvířat, rád se podívám i na film z famfrpálového prostředí. Stejně tak bych uvítal něco z minulosti – příběh N. Flamela, zakladatelů... je toho opravdu mnoho a vše v čem J. K. R. otiskne svůj rukopis je pro mě lákadlem.

*

Esperanza Luisana Morgan: Film jsem bohužel neviděla. Ale podle filmového traileru bych řekla, že bude hodně dobrý. *usměje se* Ehm, nad tím, co bych chtěla vidět dalšího, jsem nepřemýšlela. Nic mě nenapadá. Ale cokoliv, co se zrodí režisérům v hlavě, bude určitě dobré.

*

Wayna Wayra Tlaloc: Fantastická zvířata jsem navštívil s kamarádem hned na půlnoční premiéře a to pro lepší zážitek v originále s titulky. Film byl zpracovaný dobře a časté humorné pasáže mě dokázali rozesmát, což u takového filmu řadím jako velké plus, takže se mi film dost líbil a těším se jak se bude dále rozvíjet. Když se zamyslím nad další položkou ze světa HP ve filmu, určitě bych uvítal zpracování nějakého MS ve famfrpálu (třeba toho v Anglii ze 4. dílu) ve formátu dokumentu upraveného do stylu filmů HP.

*

Aya Watanabe: Film jsem zatím neviděla. Mám ale plno skvělých recenzí od přátel, takže mám určitě v plánu se na tento film někdy podívat. Jediné, co mě napadá, je famfrpál. Bylo by hezké takto nakouknout pod pokličku tohoto slavného kouzelnického sportu. Určitě je o něm plno informací a bylo by super to vidět ve filmu. Třeba jako příběh začátečnického hráče, který objevuje svět famfrpálu, nebo klidně i jiným stylem. Určitě by to nebylo k zahození a mně, jakožto famfrpálově založené čarodějce, by se to určitě líbilo.

***

Děkuji všem za jejich vyjádření. Kdo ještě film neviděl, tak doufám, že to brzy napraví díky kinu, kde film stále běží, nebo díky DVD, které vyjde 15. 3. 2017.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Saphira Crystal
Vydáno: 1/2017

Komentáře
1545167950