Dawsonová a její tajemství

Bez některých věcí si zkrátka hrad nedovedeme představit: duchové, pan ředitel procházející chodbami, hemžení studentů při termínovce, Dawsonka... A právě poslední zmíněné osobě se budu dneska věnovat v tomto článku, tedy konkrétně jejímu ostře střeženému tajemství. Určitě vás ta otázka trápí stejně jako mě, jen se ji bojíte vyslovit, protože Any rozhodně nemá pověst plyšáka. Jak to, že se tahle fosílie ještě nerozpadla?

Musím říct, že tento článek byl zatím zcela určitě nejnebezpečnějším v mém krátkém redaktorském životě. Jistě víte, že Any Dawson, o které bude dnes řeč, si velice zakládá na svém domnělém „mládí“, tudíž je téměř alergická na slovo fosílie, a na otázku jak to, že se zatím úplně nerozpadla, reaguje dosti... podrážděně. Jenom proto, že jsem o ni měla starost, na mě DVAKRÁT seslala záludné zaklínadlo a krátkou chvíli jsem tak strávila jako koza, což rozhodně není nic příjemného. Naštěstí ale nemá uši všude a vyptávat se po okolí není zase tak těžké. A to, co jsem zjistila, bylo vážně velmi zajímavé.

*

Tak kupříkladu jeden anonym, který si z bezpečnostních důvodů nepřeje být jmenován, mi prozradil, že má pocit, že Any zkrátka vycucává životní energii ze svého okolí. To je rozhodně velice zajímavá úvaha, ale nevšimla jsem si, že by se vedle ní citil někdo obvzvlášť unaven.

„No, to je účel. Zdržuje se mezi velkým množstvím lidí a vysává ze všech najednou, takže to není na nikom víc poznat,“ vysvětluje náš utajený zdroj a šeptem dodává: „Ale neříkej, že jsem to řekl/a já. Nechci mít zbytečný problémy,“ směje se.

Výsledek obrázku pro secret gif

**

Ve Velké síni se zase proslýchá, že za to může nějaké velmi silné kouzlo, se kterým Dawsonce pomáhá sám pan ředitel! Zatím bohužel nikdo neodhalil jaké, protože vedení si svoje tajemství umí střežit lépe než kdokoliv jiný. Naneštěstí  pro ně a hurá pro nás, nic a nikdo není dokonalý, proto sem a tam nějaké ty drby uniknou. „Určitě je to nějaká kletba... Jako ty, za které musíš do Azkabanu, ale zatím ji znají jenom vyvolení, takže se za ni nikdo netrestá,“ uvažuje později načervenalá studentka, jejíž jméno si sice nepamatuji, ale i tak se možná jednou bude lesknout na stránkách učebnic dějepisu jako „dívka, co zachránila svět před omlazovací kletbou.“ Nějaký zelený kolejdoucí zase vyjádřil svůj názor v duchu, že Any se zcela určitě umí jenom dobře malovat, což ale zavrhuji jako málo zajímavé a akční.

Výsledek obrázku pro oddělovačJedna z počátečních teorií také byla, že má náš dinosaurus srdce jako Iron Man, které ho pohání na 15 životů, jen našel způsob jak ho skrýt, aby nezářilo. Což mě přivádí k myšlence, že Tony Stark byl nejdřív unesen a teprve v zajetí se takhle „vylepšil“. No, kdyby nám někdo zajal Dawsonku, nejspíš bychom dost vydělali. Tak týden je nechat dusit, dokud nepřistoupí na to, že výkupné zaplatí oni nám a máme zásoby na deset let dopředu, no ne?

Výsledek obrázku pro money gif

*

Článek bych ale zakončila tím nejpravděpodobnějším, co se v snůžce drbů našlo. S naprosto geniálním řešením přišla slečna Niam, když popíjela dopolední kávu a poslouchala naše hovory. „To je jasné Chemoprenové zaklínadlo, dámy!“ prohlásila suverénně a nechala nás všechny propadnout výbuchu smíchu. Nechce se mi přímo psát, že je tajemství vyřešeno, ale uznejte sami...

Výsledek obrázku pro its true gif

***

PPS: Pokud budu za tento článek proměněna v cokoliv odporného, víte, koho vinit!

PS: Ani na to nemysli, Any!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Jitten Elenvírová
Vydáno: 1/2017

Komentáře
Je to Bathoryčka... Koupe se v krvi! Proto furt leze do umývármy s hrozně nenápadným výrazem na obličeji. *je ráda, že jí Any už neublíží :D*
Eliah | 25. 01. 2017
1545167559