Soví rozhovor

Vyzpovídal jsem Selenu Enail Smithovou, profesorku a ženu, která má na Příčné ulici svoji vlastní kancelář. Měl to být rozhovor pouze o sovách, ale já se musel zeptat i na Příčnou ulici. Vždyť mě znáte, investigativní repotér Watampall.

Sovy jsou tradičně jedním z nejžádanějších artiklů Příčné ulice. Zatímco průměrná studentka vystačí s pouhými pěti stejně modrými svetříky a průměrný student s jedním párem ponožek, sov nemá skoro nikdo dost. Sovince rostou do nevídaných velikostí, rekordmanům v nich trůní desítky sov a dalšího ptactva. Nejen o ptactvu si dnes budeme povídat.

Corvinus Declaratio: Na začátek bych se rád zeptal, jak se máte?

Selena Enail Smithová: Krásný den přeji. Inu, mám se vyčerpaně, pracovně, nálada na bodu mrazu a počastí tomu také nepřidává. Bohužel bych se v tento čas nejraději někam zahrabala a  alespoň půl roku prospala, či prolenošila.

*

Corvinus Declaratio: Tak, a teď k dotazům. Ve Velkoprodejně Mžourov se prodávají sovy. Jaké sovy se prodávají nejvíce?

Selena Enail Smithová: Ono se dá říci, že každá sova je něčí favorit a každý si najde tu svoji, jen ty finance dělají větší či menší neplechu. Když se na to ale podívám jako „rozený“ obchodník, tak mezi nejoblíbenější bezesporu patří sova postarší, výreček strapatý a sovice sněžná. To jsou opravdu takové topy, které nejvíce táhnou a odráží se to také na jejich vyšší prodejnosti.

*

Corvinus Declaratio: Jaké naopak nejméně?

Selena Enail Smithová: Nejméně se prozatím prodávají sovy, které jsme do nabídky zařadily nedávno. Časem se to dozajista zlepší. Problém je také to, že Fleutýnka je dosti štědrá a nějaké ty opeřence nadělí pod stromeček a pak se nemůžeme divit, že Příčné ulici klesají zisky. Budu si s ní o tom muset promluvit a lehce jí domluvit. Letos to vidím tak, že všichni dostanou uhlí či bramboru.

*

Corvinus Declaratio: Kolik máte přibližně na skladě sov?

Selena Enail Smithová: Sovy si v žádném skladu nedržíme. Za obchůdkem máme menší voliéry, aby o ně bylo co nejlépe postaráno a kde si vždy držíme pouze několik kusů, které pak dle potřeby dodáváme do obchodu. Pokud hrozí, že ten či onen druh bude vyprodán, spojíme se s daným chovatelem, který nám přiveze nové kousky.

*

Corvinus Declaratio: Kde sbíráte nové sovy?

Selena Enail Smithová: Máme již své zaběhlé dodavatele, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Popřípadě se jednou za čas konají burzy, kde je taková nabídka sov, až oči přecházejí.

*

Corvinus Declaratio: Co děláte, když vám sovy umřou?

Selena Enail Smithová: To se nám naštěstí ještě nestalo *snaží se najít něco dost tvrdého, aby to zaťukala*. A pokud je náhodou nějaká sova již starší a nikdo si jí nechce koupit, můj soukromý sovinec je jim otevřen. A jelikož těch sov mám již více, tak drtivá většina ani nemusí nic dělat.

*

Corvinus Declaratio: Máte v plánu rozšířit nabídku ve velkoprodejně?

Selena Enail Smithová: K jednomu rozšíření nabídky o nové kousky došlo již na začátku roku, ale samozřejmě se již zpřádají plány na další. Těch sov, které se mohou prodávat je opravdu spousta a byla by škoda nenabídnout je veřejnosti. Na jednu stranu sběratelé sov budou mít možnost rozšířit si sbírku a na stranu druhou. Obchod bude mít žně. *zasní se*

*

Corvinus Declaratio: Máte v plánu rozšířit nabídku v celé ulici?

Selena Enail Smithová: Snažíme se přicházet s novým a novým zbožím, ale bohužel sklady a pulty nejsou nafukovací. Je tedy nutné počítat s tím, že když dodáme něco nového, něco staršího musí pryč a jednou za čas se to částečně snažíme promíchat, aby si každý přišel na své. Některé obchody si rozšíření nabídky dozajista zaslouží, ale vše je nutné brát postupně a někdy i  nepatrné rozšíření nabídky, kterého si nikdo nevšimne je důležité. Aspoň pro nás, co na Příčné ulici pracujeme. Samozřejmě plány jsou a jaké, ale je nutné to brát postupně a vše s rozmyslem.

*

Corvinus Declaratio: Máte v plánu nějaké nové obchody nebo stánky?

Selena Enail Smithová: Musím se přiznat, že prozatím to v plánu nemáme. Obchody, které je možné na Příčné ulici navštívit celoročně, stále táhnou a těch pár mini obchůdků, které se otevírají jen při úrčitých příležitostech, jsou příjemným zpestřením, na které se každý těší. Volných prostorů je tu ještě dost, ale najít to správné využití je oříšek.

*

Corvinus Declaratio: A co byste řekla na závěr našim čtenářům?

Selena Enail Smithová: Šetřete. Krize se blíží *zasměje se*

**

Na závěr jsem se ptal několika studentů, kam si myslí, že jdou sovy, když umřou. Tady jsou jejich odpovědi:

Nebelbrach Mechacha: Sloužit duchům.
Bibi Anne, Emilie Violet Hopperson, Mona Phillips, Lyra Oxley, Patricia Baloure: Na soví hřbitov.
Anseiola Jasmis Rawenclav: Do konzervy.
Anee Hilsová: Promění se v prach.
Aya Watanabe , Katsuki Swallow, Leona Ladissika Snowley: Do sovího nebe.
Eliah Tailesová: Netuším.
Susie Rose Queenová: Na nějaké velké pohřebiště.
Lucy Candis Rogers: Jsou upáleny
Lucia Morrígan Swallow: Do sovího pekla
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Zornaddie Watampall
Vydáno: 4/2017

Komentáře
Moc pěkně se to četlo =D
Hetty Londsová | 05. 10. 2017
Po odpovědi Eliah se budu muset nad celým problémem znovu a hlouběji zamyslet.
Nebelbrach | 19. 06. 2017
1537524144