Tipujeme: Kdo získá cenu zakladatele koleje?

Jako každoročně náš časopis přináší souhrn názorů na letošní udílení prestižních Cen zakladatelů. Kdo by si ceny podle několika vybraných studentů zasloužil letos?

I letos, stejně jako každý předchozí rok, se na závěrečné slavnosti budou mimo jiné udílet čtyři Ceny zakladatelů. Kolejní ředitelé už jistě velmi přemýšlí, koho vybrat. Někteří studenti už ale mají jasno. Rozeslala jsem sovy 40, dostala jsem odpovědi od 17 studentů. Pojďme se tedy společně podívat na to, koho by hradní obyvatelstvo volilo.

***

Edmund Heusinger se nechtěl vyjadřovat k zisku Řádu Roweny, ale vyjádřil se alespoň k tomu, koho tipuje na vítěze v ostatních kolejích: Z Mrzimoru bych vybral Chrise Jericha. Poslední dobou ho sice na hradních pozemcích nevídám tak často, jako dříve, předpokládám, že je řád udílen s přesahem jednoho školního roku. Svou kolej reprezentoval v Sedmiboji, vedl famfrpálový tým a dokonce se umístil na pátém místě v minulém ročníku OH. Předpokládám, že většinu hlasů získal v Mrzimoru a tam jistě vědí, pro co si ho cení.

U Nebelvíru si nejsem jistý a dělá mi potíž vybrat někoho, kdo řád ještě nezískal, ale nejspíš by to byly asi Angie Claire Silvery nebo Theresa Brendi.

A ze Zmijozelu bych vybral Bibi Anne, je oporou v bodování i na famfrpálovém hřišti, podobné je to i v případě Narcisse Cinerea, ale myslím, že by si řád zasloužila i kapitánka famfrpálového týmu Zuzana Malron.

*

Aya Watanabe: Cenu Roweny z Havraspáru by si z mé koleje rozhodně zasloužila Arietty Liella Minette, jelikož i přesto, že není ve vedení, pro svou kolej dělá hodně. Za školní rok nasbírala neuvěřitelné množství bodů, maximálně se věnovala famfrpálu, napsala mnoho povedených článků do kolejního časopisu a stoprocentně žila kolejním životem. Byla aktivní kde se jen dalo, a tak doufám, že cena bude udělena právě jí. A kdyby u nás neplatilo pravidlo, že cenu zakladatele smí každý student dostat jen jednou, jmenovala bych i primuse Edmunda Heusingera.

Cenu Salazara Zmijozela bych udělila Zuzaně Malron nebo Narcisse Cineree. Jelikož tohle famfrpálové duo si to za svou práci určitě zaslouží. Svůj tým výborně vytrénovaly a doufám, že cenu zakladatele dostane právě jedna z nich.

V nebelvírské koleji mě napadá jen Esmeralda Milagrosa, která dře na famfrpálovém hřišti a skvěle trénuje svůj famfrpálový tým.

V Mrzimoru tipuji každoročně pořád jedno a to samé jméno, Chris Jericho. Pro svou kolej dříve opravdu hodně makal a i když už není ve vedení, snaží se stále. Je mi líto a celkem mě překvapuje, že cenu stále nedostal. Tak doufejme, že už to tento rok vyjde. Držím palce, Chrisi.

*

Jamie Grey: Myslím si, že cenu zakladatele Havraspáru by měla dostat ta osoba, která se aktivně projevuje ve své koleji, tj. pomáhá ostatním studentům s jakoukoliv situací, podílí se na organizaci různorodých akcí. Tudíž nemohu říci nikoho jiného, než naší skvělou Arietty Liella Minette. Nejen, že splňuje výše uvedené, ale také tento rok přispěla velkým počtem bodů naší koleji a pomohla ji „dotáhnout“ ke svému úspěchu. Tvrdě pracovala a tak si tuto cenu právem zasluhuje.

Co se týče ostatních kolejí, zde nemohu posuzovat, protože nevím, jak kdo působí ve své koleji, mohl bych se maximálně orientovat dle bodů a to není ten hlavní aspekt. *usměje se*

*

Chris Jericho: Letos je to pro mne opravdu hodně těžké, pokud se nepletu, je v naší koleji v současné době 55 studentů a musím se přiznat, že v letošním roce nevidím nikoho, kdo by si cenu nějak více zasloužil. Když se podívám na minulá léta, možná bych jako adeptku viděl naší současnou primusku Susan Cooková, to je ale asi opravdu to jediné jméno, které mne napadá.

*

Jenny Layla Gilesová: Tak z Mrzimoru mám dva typy - Susan CookovouChrise Jericha. Oba dva pro kolej v minulosti udělali hodně (a dělají do teď) a pořád za to nebyli nějak oceněni, jako by snad někdo jejich snahu přehlížel. Takže doufám, že tentokráte by už jeden z nich cenu získat mohl. *usměje se*

A z jiných kolejí? Ze Zmijozelu Narcisse Cinerea nebo Zuzana Malron. Obě dělají hodně pro kolej, hlavně na famfrpálu a je to dost vidět, takže těmto dvěma holkám bych cenu přála. Z Nebelvíru opravdu netuším, napadá mě jen Angie Claire Silvery. A Havraspár? To mám také hned dva typy - Aya Watanabe, která hodně zamakala na famfrpálu a dovedla vás k vítězství a nebo ještě jedna mo(u)drá studentka, která maká jak na famfrpálu, tak především na bodech - Arietty Liella Minette.

*

Patricia Baloure: Tento rok mám asi prvý raz patricia-baloure.gifjednoznačnú odpoveď a nemusím váhať nad viacerými menami. Cenu Helgy by podľa mňa mala dostať naša prefektka Amanda Wright, pretože sa ujala alebo zapojila do organizácie väčšiny diania v Mrzimore a pritom sa zvládla ešte aj zapájať do aktivít za seba. Považujem ju za jednu z ľudí, vďaka ktorým Mrzimor tento polrok žil.

Výhercov cien zakladateľov z ostatných koľají sa ani nepokúšam tipnúť, pretože s nimi absolútne nie som v kontakte.

*

Eivli Sselene: V naší koleji by si cenu zasloužila Mandy - a to neříkám proto, že je to moje patronče , ale proto že si tento rok vedla velmi dobře v bodování a také se aktivně ve famfrpálu. Nebo je tu také Ankaret, která je hodně slyšet/vidět všude. Díky ní není v kolejce nuda - je to takové kolejní sluníčko. A v neposlední řadě by si i Chris konečně zasloužil nějaké ocenění, v minulých letech toho udělal pro kolej hodně, přivedl k famfrpálu nové hráče a pomáhal jim.

Nebelvírská kolej má podle mě hodně osobností, a jedena z nich se dostala i do TOP 10 - Osobnosti Hogwarts. Takže myslím, že k ceně má blízko Angí. Ale nechci zůstat u jednoho jména a proto také tipuji ThereskuHeky.

V Havraspáru má myslím k ceně blízko Edmund, Angela nebo Aya.

A nakonec ve Zmijozelu bych tipovala Zuzku, ale zároveň bych cenu moc přála Bese.

*

Andrew Uroboros: Tak jsem se zamyslel, jak jsem slíbil a zjistil jsem, že kolejním ředitelům vůbec nezávidím tuhle povinnost. Kolikrát najdete mnohem víc lidí, kteří by si Cenu zakladatelů zasloužili. A občas nenatrefíte na žádného.

U nás jsem našel hned několik lidí, kteří jsou pro kolej přínosem. Pati je taková stálice. Ale letos bych asi volil mezi Susan Cookovou, protože navzdory silnému zápřahu u mudlů, věnovala svou energii i koleji a hlavně naslouchání lidem, což považuji za mimořádnou schopnost, které není každý schopen, a Amandou Wright. Mandy toho má u mudlů taky požehnaně, ale přesto se zapojuje v mnoha oblastech a netroškaří někde na chvostu.

Další koleje bývají oříšek, protože nemám možnost vhledu, ale přesto vnímám pár lidí, kteří z mého pohledu vyčnívají.

U červených je to Angie. Je to dívka, co se už roky angažuje v mnoha směrech a přesto zůstává skromná. Minimálně já ji tak vnímám. *pousměje se* Taky bych cenu klidně dal Tamarce. Ta holka doslova srší energií a já dodnes nepochopil, kde ji bere. No a taky mi vaří super obědy. Ale to asi zakladatelé neocení, co? Já jo *usměje se*

I zelení mají pár lidí, které vnímám víc než jiné. Například Bibi mám rád. Cassandru. Cass bývala vždycky šikovná a snaživá holka a hned po návratu z mrazáku dokázala, že se nezměnila. Nebo Zuzana. Já s ní sice moc často nejednal, ale jeví se mi celkem razantní a cílevědomá - pak se uchechtne a ukáže k zelenému stolu- A Zpýťa! Toho nejde přehlédnout. Jen ten by asi měl dostat Cenu prořízlé hu.. pusy. Tak třeba někdy . *mrkne*

U modrých si s tím tipováním trochu zoufám. Já jim totiž moc nerozumím - pokrčí rameny a zadívá se na modrou redaktorku - nicméně mám rád Wronku. Nix. Ta tu bohužel už není. Ale zaujala mne Hazel. Moc toho nenamluví, ale o to víc udělá. Takoví lidé mi imponují. Takže můj tip… Hazel. *usměje se*

*

Amanda Wright: Letošní cenu bych asi předala buď Pati, která se vytrvale stará nejen o pokladnu, ale i celou kolej. Nebo naší primusce Sue, pro kterou naše kolej taky není cizí, všem pomáhá a organizuje spousty věcí.

Do ostatních kolejí moc nevidím, ale u modrých by to byla asi Aya, která svůj tým dotáhla do vítězství a vidím ji aktivní nejen ve famfrpálu. U červených vůbec nevím...možná Heky. A u Zelených bych vyzdvihla asi Zuzku.

*

Nebelbrach Mechacha: V Nebelvíru je řada nena-campbell.gifadeptů na tuto cenu. Schválně jsem si nyní zakázal uvažovat o těch, kdo ji již z minulosti mají, i když samozřejmě nic nebrání tomu, aby ji dostali znovu.

Mými tipy jsou Kathy Mikealson za obrovskou píli a Michael Jones za věrnost koleji, sportovního ducha a padoušství.

Pokud jde o jiné koleje, těžko se mi něco říká, nevidím do nich. Ale zkusím to: Havraspár Hazel Jane Morion, Zmijozel Bibi Anne a Mrzimor Amanda Wright.

*

Rebecca Werde: Osobně si nedokážu troufnout nějak odhadnout, kdo by měl především získat Ceny zakladatelů. Už jen kvůli tomu, že mám více "favoritů" a určit jednoho není lehké. Mými favority jsou  Hekatea Centaurix, Kathy Mikealson nebo Marina Liquett Charrette. Mohu ujistit, že jsem nestranná. Jak nad tím tak přemýšlím, nejspíš bych zvolila Mari, protože letos (tak jako každý rok) vedla krásně náš kolejní časopis LT a musí mít s námi jistě velkou trpělivost, obzvlášť se mnou, protože ne vždy se mi podaří dodat článek úplně v pořádku. *usměje se* Heky je jedním z favoritů i pro to, že i když je v RS, tak to v běhu za body nevzdává a je i nadále silnou posilou nebelvírských bodovacích hodin, stejně tak jako zmíněná Kathy. Je i více nebelvírských studentů, kteří by byli vhodnými kandidáty na Ceny zakladatelů, ale to bych popsala nejméně dvě stránky pergamenů z obou stran. *směje se*

Do ostatních kolejí už ale tak nevidím, co se tam děje. Z havraspárských bych asi cenu předala Arietty Lielle Minette, protože ta si letos v bodech velmi zamakala, dále bych také zvolila nejspíš Ayu Watanabe, protože Aya letos vedla famfrpálový havraspárský tým opravdu skvěle, palec nahoru.

V Mrzimoru ani ve Zmijozelu už tolik tipů nemám, musela bych tipovat spíše náhodně, protože jsem dnes do dění jednotlivých kolejí v aktivitách příliš nekoukala. Jako tipy v Mrzimoru bych měla Amandu Wright, nebo Aarona Livingstona.

*

Hekatea Centaurix: Na Cenu Godrika james-watfar.gifNebelvíra mám letos tři nebo čtyři kandidáty. Pravděpodobně každého by na první pokus napadla Angie, která by si ocenění jistě zasloužila i do třetice, přesto si nemyslím, že je to pravděpodobné. *mrkne*

Na prvním místě mého pomyslného žebříčku tipů stojí náš Padouch, Mike Jones, protože vždycky když se objeví, je kolem něj mile živo. Má úžasný dar rozproudit zábavu, a přitom nejednat bezhlavě, sebestředně nebo bezohledně k citům druhých.

Na druhou příčku bych dosadila dvě z našich Péček, primuse Jamese Loxara a snad ještě pravděpodobněji prefektku Susan Bouchy, jejíž pečující ručku v kolejce prostě nelze přehlédnout.

Nu a do třetice (či čtveřice, počty nikdy nebyly má silná stránka) je tu šéfredaktorka Lví tlapou Marina Liquett Charrette, právě za svou práci v redakci.

Na Cenu Salazara Zmijozela bych tipovala odrážečku (a pokladnici) Bibi Anne nebo famfrpálovou kapitánku Zuzanu Malron. A i když přiznávám, že v tomto ohledu nejsem objektivní, víc bych to přála Bibi za její přátelské vystupování, které u ní vidím kdykoli ji potkám ve Velké síni nebo na individuálním tréninku. Zvlášť po ránu dokážu jen žasnout nad tím, jak přímo srší optimistickou energií.

Mou osobní favoritkou na Cenu Roweny z Havraspáru je pak letošní famfrpálová hvězda a modrá prefektka Hazel Jane Morion.

Cenu Helgy z Mrzimoru bych z těch, kteří toto ocenění dosud nezískali, přála Chrisovi... nu ano, třetí kolega ze Sedmiboje a aktivní famfrpálista, jako chytač odvedl neuvěřitelný kus práce a navíc je, podobně jako Bibi, při zápasech skvělým fanouškem - jak vidíš, opravdu nejsem objektivní. *mrkne*

*

Zpytlehněv Zďáblíkov: U nás v koleji? Jednoznačně Zuzka. Sice je na mě zlá, nutí mě ke sportu a zdravému životnímu stylu, ukradla mi poslední místo v seznamu a pomlouvá moje krysy...ale i tak si myslím, že si to od nás nikdo nezaslouží víc, než ona.

Za poslední rok toho pro Zmijozel udělala strašně moc a neuvěřitelně ho pozvedla.

Strávil jsem velmi dlouhou dobu v mrazáku, a když jsem se vrátil, byl jsem velmi překvapený jak moc se Zmijozel změnil. Atmosféra v koleji je teď nejlepší, jakou jsem kdy zažil a Zuzka na tom má lví podíl... chci říci hadí podíl. Ježiš to první jsem vůbec neřekl!

A co se ostatních kolejí týče, tak tam bohužel jednoznačnou odpověď nemám. Vlastně vůbec nevím komu by se ceny měly dát, za to alespoň u žlutých vím, komu by se rozhodně dát neměly.

Vůbec bych jí nedal žlutému Andymu protože je zlej, šikanuje nebohé studenty ve VS, mění je v košťata, pak se jim směje a nakonec na ně ještě všechno svede!

Když se jeden nejmenovaný vzorný milý a hodný zelený student pokoušel z domácího skřítka vymámit nový ubrus, Andy okamžitě zasáhl a skřítka vyděsil tak, že nejméně na týden odčaroval všechno jídlo a pití ze zeleného stolu.

Cenu bych Andymu tedy rozhodně nedával. Místo toho bych mu dal školní trest. Nebo dva! *směje se*

*

Veronica Narcissa Williamsová: No, letos je to takové sporné. Jiné koleje nesleduju, ale u nás tipuju akorát Zuzanu Malron, protože dokázala vybudovat skvělý famfrpálový tým, který šlape, jak má, a získává jeden úspěch za druhým. *usměje se*

*

Bibi Anne: Kdo by měl získat cenu zakladatele zuzana_malron.gifv mé koleji?

Jasně Zuzana Malron, naše famfrpálová kapitánka, které pod rukama vyrostl zelený tým snů. Její organizace tréninků i zápasů, nadšení pro hru i rozhodnost, s jakou nás řídí - to je jasný důvod pro ocenění. Soukromě bych ocenila i její neústupnost při obhajobě vlastních názorů - málokdy narazím na člověka stejného ražení jako jsem já sama. *usměje se* Zuzi, díky, že jsi to se mnou vydržela tak dlouho. *usměje se*

Jaký je můj favorit v týmu Havraspáru? Za letošní rok je to Hazel - trojnásobně zlatá chytačka ve famfrpálu a prefektka modré koleje. Navíc dokázala pro modrý tým získat neuvěřitelné množství bodů za studium a soutěže. Hazel, máš můj obdiv a těším se na Tebe příští rok na zápase. *pohazuje se odrážečskou pálkou*

Kdo by měl cenu získat v týmu Mrzimoru? Tady trochu váhám, protože vnitřní dění v koleji neznám a navenek mi přišlo, že kolej letos nabírala síly na příští rok.

Nejvíce mne zaujal kolejní časopis Žlutý Trimeles - a i navzdory tomu, že Andrew dostal Řád Helgy z Mrzimoru v zimě 2016, je mým adeptem i pro tento rok. Jeho snaha vyburcovat nováčky k aktivitě se mi moc líbí a styl jeho článků mi vždy zvedne náladu.

Jako poslední jsem si nechala Nebelvír. I do této koleje vidím velmi málo, ale přesto zůstává mojí srdcovou záležitostí, a to díky Heky. Její nepřehlédnutelná snaha o fér hru, naděení, vstřícnost, povzbuzování napříč kolejemi - to mi vždy připomene, o čem pobyt na Hradě má být. O spolupráci, snaze něco se naučit, a o soutěžení, při které ale dokážeme podržet i soupeře. A proto se mi tu tak líbí. *usměje se*

*

Hannabell Cavanaugh: Za mě by to z mé hannabell_cavanaugh.gifkoleje byla Zuzana Malron a to protože, díky ní funguje kolej jako celek. S famfrpalem odvedla skvělou praci. Dva roky zpět jsme neměli šanci dosáhnout na pohár a teď? Jsme se tak neskutečně díky ní zlepšili vede Nás správnou cestou za vítězstvím a kolej díky tomu sklízí na všech frontách.
Z Havru bych volila Edmunda, je to sympaťák a také se snaží kolej motivovat ve všech aktivitách k naprostému úspěchu.

Z Nebelu bych volila Svitera líbí se mi jeho osobnost, že si nenechá nic líbit a prostě mluví otevřeně a na rovinu.

Z Mrzíku by to pro mě byla Daria, která také vytrénovala skvěle svůj tým a posunula ho z poslední příčky na rovnocenného soupeře.

*

Alexa Spiderwicková: Ceny zakladatelů jsoualexa-spiderwickova.gif významná ocenění, která jsou oficiálním uznáním zásluh a činnosti nejen pro kolej. Pro mě osobně je hodně těžké vybrat jen jednoho člověka, protože u nás v koleji je více úžasných lidí, kteří by si podle mě za svoji píli a neutuchající zápal, skvělé nápady, nadšení a podporu ostatním členům koleje toto ocenění zasloužili – jako třeba Zuzana Malron, Narcisse Cinerea nebo Bibi Anne.

Přiznám se, že co se týče dění v ostatních kolejí, moc přehled nemám, a tak si ani netroufám, na žádný tip. Myslím, že letos v Havraspáru také nebudete mít lehké rozhodování, protože dovést kolej k vítězství není v silách jen jednoho člověka.

**

Za Havraspár by si cenu zasloužily dle dotazovaných nejvíce tři studentky. Zmíněny byly všechny čtyřikrát. Jde o Ayu, Hazel a dokonce i mě, tedy Arietty. Někteří studenti by ale dali řád podruhé i Edmundovi.

V Mrzimoru byli nejčastěji zmiňovaní ChrisAmandou. Další kandidátkou by byla například primuska Susan.

V Nebelvíru by se nejvíc řád očekával u Angie či Heky. Alespoň dva dotazovaní by jej udělili také Therese, MariněKathy.

Ve Zmijozelu naprosto jasně převládly hlasy pro Zuzanu Malron. Řád by si ale dle studentů zasloužila i Bibi či Narcisse.

***

Myslím, že celkově je v každé koleji zjevně dost studentů, kteří by si cenu letos mohli přebrat. Konečný výsledek však zjistíme až ve středu 28.6. na závěrečné slavnosti. Jisté však je, že kolejní ředitelé letos rozhodně nebudou mít snadný úkol.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Arietty Liella Minette
Vydáno: 26. 6. 2017

Komentáře
No, neříkal jsem to? Neříkal jsem to? Zpýťa by potřeboval dostat přes mnou navrhovaný řád!:oD Počkej, ty hade, až tě ve VS nachytám, udělám z tebe to koště znovu :oD Ale jinak článek fajn. Rád jsem si početl. ;o)
Andrew | 27. 06. 2017
Pre Merlina, môj portrét z roku 2 pred našim letopočtom :D To ma pobavilo, vďaka :D
Patricia | 27. 06. 2017
1537523495