Nový školní spolek: PETA

Na Bradavickém hradě se otevřel nový spolek, který se zajímá o etické zacházení se zvířaty. Co nabízí obyvatelům hradu a jaký je jeho oficiální program?

PETA

*

Nový školní spolek, který byl založen v květnu roku 2017, si dává za cíl uvědomovat všechny obyvatele hradu o špatných podmínkách pro zvířata, která jsou ve 21. století naprosto amorální.

Jeho hlavním zaměřením je nejen mudlovský svět, ale samozřejmě také ten kouzelnický. Studentům a dalším obyvatelům nabízí novou součást vzdělání na Bradavické škole.

Nejen samotní členové spolku, ale i další, kteří budou mít zájem, mohou navštívit přednášky a diskuze konající se v hostinci U Tří košťat. Také se každý může zúčastnit různých soutěží na podporu spolku. Již v srpnu letošního roku proběhne tzv. testovací verze za účelem zjištění návštěvnosti přednášek.

Každá z přednášek bude limitována počtem míst, v hostinci U Tří košťat je největší stůl se dvanácti místy. Pokud bude zájem nad očekávání samotného spolku, přednášky se přesunou do komnaty nejvyšší potřeby. Zatím tedy obsazení míst bude platit heslem "Kdo dřív přijde, ten dřív mele."


OFICIÁLNÍ PROGRAM PETA


***

Přednášky

15. Srpna 20:00 - 21:00 5 důvodů pro kastraci koček, Hannabell Cavanaugh

Věděli jste kolikrát do roka může kočka zabřeznout? Víte kolik koťat může v jednom vrhu mít a proč je důležité kočky kastrovat? Pokud nechcete žít na planetě koček, ale lidí, přijďte si vyslechnout pár důležitých informací o kočkách.

(pozn. šéfredaktora: Pokud ovšem přednášku nerozežene profesorka Flyová...)

*

19. Srpna 19:00 - 20:00 Kosmetika & Testování na zvířatech, Jamie Grey

V dnešní době stále existuje kolem nás několik kosmetických značek, které testují své nové produkty na zvířatech a ohrožují je tak na životě. O jaké značky jde? Jak poznáme, které produkty jsou testované na zvířatech, a které nejsou? Jak můžeme podpořit konec testování zvířat? To vše se dozvíte na této přednášce.

*

20. Srpna 19:00 - 19:30 Hafoň a Pes, Patricia Baloure

Na prednáške Hafoň a pes si porovnáme starostlivosť o hafoňov na našom hrade a muklovských psov. Pritom sa dotkneme rôznych tém, akými sú napr. agresivita a bojové plemená, obezita, trénovanie a ďalšie. Dozviete sa užitočné rady pre psíčkarov i pre tých, ktorí plánujú zaobstarať si psa či hafoňa, a dostanete aj priestor na vlastné názory a zážitky.

*

22. Srpna 20:00 - 21:00 Pes ve městě, Hannabell Cavanaugh

Chcete pejska, ale nevíte kterého si vybrat? Přijďte se něco málo dozvědět o různých plemenech a vhodnosti. Vybereme Vám pejska na míru a ještě se dozvíte spoustu důležitých rad k jejich výchově.

*

26. Srpna 19:00 - 20:00 Outloň & využití jako domácí mazlíček, Jamie Grey

Stále víc a víc si lidé přivlastnují k výchově mazlíčků taková zvířata, která k tomu nejsou uzpůsobena. Outloňové jsou dle IUCN zranitelný a momentálně čelí velkému nebezpečí vyhynutí ve střednědobém období. Proč si je lidé, hlavně v Asii, přivlastňují? A víte, že Tito tvorové jsou před předáním chovateli vysoce tyranizováni? Mnohem více se dozvíte na této přednášce.

*

29. Srpna 20:00 - 21:00 Zvíře vs. Hospodáři, Hannabell Cavanaugh

Přednáška o tom, které kroky můžete podniknout pro zlepšení chovu a života hospodářských zvířat.

**

Diskuze

31. Srpna 19:00 Nahrazování mléčných výrobků za sójové

Přijďte si veřejně popovídat o tom, jak můžeme postupně přejít z mléčných výrobků na sójové a čím nám pomůžou mnohem lépe, než ty, které jsou od zvířat. Také budeme diskutovat o tom, co nám to dá a co se tím změní.

Pokud jste již těmi, kteří naprosto využívají sójových nápojů, pudinků atp, určitě navštivte tuto diskuzi a řekněte ostatním, jaké to je!

**

Soutěže

31. Srpna - 3. Září Peta a zvířata

Vytvořte báseň, která bude reprezentovat spolek a organizaci PETA. Bude se skládat nejméně z 12 veršů a nesmí jakýmkoliv způsobem poškozovat spolek a organizaci.

Výherce bude zvolen jeden a získá 34 srpců. Jeho báseň bude také zveřejněna v příštím vydání Corvinuse Declaratia a bude mít své stálé místo na webových stránkách spolku. Své výtvory zasílejte do sovince na jméno Jamie Grey.

***

Pokud i Vám nejsou zvířata lhostejná, přidejte se do nového spolku, který Vás jistě rád uvítá a podpoří Vaše vize a nápady.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Jamie Grey
Vydáno: 5/2017

Komentáře
Škoda, že jste nezvolili jiné jméno a nedistancovali se od mudlovských organizací. Já jsem veganka, tak mi nejsou tato témata cizí, ale vstoupit do spolku mě úplně neláká. :) Jinak ale hodně štěstí!
Annie | 03. 08. 2017
Jako člen PETA se prostě musím účastnit aspoň jedné přednášky!
Watampallíček | 03. 08. 2017
1537522405