Hledá se pán s modrou propiskou

Ano, je to tak. Kouzelníci hledají mudlu. Poznávacím znamením je modrá propiska, kterou ztratil. Čtěte dále a dozvíte se více!

Prázdniny i léto už jsou definitivně pryč a jak kouzelníci, tak i mudlové mají své starosti. Občas se ale naše světy prolnou a vzniknou situace, které je potřeba následně vyřešit. Přeneste se tedy s námi, milí čtenáři, zpět v čase, kdy dny byly delší a teplejší a kdy se v Honorově objevovalo více podivných lidí, než kdy jindy, a kdy se v Honorově více než kdy jindy ozývala slova jako expulso, lubajoNime, Nime, Nime!

*

Letní výjezdní seminář je vždy velkou zátěží pro Honorov samotný i pro Ministerstvo kouzel, které musí zajistit dopravu všech účastníků. A to pokud možno nenápadnou, jak ve směru tam, tak i poté zpět. Část mladých kouzelníků se rozhodla pro společnou cestu. Protože na lince Honorov – Praha nejezdí žádné pravidelné kouzelnické spoje, museli se nejprve ve velké tlupě vydat mimořádným kouzelnickým expresem, který je svezl celé tři kilometry! Následně dál nepokračoval, protože malou vesničku na Moravě, zvanou Brno, snad prý ještě obléhají Švédové. Proto přestoupili na záchranný autobus, který měli jen sami pro sebe a do Brna se nakonec dostali.

V Brně na návsi se oddělila skupinka kouzelníků ve složení Brianag Mac Coileáin, David Lopez, Elysion Blackmoorová, Hesper Heyley Night Michael Jones. Zbytek výpravy, která přijela autobusem, pokračoval do Prahy dalším autobusem, už jen v malé čtyřčlenné skupince, kterou tvořili Edmund Heusinger, Hannabell Cavanaugh, NaSaŠí JacksonYwa od Roztodivných. Po nástupu tato čtyřka obsadila zadní pětku a soustředěně hypnotizovala cestujícího, který si koupil ono poslední, páté místo, aby nakonec nejel, což se k jejich velké radosti povedlo! Kompletní kouzelnické složení ještě doplnily Emily MoonováSusan Cooková coby předsunutá hlídka v přední části autobusu.

**

Cesta ubíhala za okny až zběsile rychle, a tak si mladí kouzelníci před návratem do reality, kde se budou muset skrývat před zraky mudlů, ještě naplno užívali kouzelnickou společnost a vstřebávali zážitky z výjezdního semináře. Úplně však zapomněli na kouzlo ševelissimo, a tak se některé části rozhovoru dostaly až k uším mudlů. Pravda, byli velmi zmatení a asi moc dobře nechápali, z jakého ústavu ti čtyři za jejich zády vlastně jsou, ale snažili se na sobě nedat nic znát. Karty jakoby se obrátily a postupně během cesty to nebyli kouzelníci, kdo se skrývali mezi mudly, ale naopak mudlové, kdo se snažili tvářit co nejméně nápadně a vypadat co nejvíce jako kouzelníci.

Nejtěžší to měli dva mudlové, kteří seděli hned před čtveřicí kouzelníků. Jeden se snažil luštit křížovku a druhý si strčil do uší sluchátka, i když nakonec pochybuji, že by poslouchal nějakou hudbu. Luštitel křížovky se držel poměrně statečně. Jenže ouha! V průběhu cesty mu upadla jeho modrá propiska na podlahu a ne a ne jí najít. O co méně luštil, o to více poslouchal kouzelníky. Prozradil se ve chvíli, kdy na sebe Hannabell prozradila, že si u lékaře zařídila potvrzení o bezúchylnosti. To už pán se (ztracenou) modrou propiskou vyprskl smíchy.

Autobus už projížděl Prahou a všichni se radovali, že jsou zpět v civilizaci. Jen Edmund se ještě chtěl pochlubit svou svítící propiskou, kterou vyhrál v tombole, čímž opět přilákal pozornost pána s padlou psací potřebou. Ale to už autobus zastavoval na konečné. Mudlové to nevydrželi a začali se vyptávat, co jsou ti čtyři vlastně zač a na jakou školu chodí. „Bradavice! Ale anglicky…“ Vysvětlovala pohotově Ywa a pro upřesnění dodala „há-ó-gé-vé-dvojité!-á-er-té-es“. Na mudlech hned bylo vidět, jak litují, že ještě nedostali svůj dopis ze školy. Kouzelnický svět byl sice prozrazen, ale kouzelníkům zbývalo mudly buď zabít, nebo přilákat do školy. A tak tři slečny přesvědčovaly jednoho mudlu, aby se kouzelníků nebál. Ywa pohotově dodala, že dá pánovi se (ztracenou) modrou propiskou nějaké fazolky na uvítanou, až se na škole objeví. Edmund mezitím klečel na podlaze a hledal pod sedačkami pánovu propisku. Ta se však neobjevila ani po použití kouzla Accio.

*

A tak pán svou modrou propisku asi hledá někde dodnes. My naopak hledáme pána s modrou propiskou! A máme pro něj vzkaz: „Rádi vás tu uvidíme a Ywa se dušuje, že její slib ohledně fazolek stále platí.“
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Edmund Heusinger
Vydáno: 6/2017

Komentáře
1537523856