Mudlové mají draka!

Během mých letních toulek po zemích mudlovských jsem navštívila Brno. V tom vedru, které zrovna panovalo, jsem se uchýlila zchladit do jedné zapadlé hospůdky. Jídlo tam měli dobré, limonádu vychlazenou, co víc bych si mohla přát ke štěstí.

Odpočívala jsem po vydatném obědě, nabírala sílu na další dobrodružství, když jsem od vedlejšího stolu zaslechla útržek rozhovoru.

„Manželka se chce odstěhovat, už hledáme nějaký domek v Čechách. Hlavně co nejdál odtud.“

„Cože? To je to tak vážné?“

„Prý sežral dalšího člověka. Ale tutlá se to. Dole k řece už nikdo nechodí.“

Mudlové zas z nějakého komára dělají velblouda, pomyslela jsem si a pustila celou konverzaci z hlavy.

*

Odpoledne jsem strávila průzkumem brněnských památek. Zrovna jsem se vracela od jednoho monstrózního kostela, když mě míjel dav rozdivočených lidiček v čele s pohledným junákem. Že by příznivci čutané? Příští slova, která jsem zaslechla, mě však vyvedla z omylu.

„Na draka!“

„Uděláme s tou bestií konec!“

*

(Ilustrace: Katherine de Pereliane)

*

Zůstala jsem paf. Drak? Tady?! Ví o tom vůbec Ministerstvo kouzel? Ale ať jsem se rozhlížela sebevíc, žádného kouzelníka jsem nezahlédla. Tomu musím přijít na kloub, řekla jsem si a následovala rozběsněný dav.

*

To, co následovalo pak, připomínalo kovbojku. Celá banda se přesunula k řece Svratce, kde mladík na břeh položil ovčí kůži, která vypadala, že je čímsi vycpaná. Zřejmě to považovali za návnadu. Nechtěla jsem jim do toho kecat. Mudlové mají svoji hlavu. Raději jsem se s ostatními schovala do křoví. Čekali jsme. Den se přehoupl k večeru, slunko zapadlo, rozhostilo se šero. Dlouho se nic nedělo, až pak…

Najednou se objevila obluda. Vrhla se přímo ke kůži a na jedno mlasknutí ji zblajzla. Poté se otočila k vodě a hltavě pila z koryta. Tenhle drak už je tu asi dlouho, když nepohrdne obyčejnou kůží, která by mohla sloužit jako kobereček. Ale na další úvahy nebyl čas. Zvíře se začalo nafukovat, stále zvětšovalo svůj objem, až se ozvalo hlasité PRÁSK a dračisko zůstalo ležet splasklé (a očividně mrtvé) kousek od břehu. Mudlové vyrazili s bojovným pokřikem ze svého úkrytu, vrhli se na draka a než jsem se stačila vzpamatovat, táhli ho zpátky do města.

*

(Ilustrace: Katherine de Pereliane)

*

Příští den (musela jsem ve městě nutně přenocovat) se konalo u Staré radnice velké pozdvižení. Mudlové tam vycpaného draka zavěšovali na strop průchodu, aby bylo všem jasné, že Brno je opět bezpečné a svobodné.

Trochu jsem se při pohledu na to monstrum zarazila. Tlapiska mělo opravdu velké a ocas dlouhatánský...

**

Ale řekněte sami, tohle že je drak?

Nemají to mudlové trochu popletené? Nebo se jedná o druh, který neznám? Viděli jste ho v Brně taky?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Mia Whitebear
Vydáno: 6/2017

Komentáře
Miuš! Naprosto top článek,jde ti to skvěle ;)
Hetty | 15. 10. 2017
To je opravdu povedený článek, Miuš :)
Aimée | 14. 10. 2017
1537523106