Kdo uplácí skřítky?

Ve Velké síni nikdy nebyla nouze o pořádný žvanec! Stoly se prohýbaly, studenti i profesoři (a někdy dokonce i škrkny) si pochutnávali na všelijakých dobrotách. Poslední dobou se ale čím dál častěji stává to, že se ve Velké síni jídla nedočkáme. A někdy se nejde dostat ani kouzelným tunelem do kuchyně. Co se to děje? Jak to že nás naši skřítci nechávají hladovět?

Naši hradní skřítci se o kuchyni a jídelní stoly starají snad co je náš hrad hradem. Vždy byli ochotní navařit a připravit hotové hody! Poslední dobou se ale čím dál častěji stává, že naše stoly zejí prázdnotou. Nebo v horším případě na nich jídlo stojí tak dlouho, že už pomalu začíná chytat nejrůznější druhy plísní. Naše redakce se ale rozhodla jednat a zjistit, co se to se skřítky děje! Vyrazili jsme na putování po hradě a zpovídali všelijaké obyvatele, studenty i profesory, co si o této situací myslí, nebo zdali něco dokonce vědí! A co jsme zjistili?

Teorie první - Skřítkům pokulhává zásobování

První teorie skřítky šetří a neviní přímo je. Jde prý o to, že skřítci jsou pracovití stále stejně, dokonce by byli i pracovitější, nicméně vedení kuchyně není schopno zajistit dostatečné zásoby potravin a skřítci pak nemají z čeho vyvařovat. Je možné, že vedoucí kuchyně najednou po návalu nováčků neumí odhadnout objednávané množství jídla? Nebo naopak naši kouzelní pěstitelé zeleniny, řezníci, pekaři a mlékaři nemají dostatečné množství produktů na dodávku na náš hrad?

*

Teorie druhá – Skřítci byli uplaceni

Může někdo uplácet skřítky? A proč by to dělal? Sabotuje někdo zvenčí fungování našeho hradu? I to je možné a šeptá se to po chodbách hradu. Povídá se, že se chystá meziškolní soutěž a jiné kouzelnické školy se snaží znepříjemnit přípravu našich studentů. Prý když budeme vyhublí, nejenže nezvládneme fyzicky náročné úkoly, ale dokonce i našim mozkům bude chybět glukóza a porazí nás tak i v ryze kouzelnických disciplínách!

Jiná šeptanda říká, že skřítkové jsou upláceni jistou skupinou obyvatel hradu, kteří chtějí to nejlepší jídlo jen pro sebe a ostatním nechávají zbytky. Tuší snad, že přijde tuhá zima a chystají si zásoby? V tom případě bychom měli co nejdříve zjistit o koho jde, ať víme, kam si pak pro kus jídla přijít.

*

Teorie třetí – Skřítci zkrátka stávkují

Poslední teorie, která, jak jsme zjistili, koluje naším hradem, je ta, že skřítci zkrátka a dobře stávkují. Údajně poslední dobou pauzy trávili sledováním množství pohyblivých obrázků, a tak je napadlo, že by také mohli chtít nějaké platové ohodnocení.

Jiní zlí jazykové tvrdí, že se mezi nimi objevil nový vůdce, který svým řečnickým umem vytvořil silnou skupinu skřítků, kteří pod jeho vedením chtějí za svou práci větší odměnu než dostávají nyní.

***

Kdo ví. Ať tak či tak, všichni doufáme, že se brzy něco změní a skřítci budou fungovat jako to roky bývalo. Už máme dost zkažených vajíček a nakyslého mléka. Věřme, že se skřítci umoudří, nebo že budou konečně dostatečné zásoby a vše se opět zlepší. A mimochodem - co si o těchto teoriích myslíte vy? Která je nejpravděpodobnější? Co jste slyšeli vy? Je všechno jinak?


Corvinus Declaratio si vyhrazuje právo na ochranu soukromí svých zdrojů.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Olivie Henrieta Větroplachá
Vydáno: 6/2017

Komentáře
1537522751