Z deníčku novačky: Společné lovení v jámě

Jakmile se něco v naší kolejce děje, zapíši si to do deníčku. Už jste někdy přemýšleli, jak pro vás úplně běžné věci vnímají nováčci? Čtěte, a vraťte se zpátky do svých nováčkovských let.

Jsem Hetty Londsová. Jsem třeštidlo, poletucha, zlobivec... ale hlavně nováček. A proto se s vámi musím podělit o mé první společné lovení v jámě.

Bylo to dne 24. 9., kdy jsem si přečetla, že se bude konat v KNP společný lov. Celý den jsem se poctivě připravovala a čekala na 18:00. Vlastně jsem vůbec netušila, o co tam půjde. Ale když se něco děje v Komnatě nejvyšší potřeby, zajdu tam vždy. Taky proto, že mne KNP vždycky přitahovala.

Jakmile odbyla na bradavických hodinách šestá, rozběhla jsem se do umývárny, párkrát poškádlila prasátka, zadala heslo… a PUF! Byla jsem tam. Čekaly mne už známé modré tváře. Všude pobíhala Arrietka, a upravovala každou pentličku, aby vše vypadalo pěkně. Hned vedle ní postávala Aya Watanabe a kolem běhali z jámy a do jámy nováčci, starší, mladší, dokonce i naše slečna Lili se zapojila. Vše probíhalo hladce. Běhali jsme tam a zase zpátky, pochlubit se s úlovkem.

Abychom měli z honu na poklady památku, nechala nám slečna Lili pořídit fotografii. Na tu jsme se přesunuli na dno jámy, a stále nevíme jak se to povedlo, ale pana paštičku jsme do ní odtáhli také. Nestačil říct ani Havrasprár. Potom na něho vybafl ďábel, pan paštička se lekl, uklouzl na lepkavé tekutině, upadl… jámu opustil s lamentováním. My ale můžeme vzpomínat a obdivovat společné foto.

***

Jama

No není nakonec nádherné?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Hetty Londsová
Vydáno: 7/2017

Komentáře
Moc pěkný článek!
Aimée | 06. 12. 2017
1545167997