Modráskové bodové snažení

Školní rok se pomalu blíží ke svému konci a s ním i závěr celoročního boje o školní pohár. Havraspár si letos vede více než výborně, a proto jsem se rozhodla podívat se sběru bodů trochu více na zoubek. Co o něm vypovídají statistiky? A jaké jsou názory samotných studentů? To vše se dozvíte v následujícím článku.

Všechny body letošního roku jsou již rozdány a tak je nejvyšší čas rozloučit se  aktuálním rokem malou statistikou. Havraspáru se totiž povedlo opět po roce získat školní pohár.  S konečným počtem 50 675 se totiž nacházíme o 14 014 bodů před Nebelvírem, který se umístil na krásném 2. místě.  Takovýto náskok je opravdu neuvěřitelný a chvályhodný.

**

Možností, jak získat pro svou kolej body, je nespočet. Mezi nejpopulárnější a nejvíce vybírané patří samozřejmě hradní výuka. Pro studenty platí jediné pravidlo, a to mít zapsán alespoň jeden předmět. U jednoho však často nezůstává a tak si studenti vybírají předmětů mnohem více. Mezi letošní rekordmany patří naše bývalá primuska Arietty, která vystudovala dokonce 26 předmětů. To je opravdu úžasný výkon a já jí musím gratulovat.

A které hradní předměty patří mezi modrými mezi nejoblíbenější? Je jasné, že v naší modré koleji máme velmi vřelý vztah ke zvířatům, protože mezi nejnavštěvovanější patří třídy Bájných tvorů z kouzelnického světa, Péče o kouzelné tvorySovího orákula. Dále také velmi rádi cestujeme a poznáváme cizí země a kultury, takže oblíbenými třídami se stala i Kouzelnická francouzštinaUfologie. Havrani jsou však také i velmi tvořiví a umělecky nadaní, proto své zastoupení máme i ve třídách BarvokouzleníKola roku.

*

Další možností získat body je i účast na seminářích. Každý výukový termín je možné si zapsat až 3 semináře, tedy získat při maximálním hodnocení všech úkolů až 45 bodů. Pokud tedy někdo absolvuje za celý rok 24 seminářů, což je maximální počet, může pro svou kolej získat až 360 bodů.

*

Jak jistě všichni víte, v naší koleji existuje speciální ocenění pro 10 studentů, kteří získají v daném termínu nejvíce bodů z celé koleje. Jedná se o safíry z bodovacích hodin, kterými je možno si ozdobit svou postavičku. I letos odvedli tito studenti velké množství práce, protože z celkového počtu 50 675 celé koleje získali 33 952 bodů , což je 67% všech koleje bodů. Proto i jim patří v našem časopise velký dík.

Pokud se vám však letos nepodařilo se do této desítky probojovat, vůbec nezoufejte. Každý bod se počítá a moc vám za něj děkujeme.

Největším snaživcem koleje se letos stane Arietty, která zatím  získala 7601 bod, tedy 15% všech bodů koleje. Na jednoho človíčka je to opravdu úžasný výkon. Připočteme-li k tomu i její další práci v koleji, musíme se domnívat, že naše primuska určitě vlastní obraceč času nebo nějaký jiný prostředek, aby vše tak perfektně zvládala.

**

A co říkají ke sběru bodů samotné studentky naší koleje? Vydala jsem se mezi ně s malou anketou. Položila jsem jim následující otázky:

1. Sbíráš ráda body? Považuješ se za sběratelku bodů nebo za bodohrotiče?


Aimée Leavittová: Já a bodohrotič? Rozhodně ne. *zasměje se* Sice se letos snažím sbírat body co můžu, ale myslím, že víc už nedokážu a stále by to mohlo být daleko, ale daleko lepší. Beru to spíše jako takovou povinnost, než že by mě to naplňovalo.

Arietty Liella Minette: Body ráda sbírám, ale musím na to mít náladu, kterou ale většinu času snad mám. Nevím, zda se považuji za sběratelku bodů či za bodohrotiče, to by asi museli posoudit jiní, já každopádně body zkrátka ráda sbírám a jelikož se zároveň jedná o pomoc koleji, tak mám hned dva důvody, proč do toho jít. *usměje se*

LiNeerLay Argith: Určitě nejsem bodohrotič, spíš sběratel. Nemám ambice být v bodech nejlepší, ani by mi to moje nárazové časové kapacity neumožnily. Dokážu se ale hecnout pro kolej, a přinést jednoduše tolik bodů, kolik zvládnu. A samozřejmě bych nesnesla pohled na nulu u mého jména. *usměje se*

Mary Anne Vulpes: Body sbírám moc ráda, nejvíce se mi líbí přísun 60 bodů za nějakou super soutěž.
Na začátku roku jsem se považovala za bodohrotičku, ale mudlovské povinnosti mě srazily na průměrnou sběratelku bodů. *usměje se*


*

2. Jaký je tvůj nejoblíbenější způsob sběru bodů (úkoly, soutěže, semináře)?Aimée Leavittová: Je to všechno asi tak nějak na stejno. Kdybych si ale vybrat musela, tak to jsou asi semináře, protože si zároveň můžu vybrat, co přesně chci dělat, a zároveň je opravdu musím udělat, jakmile si je zapíšu.

Arietty Liella Minette: Nejradši sbírám body asi ve výuce, která je pro mě srdcovou záležitostí a vždycky mě moc bavila.

LiNeerLay Argith: Záleží, co je to za úkol/soutěž/seminář a co mi zrovna sedne. Kdybych si fakt měla vybrat jednu z těch věcí, nejzábavnější jsou pro mě asi úkoly. Zároveň si u nich nemůžu zvolit, že chci srpce, takže tím je to ohledně bodů dané. *usměje se*

Mary Anne Vulpes: Každá kategorie má něco do sebe. U seminářů se mi líbí, že si nejprve můžu zkouknout úkol, abych věděla, jestli to vůbec zvládnu. U předmětů mám ráda, že se něco dozvím a ještě za to dostanu odměnu. A soutěže? Ty kreativní jsou prostě k nezaplacení...

*

3. Co je tvou největší motivací pro sběr bodů?Aimée Leavittová: Kolej. Ať už to, že jí chci co nejvíce napomoci k zisku vysněného poháru, na kterém pracují všichni, nebo různé soutěže, co kolej pořádá, však víš. *usměje se*

Arietty Liella Minette: Největší motivací je pro mě asi školní pohár, je skvělý pocit, když společně s celou kolejí spojíme síly a podaří se nám zvítězit.

LiNeerLay Argith: Nejvíc mě ke sběru bodů motivuje právě kolej. Ať už se bavíme o vnitrokolejních soutěžích, nebo o školním poháru.

Mary Anne Vulpes: Výhra školního poháru pro kolej.

*

4. Co myslíš, že nám pomáhá nejvíc ve sběru bodů?Aimée Leavittová: Řekla bych, že ta atmosféra, která se kolem toho v kolejce utváří. Skvěle se mezi sebou povzbuzujeme, dodáváme si energii, cpeme ostatním modrým čokoládu, dokážeme se krááá-sně namotivovat... Ale zase já jsem takový úchyl na atmosféru, tak to možná vidím zkresleně. *zasměje se*

Arietty Liella Minette: Asi společná motivace v kolejní místnosti a odhodlání a píle každého modrého, který je ochotný sbírat body, jak mu to jen časové možnosti dovolí, toho si velmi vážím.

LiNeerLay Argith: Myslím, že nám nejvíc pomáhá, že se v koleji vzájemně podporujeme a motivujeme bez ohledu na to, kolik kdo z nás může investovat do sběru bodů času a úsilí. Dále, že máme podporu od vedení koleje v podobě různých dodatečných vnitrokolejních soutěží, a že si u toho dokážeme udržet dobrou náladu a tudíž i chuť k práci.

Mary Anne Vulpes: V mém případě je to motivace ze strany koleje a také ostatních spolužáků, kteří ve mě věří.

***

Moc děkuji slečnám za odpovědi, byly velmi vyčerpávající. Nyní už tedy zbývá jen vyčkat na poslední hodnocení a pak se společnými silami těšit ze zisku poháru. Letos jsme si ho zasloužili více než právem a můžeme být na celou naší kolej velmi hrdí.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Indris Elwinor
Vydáno: 7/2019

Komentáře
1653470153