KRÁska Lessien Posie

Zvažujete-li koho zvolit při hlasování o ceně sympatie, nebo jen chcete poznat naši havraspárskou prefektku? Ať už jsou vaše úmysly jakékoliv, nenechte si rozhovor s Lessien ujít.

**

Corvinus Declaratio: Nejprve bych se tě ráda zeptala, jak ses dneska měla? *usměje se*

Lessien Posie: Dneska jsem se měla krásně, máme pěkné vedro a konec školního roku a to je pro mě úplně ideální stav. Děkuji za optání. *usměje se* Jak ses měla ty?

*

Corvinus Declaratio: No, mně to vedro zas tak dobře nedělá... ale dneska to bylo snesitelné. *zasměje se* Teď už dále, ještě než se k tomu však dostaneme, čtenářům upřesni, zda ses přihlásila sama či na základě nominací?

Lessien Posie: Přihlásila jsem se na základě nominací. *usměje se* Jinak by mě to asi nenapadlo. *zazubí se*

*

Corvinus Declaratio: To ostatně vlastně píšeš i v přihlášce. *taky se zazubí* Tam také píšeš, že jedním z tvých zájmů je pojídání hooodně čokolády. Kolik přesně je hooodně čokolády, povíš nám?

Lessien Posie: *začervená se* No, to víte, každý den je to trochu jinak. Radši to moc nepočítám, ale takový standard je, že v kolejce zdlábnu určitě pár tabulek denně. A k tomu samozřejmě několik horkých čokolád. V ojedinělých případech to někdy přeženu tolik, že mě vedení musí kutálet z místnosti. *zasměje se a zakousne se do čokolády*

*

Corvinus Declaratio: *přidá se ke smíchu* Ano, tak o tom i něco vím! Nemyslíš, že by to mohlo mít negativní dopad například na tvou figuru teď v soutěži? A celkově, jaká jsou tvá negativa a pozitiva a jaké si myslíš, že máš v soutěži šance?

Lessien Posie: Určitě ne, čokoláda je zdraví prospěšná a stres uvolňující! A tvoří náramnou dietu. *zasměje se*
Tak šance má každý, že bych si nějak příliš věřila se říct nedá, ale myslím, že vyhrát může kdokoliv, kdo do toho vynaloží hodně úsilí. Těžko se říkají pozitiva a negativa, když nás v každém kole čeká něco úplně jiného, a to je na tom právě skvělé. Ale mým pozitivem by třeba mohlo být, že porotce vřele ráda podplatím čokoládou. *zazubí se*

*

Corvinus DeclaratioCo to slyším? Že bys porotce podplácela čokoládou? Budu o tom přemýšlet! *nahodí svůj andělský výraz* Každopádně, já tu pro tebe teď mám otázku oblíbenou v mnoha rozhovorech. Jak vzpomínáš na své první krůčky na hradě?

Lessien Posie: Ach, tuto otázku už moc dobře znám a pokaždé mám naprostou sklerózu. *zasměje se* Je už to nějaký pátek, mám dojem, že rok 2015. Bylo to krásné, plné nadšení a vítání od starších havranů. Ambiciózně jsem se pustila do všeho, do čeho jsem mohla, ale to úsilí mi moc dlouho nevydrželo, a tak jsem strávila nějaký čas s tučňáky. *zavzpomíná* Ale pak jsem se vrátila v plné síle a ta mi zatím ještě celkem zůstává. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: No tak snad ti zůstane ještě dlouho! *opětuje úsměv* Máš za tu dobu nějakou příhodu, kterou bys ráda vypíchla? Pokud tě jich napadá víc, můžeš zmínit až tři, ale konečný počet nechám na tobě.

Lessien PosieNo nazdar, ty mi dáváš. *rychle přemýšlí*
Jedna z mých oblíbených vzpomínek na hrad je moje první výprava do lesa, kde jsem se poprvé více skamarádila s Ariettkou. Už si moc nepamatuji, co bylo vlastně jejím cílem, ale vím, že se změnila v obrovskou sněhovou koulovačku a jakmile nám došel sníh, začali jsme po sobě házet blátem. *vzpomíná a směje se*
Ale hodně mých nejlepších zážitků pochází ze srazů. Například loni jsme byli s některými modrými domluveni, že se sejdeme na letňáku kolem třetí a oni mě tam chudáka nechali samotnou až do úplného večera a já smutek ani neměla jak zajíst čokoládou. *směje se a kouše čokošku*
No a do třetice mě třeba napadá skoro každý večírek, který jsem měla tu možnost organizovat společně s tebou. Jelikož je to většinou skvělá improvizace na poslední chvíli a já si to tím pádem užívám víc a víc, protože sama ani nevím, jak to vlastně skončí. *směje se na celou místnost*

*

Corvinus DeclaratioTo máš pravdu, vždycky je překvapení, jak to dopadne! *přidá se ke smíchu* Teď snad trošku jednodušší otázka. Jaký máš vztah ke kráse, módě a podobným věcem?

Lessien PosieA tak k těmto věcem mám vztah dost dobrý. Jako rádoby umělec mám pro krásu určité pochopení a móda mi vždy byla blízká stejně tak jako líčení a všechny věci s tímto spojené. *usměje se* Ale baví mě, když to má nějaký šmrnc, nějaký osobitý styl, když si s tím někdo vyhraje a dokáže v tom, co má na sobě, ztělesnit sám sebe. Ale zase chápu, že to není pro každého. *kouše čokoládu*

*

Corvinus Declaratio*snaží se nepozorovat čokoládu* A jak bys pojem krása definovala?

Lessien Posie*nenápadně Aim podá další čtvereček a zamyslí se* Krásu bych popsala jako takový balíček všeho možného. A ač obsahuje i tu krásu zevnější, velká její část nejde hned vidět a je třeba se prohlodat o něco hlouběji a člověka pochopit, aby ho právě v plné kráse poznal. A taky je podle mě hodně subjektivní, pro mě je třeba krásné, když někomu na něčem záleží, když má pro něco vášeň a velké sny. Ale každý to má nastavené trochu jinak.

*

Corvinus Declaratio: *nenápadně čtvereček se značnou spokojeností přijme* To je moc hezky řečeno! Já tu pro tebe teď mám mou moc oblíbenou otázku. Kterého z našeho Sedmera bratří máš nejraději?

Lessien PosieTo je taky těžké, ti povím! *zasměje se* Myslím, že mají mezi sebou krásnou rovnováhu a každý z nich je důležitý. Ale hodně ráda mám Hrabana, jako strážce cílevědomosti, protože myslím, že ta je velmi důležitá a vždy je v životě třeba, aby se člověk posunul dál.

*

Corvinus Declaratio: No neměla jsem v plánu vám to udělat lehké, to se neboj! *taky se zasměje* Ale už se blížíme pomalu ke konci. Máš nějaké motto, podle kterého se řídíš?

Lessien PosieEat chocolate, stay safe! *zazubí se* Ale co se týče nějakého životní moudra, tak si asi žádné neuvědomuju. *hledá něco v paměti* I když mám celkem ráda větu, kterou často říká moje oblíbená učitelka – Co do světa zasadíte, to si zase sklidíte. A je to pravda a já se na to často snažím myslet.

*

Corvinus Declaratio: Oba se mi moc líbí, ale co si budem... ten první možná přeci jen o něco víc. *směje se* Zapomněla jsem se ještě zeptat na něco, co bys nám ráda sdělila?

Lessien PosieCo bych ráda sdělila? *přemýšlí* Usmívejte se, neberte se moc vážně a dělejte, co vás baví! *směje se*

**

Při další části rozhovoru měla Lessien za úkol zodpovědět otázky buď a nebo. Jak si s tím poradila?

Havran nebo orel?
Havran!

Čokoláda v tekutém nebo pevném stavu?
Asi v pevném, tu pak můžeš rozpustit, naopak to není ono... *usmívá se jako andílek*

Den nebo noc?
Noc, má lepší atmosféru a napadají mě při ní samé dobré nápady. A když jsi vzhůru celou noc a ráno pozoruješ východ slunce, je to něco krásného.

Východ nebo západ slunce?
Záleží na situaci, když jdu spát až po východu, tak východ, ale jinak to je západ, protože na ten koukám skoro každý den.

Štětec nebo tužka?
*zaskočí jí a zrudne* Co? To mi nemůžeš udělat! To nejde! *usilovně přemýšlí* Kdybych na to šla prakticky, tak asi štětec, protože s tím toho udělám víc, než s tužkou. Ale já budu podvádět a vyberu si elektronickou tužku a s tou si můžu dělat tahy štětcem, perem a čímkoliv se mi zachce! *vyplázne jazyk*

(Pozn.: Po této odpovědi redaktorka vzdala pokládání otázek bez jakýchkoliv poznámek.)
No že se nestydíš, prefektka a podvádět! *špatně předstírá zhrození a mumlá si něco o tom, že snad druhá prefektka jde příkladem víc* Pergamen nebo brk?
Brk! *už snědla celou čokoládu a hledá, jestli má další*

*vyndá jednu ze svých zásob a podělí se* Teplo nebo zima?
*zazáří jí oči a vrhne se po čokoládě* Teplo, všemi deseti!

**

A při poslední části rozhovoru jsem Less požádala, aby mi vždy doplnila zbytek věty.

Ráda bych... se naučila méně prokrastinovat... *ďábelsky se usměje*
Nesnáším... když se mi roztopí čokoláda.
Zvládnu... cokoliv kromě týmových sportů (famfrpál se nepočítá samozřejmě *nahodí andělský výraz*).
Jsem... taková, jaká jsem, a nikdo to nezmění!
Žiji... pro to, co mě baví a pro ty, které to ještě baví se mnou.
Vážím si... všech lidí, které mám kolem sebe.
Nechci... příliš ztloustnout z čokolády.

**

Corvinus Declaratio: Každopádně, tímto máme poslední část rozhovoru za sebou. Máš ještě něco, co bys třeba chtěla vzkázat ostatním soutěžícím, čtenářům, nebo hradu? *usměje se*

Lessien Posie: Myslím, že už jsem něco vzkazovala na konci první části, ale ještě třeba můžu říct, ať si pořádně užijí tuhle krásně vymyšlenou soutěž a to ať už jako soutěžící nebo jako pozorovatelé! *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *uculí se* Tak já ti moc děkuji za skvěle strávený čas a přeji hodně štěstí jak v soutěži, tak i mimo ni!

Lessien PosieJá taky moc děkuju za krásný rozhovor! ♥

***

Získala si Lessí svými odpověďmi vaše srdce? Pokud ano, nezapomeňte později hlasovat pro udělení ceny sympatie právě naší milé prefektce!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aimée Leavittová
Vydáno:

Komentáře
Ta historka s Letňákem je složitější... To totiž všichni ostatní krom Pózovic přijeli hezky do Brna a tam jsme měli takový společný předsraz. A už jsme chtěli vyjet a ejhle tetička Niam tam padla únavou a vypadala jak utahané kotě. Tak jsme neměli to srdce ji budit. Nakonec na to však došlo a vyrazili jsme. Jedna z prvních písniček, která zazněla se pak stala hymnou Lessien pro daný Letňák a evokovala nám představy, kterak chuděra trpí https://youtu.be/l-gSWc7TlRA
Zen | 01. 07. 2019
1653477203