KRÁska Aya Watanabe

Ať už zvažujete, pro koho budete hlasovat v anketě o cenu sympatie nebo se jen chcete dozvědět víc o naší famfrpálové kapitánce, neváhejte a přečtěte si tento článek!

**

Corvinus Declaratio: Začneme jednoduše. Jak ses dnes měla?

Aya WatanabeSkvěle, dvakrát jsem si naplno zatrénovala famfrpál, vybarvila jednorožčí omalovánky a stihla toho víc, než jsem čekala. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Tomu říkám produktivita! *usměje se* To by byl začátek a teď už se přesuneme k tématu. Upřesni, prosím, čtenářům – přihlásila ses sama od sebe nebo tě k přihlášení namotivovala nějaká nominace?

Aya Watanabe: Přihlásila jsem se dřív, než mě někdo vůbec stihl nominovat. On by to totiž ani nikdo neudělal, protože druhohorní ještěr asi není na pohled úplně nejhezčí, ale já jim ještě ukážu! *zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: *přidá se ke smíchu* Něco v tom stylu píšeš i v důvodu přihlášení, to je pravda. A i když stará nejsi, mě by zajímalo, zda jsi druhohorní ještěr býložravý nebo masožravý?

Aya WatanabeNěkdo by řekl, že masožravý, protože si mě dost lidí představuje jako Tyrannosaura Rexe, ale ten opravdu nejsem, v toho se měním možná jen na některé famfrpálové zápasy. *zasměje se* Já jsem Apatosaurus, takový ten velký, nevinně vypadající, býložravý dinosaurus s dlouhým krkem, co žere listy z nejvýše položené větve stromu.

*

Corvinus Declaratio: *kýve* Dobře, to mě jen zajímalo, jak se to shoduje s tvým přáním světového míru. *zasměje se* Myslíš si, že máš šanci vyhrát? Jaká jsou podle tebe tvá pozitiva a negativa?

Aya WatanabeMůj mudlovský učitel fyziky mi řekl, že jsem hrozně negativní osoba, takže o svých pozitivech ani nepřemýšlím. Dokonce ani krevní skupinu nemám pozitivní, takže pan fyzikář měl asi pravdu. *zasměje se* Třeba ale ne a nějaká svá pozitiva objevím během soutěže.

*

Corvinus DeclaratioTo doufám, protože jich máš spoustu! *usměje se* Při množství rozhovorů, které jsi už absolvovala, ti musí připadat tato otázka opravdu ohraná, ale já si ji nedokážu odpustit. Jak vzpomínáš na své nováčkovství?

Aya WatanabePokud pod pojmem "nováčkovství" budeme rozumět tzv. losové období, bylo to v porovnání s celým mým studiem mé nejméně oblíbené období mého hradního života, nemohla jsem hrát famfrpál! První ročník v koleji byl ale kouzelný, dostalo se mi společně s několika dalšími vyvolenými vzácné příležitosti, které se doteď nedostalo ještě nikomu jinému. *zavzpomíná na Týden živlů* Jako vzácnost bych ale mohla považovat i kolejní ředitelku sl. Larrie, která byla naprosto úžasná a jsem velice ráda, že jsem za jejího ředitelování v koleji byla. Úžasný byl pak také tehdejší famfrpálový kapitán, který doteď zůstal mým vzorem jak po stránce famfrpálové, tak po té kapitánské. *usměje se*

*

Corvinus DeclaratioTo zní báječně! Určitě už máš za tu dobu nějaké zážitky. Našla bys nějaký, který bys chtěla vypíchnout? Pokud by sis nemohla vybrat, vypíchnout můžeš až tři. *usměje se a nadšeně čeká na odpověď*

Aya WatanabeMám jich plno, ale k mým nejoblíbenějším patří jen týden starý zážitek ze zápasu s Nebelvírem. Moje zástupkyně Angela má již pět let v oblibě mi ničit nervy srandami, že nedojde na zápas. Pokaždé, když si takovou srandu někdy udělala, mi to ale hned ještě ten den vysvětlila, že určitě dorazí, a že jsem jen hloupá, že jí to zase věřím. Letos to ještě neudělala, a tak když nadcházel poslední zápas letošní sezóny, domluvila se dokonce i s druhou odrážečkou Evanlyn, že si ze mě vystřelí, že nedojde ani ona, ani Evanlyn. O absenci mě ale informovala jen Angela a já za ni dokonce sehnala náhradu. Tímto se ještě jednou omlouvám Grace, že musela "tak brzy vstávat". Samozřejmě, že šlo jen o vtípek a chvíli před začátkem zápasu si to Angela i s Evanlyn nakráčely do šatny, jako by se nic nedělo. Po zápase se mi navíc Angela svěřila, že Evanlyn měla v plánu dojít tam až 5 minut před samotným začátkem zápasu, ale ona jí to zatrhla, že by to prý na mě už bylo moc. Což měla pravdu, zadupala bych je do země tak, že by byly prvními čarodějkami, co kdy spatřily zemské jádro! *zasměje se*

*

Corvinus DeclaratioAch, to si pamatuju! Teď zase z trochu jiného soudku. Jaký máš vztah k módě, kráse a dalším podobným věcem?

Aya WatanabeJak zde, tak v mudlovském světě si oblékám to, co se mi líbí, a módními trendy se vůbec neřídím, takže k módě nemám žádný vztah. Co se krásy týče, držím se toho, co mi na začátku roku velmi hezky vysvětlila moje mudlovská učitelka biologie, která je mimochodem jedna z nejmilejších osob, co jsem za život poznala. Ve změti přesvědčujících informací, že ústřice není ošklivá, řekla: "Každý živočich je něčím krásný." Já se toho doteď držím, moc dobře vím, že měla pravdu; ústřice opravdu ošklivá není a náleží jí moje omluva.

*

Corvinus DeclaratioA jak bys pojem krása definovala?

Aya WatanabeNechceš raději definici interpelace nebo znění periodického zákona? To bych zvládla! *zasměje se* S krásou je to už horší, řekla bych, že to nejde, ale když už jsem napříč rozhovorem dala za příklad nějaké své mudlovské učitele, zde by se určitě ozval můj tělocvikář, že všechno jde a všechno je možné. *zasměje se* Krása je tedy jakýsi estetický druh, který v nás vyvolává pozitivní pocit zalíbení. *utře si pot z čela*

*

Corvinus DeclaratioAle definice se ti povedla! *nahodí svůj andělský výraz* Následuje moje oblíbená otázka. Který ze Sedmera havranů ti je nejbližší?

Aya Watanabe: Staroušek.

*

Corvinus DeclaratioA máš nějaké motto, podle kterého se řídíš?

Aya WatanabeMám jich hned několik, ale vybrala jsem jen čtyři, z nichž první dvě jsou od Albuse Brumbála, třetí od Františka z Assisi. *usměje se*
„The happiest man on Earth would look into the mirror and see only himself, exactly as he is.“
„A true leader does what is right, no matter what others think.“ 
„Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.“
A abychom měli alespoň jednoho zástupce z našeho rodného jazyka, připojím ještě citát, který jsem slyšela od své mudlovské učitelky výpočetní techniky, která ho ovšem řekla jen tak v kontextu, ve kterém se o citát ani nemělo jednat. Když se nad tím zamyslím, je dobře, že jsem z této myšlenky citát udělala. „Nikdy neříkej navždy.“

*

Corvinus DeclaratioTo jsou krásné citáty! Je nějaká otázka, na kterou jsem se neptala, ale ty bys na ni chtěla odpovědět?

Aya WatanabeŘekla bych, že ne, žádná mě nenapadá. *usměje se*

**

Při další části rozhovoru měla Aya za úkol zodpovědět otázky buď a nebo. Jak si s tím poradila?

Havran nebo orel?
Orel.

Čokoláda v tekutém nebo pevném stavu?
V tekutém stavu.

Den nebo noc?
Den.

Východ nebo západ slunce?
Východ slunce.

Štětec nebo tužka?
Tužka.

Pergamen nebo brk?
Brk.

Teplo nebo zima?
Zima.

**

A při poslední části rozhovoru jsem Ayuš požádala, aby mi vždy doplnila zbytek věty.

Ráda bych... aby se na mě jako na kapitánku nikdy nezapomnělo.
Nesnáším... plavání v moři a matematiku.
Zvládnu... napsat test na pětku i s taháky na lavici.
Jsem... hrdá kapitánka havraspárského týmu.
Žiji... ve 21. století.
Vážím si... Edýho, Nix, Ang a dalších lidí, které jsem zde na hradě potkala.
Nechci... zklamat samu sebe.

**

Corvinus DeclaratioTak, to bychom měly rozhovor za sebou! Jen mám poslední, klasickou, otázku. Chtěla bys něco vzkázat ostatním soutěžícím, čtenářům nebo hradu?

Aya WatanabeJistě. *zasměje se* Andra je marná střelkyně a havraspárští ať okamžitě naběhnou trénovat na IT!

*

Corvinus Declaratio: *přidá se ke smíchu* Tak tedy moc děkuji za příjemně strávený čas a přeji ti mnoho štěstí nejen v soutěži, ale i mimo ni!

Aya Watanabe: Také děkuji!

***

Získala si Ayuš svými odpověďmi vaše srdce? Pokud ano, nezapomeňte pro ni později hlasovat v anketě o cenu sympatie!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aimée Leavittová
Vydáno:

Komentáře
Andro ♥ :-*
Ayuš | 12. 07. 2019
Zen - miss(ák) sympatie Léto 2019
Zen | 11. 07. 2019
Tak za ten vzkaz dám svůj hlas někomu jinému!
Andra Tigers | 10. 07. 2019
1653476258