KRÁsavec Zendaer Amattis

Kolem rozhovorů prošel i jediný mužský soutěžící Zendaer. Jste zvědaví na to, jak tento mladý pán odpovídal na pořadatelčiny otázky, nebo zvažujete, že svůj hlas v anketě o cenu sympatie dáte právě jemu? Pak neváhejte a přečtěte si tento článek!

**

Corvinus DeclaratioZačneme mou klasickou otázkou. Jak ses dnes měl?

Zendaer Amattis: *zamyslí se* No dnes to byl náročný den mezi mudly, takže v zásadě nic moc, ale to nevadí, ještě je čas to otočit.

*

Corvinus DeclaratioMudlové si holt dokážou navymýšlet věcí... Přesuneme se však k soutěži. Upřesni čtenářům, přihlásil ses sám od sebe nebo na základě nominací?

Zendaer AmattisBylo to na základě nominace a trošky přesvědčování od Myker. Zrovna nemám až tolik času, tak jsem si nebyl jistý, zda dokážu svoji krásu řádně odpreZentovat.

*

Corvinus Declaratio: Já myslím, že se ti to zatím daří! *usměje se* Do přihlášky jsi mezi své zájmy napsal i "každodennízen". Co přesně tento pojem zahrnuje?

Zendaer AmattisTěžko se to vysvětluje. Je to vlastně způsob života. Je to kombinace pozorování okolí, reakcí na toto okolí a k tomu takové obecné udržování si určitého náhledu na věc.
Zkrátka vnímat okolí, pozorovat nějaké zákonitosti a zajímavosti, vložit se tam, kde je to nutné, případně aspoň vypozorovat nějakou myšlenku. A celé je to podtrhnuto snahou nechat na konci dne své okolí v o něco lepším stavu než ráno. Samozřejmě se to nepodaří každý den, ale je to dlouhodobá snaha.

*

Corvinus Declaratio: *se zájmem poslouchá* To se jistě dá brát jako pozitivum! Jaká jiná pozitiva či negativa máš? Myslíš, že máš šanci vyhrát?

Zendaer AmattisNo jsem v jádru takový bručoun, takže negativ bych našel asi hodně. Někdy prostě nemám vůli cokoliv dělat. Jak sis asi všimla sama v koleji, tak občas zním možná až příliš ostře a nabroušeně, takže tím pokazím vyznění toho, co se snažím sdělit. Ono se to někdy začne točit v kruhu, kdy něco řeknu s dobrým záměrem, ale obrátí se to na mě, jsem z toho takový naštvaný a nespokojený a má morálka jde ke dnu. A očividně jsem v mnoha věcech moc velký sólista, co skoro až odmítá pomoc druhých.
Z pozitiv bych to viděl asi na to, že dokážu být hodně kreativní a originální. Taky mám jakés takés myšlení, kdy si dokážu dobře v hlavě srovnat věci a vyhodnotit, co se hodí k čemu a tak podobně. Pak tu jsou takové ty časté věci jako spolehlivost a loajalita, ale to je takové složitější na rozebírání.

Vyhrát soutěž? Nemyslím si. Ale myslím, že přinesu aspoň nějakou větší rozmanitost do soutěže, už jen ten první úkol to celkem ukázal, byť jsem ho dělal na poslední chvíli a bylo tam pár překlepů a tak.

*

Corvinus Declaratio: To rozhodně, první úkol byl opravdu rozmanitý! *přikyvuje* Teď se vrhneme zase do jiných končin. Jak vzpomínáš na své nováčkovství?

Zendaer AmattisTěžko, *zasměje se* už je to docela dávno. Původně jsem přišel spíše pro předměty, užít si kreativní psaní a udržet si tak snahu něco psát. Ale postupně jsem se zakomponoval do koleje. Netuším úplně jak, ale byl jsem i nováček kolejního života. Možná za to mohlo psaní do Denního věštce, které trošku reprezentovalo Havraspár i na mimokolejní úrovni.

*

Corvinus Declaratio: Je pravda, že 7 let (pokud počítám dobře) je opravdu dlouhá doba. *zasměje se* Jsem si jistá, že za tu dobu máš nějaké příhody. Je tu nějaká, kterou bys chtěl vyzdvihnout? Můžou být případně až tři.

Zendaer AmattisPřelom srpna a září 2012 jsem se registroval, takže to máš správně. Hodně historek, co mám, se týkají srazů a často popíjení medoviny, tak nevím, zda jsou vhodné. Co by bylo vtipné... *dumá*

Nu první by byla setkání s madam Helenií poprvé u mudlů. Bylo to po jednom Vánočním Havrsrazu a měli jsme v rámci anglické konverzace na vysoké mudlovské škole sdílet nějaký zážitek. Vzhledem k věku se mi do toho nechtělo, ale nahodil jsem, že jsem byl na sraze nadšenců Harryho Pottera. No a po hodině mě zastavila jedna spolužačka (z vlastně úplně jiného oboru, která ten předmět měla jako velký vedlejšák), zda nejsem Zen z Hogu. Věděla, že byl sraz a že jiní pánové z koleje jsou mimobrněnští.

Po nástupu na primuse jsem takto jen tak relaxoval a najednou mi začaly chodit zprávy na skype, ICQ a všude možně a všichni se ptali, co mám s Niam... za rodinný vztah. A udiveně vlezu na hrad, sovinec přeplněný invazí cizích sov a ten prevít Matt Bílá kráva vyhlásil soutěž "Jak je důležité míti Zena" s otázkami o mně.

No a závěrem tu nejlepší. Na mém prvním Letňáku jsme byli rozděleni do týmů a úkol zněl: "Vymyslete scénku o založení Hogwarts." Jelikož už jsem vytušil, kdo je v porotě, tak jsem vypálil: "Musíme tam dát nějaký slash." Následně jsem se stal Salazarem "Dráčkem" Zmijozelem a tehdy-už-ne-primus Justin byl Godrik "Lvíček" Nebelvír. Celá scénka je stále zaarchivována, kdesi v Trimelovi. *hrabe se po kapsách* Někde bych tu měl mít i naše foto...

A tím je limit vyčerpán. *pobaveně*

*

Corvinus Declaratio: *směje se* To jsou skvělé příhody! Další otázka je zase trochu odlišná. Jaký máš jako pán vztah k módě, kráse a podobným věcem?

Zendaer AmattisMóda... ta hradní mě dost míjí, jednak je prostě priorita návrhářek tvořit pro početnější dámské publikum. A zároveň bývám... finančně indisponován. *zasměje se* Takže moc neutrácím.
Jinak dám dost na pohodlí a praktičnost, ale zároveň v určitých situacích se musí člověk vhodně a odpovídajícně odít, aby dostál příležitosti.
Krásu, jak vypovídala ta má esej, zkouším hledat i jaksi více pod povrchem. Docela dost obdivuju budovy, anebo zajímavě řešené zahrady/parky. Není to často očividné, ale vždy mě zajímá, jak na to někdo přijde. A přitom práci na zahradě nemusím. *zamyšleně*

*

Corvinus Declaratio: Ano, tvá esej byla o tom, jak krásu vnímáš. Zvládl bys ji i nějak definovat?

Zendaer Amattis: *zamyslí se* Krása je to, co se každému subjektivně líbí na základě preferencí ohledně vnějšího vzhledu a vnitřních vlastností. Zjednodušeně je to něco, co se někomu líbí.

*

Corvinus Declaratio: *přikyvuje* Teď by mě zajímalo, který havran ze Sedmera bratří je tvým oblíbencem?

Zendaer AmattisJasný Corvus. Má takové nepopsatelné charisma, trochu jako Scar, když zpívá své sólo ve Lvím králi. Navíc jsem vždy obdivoval příběhy s důvtipnými hrdiny a doufám, že se to snad i projevuje u mě.

*

Corvinus DeclaratioNepochybně! A máš nějaké motto, podle kterého se řídíš?

Zendaer Amattis: Motto asi vyloženě ne. Svého času jsem se učil zajímavé citáty. Hodně z nich mám i v čarostavu. Nejradši mám to o chamtivosti: "Jsem ztělesněním chamtivosti, neboť cokoliv si přejeme navíc, oproti tomu co máme teď, je chamtivostí. Každá tužba, sen i cíl. A proto jsem nejchamtivější ze všech."

*

Corvinus DeclaratioTo je moudré! Je nějaká otázka, na kterou bys chtěl odpovědět, ale já ji nepoložila?

Zendaer AmattisOtázka: Co je smyslem života, vesmíru a vůbec?
Odpověď: 42. A služba kočkám!

**

Při další části rozhovoru měl Zendaer za úkol zodpovědět otázky buď a nebo. Jak si s tím poradil?

 

Havran nebo orel?
Havran.

Čokoláda v tekutém nebo pevném stavu?
Pevná (Cadbury ideálně).

Den nebo noc?
Noc.

Východ nebo západ slunce?
Západ.

Štětec nebo tužka?
Tužka. (S tou jsem méně marný?)

Pergamen nebo brk?
Pergamen.

Teplo nebo zima?
Teplo.

**

A při poslední části rozhovoru jsem Zena požádala, aby mi vždy doplnil zbytek věty.

 

Rád bych... si vzal opravdu dlouhé volno.
Nesnáším... zimu.
Zvládnu... naštvat celou Zasedačku.
Jsem... nejlepší!
Žiji... rád.
Vážím si... své ženy.
Nechci... nikdy plně dospět.

**

Corvinus DeclaratioTímto bych rozhovor ukončila. *usměje se* Teď ti dám jen prostor na to, pokud bys chtěl vzkázat něco ostatním soutěžícím, čtenářům nebo hradu?

Zendaer AmattisAyo, nemělas mě navrhovat, nade mnou nevyhraješ. Volte Zena, missáka sympatie.

*

Corvinus DeclaratioVýborně, tak teď ti tedy jen musím poděkovat za příjemně strávený čas a popřát ti mnoho štěstí jak v soutěži, tak mimo ni!

Zendaer AmattisDíky! Tobě též. Vypadáš, že jsi to zdárně přežila.

***

Pokud si náš jediný mužský soutěžící tímto rozhovorem získal vaše srdce, nezapomeňte pro něj hlasovat v anketě o cenu sympatie.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aimée Leavittová
Vydáno:

Komentáře
1653470481