Modré skúšky aneb ako nám vypadáva všetko perie

Zaujíma vás, aké boli skúšky NKÚ a CKÚ? Komu sadlo zadanie a kto by si ho najradšej vymenil? Boli nejaké problémy počas skúšok? Všetko nájdete tu.

Aj tento rok sa našli v Bystrohlave študenti, ktorí sa postavili pred skúšky NKÚCKÚ. S malou dušičkou a veľkým očakávaním klopali na dvere kabinetov našich ctených profesorov. S pochopením a niekedy aj úsmevom na perách dostali svoje zadania a mohli sa pustiť do práce.

Každý bystrohlavčan si dal na svojom zadaní záležať a odovzdal ho presne do stanoveného termínu. Čo si však o svojom zadaní mysleli a prečo si práve vybrali tieto predmety? Svoj pohľad na vec mi poskytli Aya WatanabeArietty Liella Minette.

Ari

**

Corvinus Declaratio: Prečo si si vybrala práve tento predmet/predmety?

Aya Watanabe: Letos jsem dělala CKÚ jen z jednoho předmětu a tím byly dějiny mudlovské společnosti. Tento předmět mě baví (jen) obsahově, dějiny mudlů mám ráda, ovšem předmět jako takový už tolik ne. I přesto jsem se rozhodla vzít si z něj své první CKÚ a trochu se překonat.

Arietty Liella Minette: Letos jsem si vybrala celkem 5 předmětů, konkrétně lektvary, magii krásy, čokomagii, magii slova a studium mudlů. Chtěla jsem dělat 5 zkoušek stejně jako loni a rozhodovala jsem se dle toho, které předměty mě zkrátka bavily, protože takový výběr se mi osvědčil loni. Takže jsem na podobný způsob vsadila i letos. Navíc se u většiny také jednalo o vystoupení z určité komfortní zóny, neboť jsem opravdu netušila, co mě čeká.

*

Corvinus Declaratio: Ktorá skúška ťa najviac zaujala?

Arietty Liella Minette: Přestože v první chvíli mi zadání zkoušky magie krásy nahnalo neskutečnou hrůzu, řekla bych, že se nakonec jednalo o zadání, které mě nejvíce zaujalo. Zároveň mě pak samotná tvorba zkoušky nesmírně bavila a asi jsem si ji užila ze všech nejvíc, ale při prvním přečtení jsem byla paf, vyděšená a netušila jsem, jestli svůj požadavek madam myslí vážně. Měla jsem totiž vytvořit nějakou masku na obličej s perfektními účinky, nafotit proces tvorby a pak na sobě nafotit i její účinky. Byl to záhul, ale stálo to za to!

*

Corvinus DeclaratioMala si problém so zadaním/zadaniami?

Aya Watanabe: Ze začátku se mi zadání vůbec nelíbilo a neměla jsem ani ponětí, jak moje zkouška bude vypadat. Jakmile jsem však začala psát, šlo to skoro samo a velmi mě to k mému překvapení i bavilo. *usměje se*

Arietty Liella Minette: Nakonec vůbec. Od profesorek, u kterých jsem si o zkoušky řekla, jsem neměla problémy, ani co se týče zadání úkolů a i zadání zkoušek se moc povedlo. Takže za to mají madam Lilien, NaSaŠí i Tydynka palec nahoru!

*

Corvinus Declaratio: Sadlo ti zadanie/zadania?

Aya Watanabe: Odpověď je v podstatě podobná jako v předchozí otázce, zadání mi sedlo až tehdy, kdy jsem začala psát. Do té doby jsem ho nesnášela. *zasměje se*

Arietty Liella Minette: Jak už jsem psala, zadání mi sedly všechny, s ničím jsem neměla problém a psaní všech pěti zkoušek jsem si nakonec užila.

*

Corvinus Declaratio: Ktoré zadanie ti bolo šité na mieru?

Arietty Liella Minette: Nejvíc na míru pro mě bylo asi zadání čokomagie, kde jsem měla pozorovat závislost na čokoládě v koleji. Bylo to super, ale nakonec mi právě tato zkouška dala zároveň nejvíc zabrat. To víš, tolik probdělých nocí, během kterých jsem pozorovala ty největší závisláky (Lessien) v akci... Ale zkouška to byla skvělá, o tom žádná!

**

Samozrejme nesmieme zabudnúť aj na tých havranov, ktorých skúšky tento rok čakajú po prvýkrát. Veľa modrých duší čaká prvá skúška ohňom, ktorá je ako odrazový mostík pred dôležitými skúškami OVCE. Opäť som sa bola spýtať našich piatakov, aký majú pohľad na skúšky oni.

 

*

Corvinus Declaratio: Z ktorého predmetu/predmetov by si chcela robiť skúšku/skúšky NKÚ?

Hetty Londsová: Už jsem nad tím přemýšlela a zjistila, že mám jednoho favorita, a to je předmět čtenářství, který vyučuje pan profesor James Watfar. Dále ještě uvažuji nad hradním divadelním kroužkem od madam Andy Topher, nebo nad žabologií, kterou vyučuje madam Barb a literárním seminářem.

Lessien Posie: Ráda bych dělala zkoušky z fantazírovaní a z astrologie.

Aimée Leavittová: Nad tím jsem nemusela moc dlouho přemýšlet, chci skládat 3 zkoušky NKÚ, a to z předmětů čokomagie, kouzelnická francouzština a magie slova. Možná ten počet ale ještě změním, uvidím, jak se na to budu cítit. *zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: Prečo práve z tohto predmetu/predmetov?

Hetty Londsová: Tyto předměty mi na mysl přišly hlavně proto, že za celou tu dobu, co zde jsem, mě zaujaly asi nejvíc. Já sama zde mám samozřejmě ještě plno jiných oblíbených předmětů, čokomagie určitě stojí za zmínku, fortunace, hradní archivnictví, testrálologie! Ale u mých vybraných předmětů jsem nikdy neměla problém s tím, že by se mi třeba do úkolu opravdu nechtělo, nebo že bych neměla žádné nápady, jak zadání ztvárnit. Svoji volbu si ještě plánuji dobře promyslet a doufám, že se zadáním i mým výsledným vypracováním budu příští rok spokojená.

Lessien Posie: Oba předměty mě moc bavily a také s oběma profesorkama jsem si moc rozuměla. Navíc astrologii se často věnuji i mezi mudly a proto je mi velmi blízká. Fantazírovaní mi umožňuje pořádně se kreativně vyřadit.

Aimée Leavittová: Zaprvé patří k mým nejoblíbenějším předmětům, zadruhé si myslím, že to jsou ideální předměty, s nimiž si můžu NKÚ "osahat". *směje se*

***

Slečnám, ale aj ostatným, želám veľa šťastia a zadania, ktoré vám budú šité na mieru!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Grace Annabeth Reatcher
Vydáno: 7/2019

Komentáře
1653470436