Na slovíčko so strážkyňou Candora!

Každý rok sa udelí cena zakladateľov tým žiakom, ktorí pre fakultu vykonali možné-nemožné. Tento rok ju získala naša úžasná pokladníčka Myker Fae McGarden. Prečítajte si rozhovor nielen o poste pokladníčky a cene Roweny z Havraspáru, ale aj o hrách, anime a mačkách!

Myker Fae McGarden hrdo reprezentuje Bystrohlav od jej prvého prekročenia brány. Už od jej prvého ročníku sa medzi študentmi dokázala presadiť a jej zdravá bojovnosť je príkladom mnohým mladším ročníkom až do dnes.

Vo svojom druhom ročníku bola menovaná do funkcie pokladníka a začala vládnuť nad kontom železným krídlom. Samozrejme spoločne s Candorom, pred ktorým chráni lakomých študentov, ktorí by si za svrček aj koleno prevŕtali. Ale aj napriek tomu všetkému drží konto v nádherných číslach a patrí jej za to obrovské ďakujem.

Myker sa nezľakne žiadnej výzvy a to fakulte aj dokázala. Nielen, že organizuje už tohtoročnú letnú súťaž druhýkrát po sebe ale tiež sa činí aj vo svete muklov, kde usporadúva nezabudnuteľné zrazy. Neustále srší novými nápadmi a tým preukázala, že je najlepším kandidátom na cenu Roweny z Havraspáru.

Dovolím si tvrdiť, že každý z nás ju pozná ako pracovitú pokladníčku, ktorá nemá problém poradiť alebo vysvetliť. Taktiež jej milá povaha a ochota pomôcť nezná medze. Nesmieme avšak zabudnúť aj miestami na prísnu a nekompromisnú roľu pokladníčky. Ale to všetko nám dokopy dáva jednu úžasnú osôbku.

**

Corvinus Declaratio: Ahoj! Ďakujem ti ešte raz, že si prijala moju ponuku na rozhovor. Samozrejme ti chcem ešte raz pogratulovať k cene Roweny z Havraspáru! *usmeje sa*

Myker Fae McGarden: Ahoj! Nemáš zač, není to náš první (roz)hovor. *zasměje se* A já ti ještě jednou děkuji! *pousměje se*

*

Corvinus Declaratio: *otvorí si svoj poznámkový blok* Takže začala by som pekne od nuly. Prišla si na hrad a Múdry klobúk ťa zaradil do Bystrohlavu. Bola to tvoja vysnívaná fakulta alebo ti to bolo jedno?

Myker Fae McGarden: Jejš, to už je nějaký ten pátek. *uchechtne se a zamyslí se* Do Havraspáru jsem celkem na jistotu chtěla od začátku, měly jsme s pár spolužačkami i skupinku, ve které jsme sborově do modré chtěly... A i se všechny nakonec dostaly. Už jsem mezi havránky několik lidí znala, tak to byla tak nějak přirozená a snad i dobrá volba. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Ako si povedala, je to už nejaký piatok, ale dokážeš si vybaviť, čo ťa najviac ako nováčika bavilo?

Myker Fae McGarden: Chm... Asi jáma, v té jsem byla celé léto, i poté v prváku. V rámci koleje jsem měla moc ráda famfrpál, jen na ten již bohužel nemám čas, aby to reálně stálo za to.

*

Corvinus Declaratio: *chápavo prikývne* Je známe, že si vo svojom druhom ročníku bola menovaná do funkcie pokladníčky. Aké pocity si vtedy prežívala?

Myker Fae McGarden: *zasměje se* Smíšené. Na jednu stranu to byla skvělá výzva a šance dělat pro kolej zase něco navíc, na druhou stranu to ale bylo docela zastrašující. Spousta práce, nových informací, všechno najednou a hned. K tomu zbylé věci, co jsem už mezitím měla na starost. Mix odhodlání, nervozity a naprosté paniky.

*

Corvinus Declaratio: Ako sme sa už dávnejšie rozprávali, práca pokladníka nie je dvakrát ľahká. Vedela by si mi pre predstavu priblížiť, čo všetko máš na starosti?

Myker Fae McGarden: Čistě v rámci pokladny? Pfff... Většina pohybu na kontě i v kumbále je moje starost, tudíž vybírání a posílání odměn, řešení obou druhů půjček, výplaty, vedení záznamů a vývěsek, doplňování kumbálu, akce pro konto, atd... Víceméně jediné, co je v rámci koleje na mně v tomto ohledu nezávislé, je famfrpál, kde si výbavu řeší kapitánka a tréninky se platí automaticky. Alespoň, že tak. *zasměje se a oddychne si*

*

Corvinus Declaratio: Napriek tomuto všetkému. Čo máš na pokladni najradšej? Je niečo za čo by si doslova a do písmena vraždila? *zablysnú jej oči a len sa čertovsky usmieva*

Myker Fae McGarden: Pochopitelně Candyho! *obezřetně pokukuje kolem, zda ji havran nesleduje i mimo kolejní prostory* Nejraději mám asi pořádání akcí pro konto, od měšců po letošní CTS a Řád Candorovy kadeře. *zasměje se* Plus jsem celkově ráda, kde můžu nějak být ku pomoci. Nu a co ráda nemám... Když se mi nahromadí práce v nevhodnou dobu (např. nemoc či mudlzkoušky) a když sem tam někdo nabude dojmu, že jsem automatizovaný stroj, co udělá vždy hned vše, i to, co dělat nedokáže. Tak daleko jsem bohužel ještě nedošla. *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Keď už si spomenula Candora, *porozhliadne sa okolo seba* máš nejaký jeho obrázok, ktorý je ako keby mu z oka vypadol?

Myker Fae McGarden: Portrétů ó Candora mám celou řadu, ale pokud bych měla vybrat jeden jediný, tak myslím tento noblesní.

*

Corvinus Declaratio: Je naozaj nádherný a výstižný! *usmeje sa* Ak by sme si ale hradnú aktivitu zobrali v širšom merítku a nie iba pokladňu samotnú. Je niečo, čo na hrade aj po toľkých rokoch máš stále rada, alebo sa to s pribúdajúcimi rokmi mení?

Myker Fae McGarden: Určitě všechny ty věci mimo konto, co průběžně dělám, ať už srazy, tvorba karet, letní soutěže, nebo cokoli dalšího. Je to pořád něco jiného, tak se to neomrzí, a oproti kontu to dělá lidem radost, což zase dělá radost mně. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Pozastavím sa pri tej letnej súťaži. Každému havranovi je známa súťaž Po stopách Roweny, ktorá sa koná aj tento rok. Sama som sa jej zúčastnila, a preto by ma zaujímalo, ako ti táto súťaž napadla? Bola to nejaké spontánna myšlienka alebo už dlhšie chystaný projekt?

Myker Fae McGarden: Mám matný dojem, že jsem ti podobnou otázku zodpovídala před rokem. *směje se* Chtěla jsem prostě udělat soutěž odlišnou od většiny ostatních, aby to bylo o spolupráci skupiny a ne postupu jednotlivce, a aby to nebylo jen o splnění požadavku, ale o kvalitě práce. Myšlenka to byla spontánní, ale pracovala jsem na soutěži jako takové průběžně pár měsíců, jako koneckonců i letos.

*

Corvinus Declaratio: *všetko si zapíše a potom pokračuje* Taktiež o tebe viem, že máš veľa aktivít ako je napríklad hranie hier a sledovanie anime. Mne samej si ukázala, že tieto veci nie sú na zahodenie. Kedy si začala sledovať anime a ktoré je tvoje najobľúbenejšie? Samozrejme tá istá otázka platí aj na hry. *zasmeje sa*

Myker Fae McGarden: Tak jako to jsou dvě věci z vícera! Dělám i více havraspárské věci jako vlastní psanou tvorbu a tak! *zasměje se* Nicméně abych ti odpověděla, tak kolem her jsem byla vždy, co si jen pamatuji, mám o 7 let staršího bratra, takže jsem ho od mala sledovala hrát a když mu to začalo lézt na nervy, tak jsem začala hrát sama, ještě než jsem vůbec začala chodit do školy. *směje se* Pokud jde o oblíbenost, tak mi jde většinou hlavně o příběh, např. BioWare věci, plus mám ráda budovací hry, na mysl mi první vyvstane asi Dawn of Man. *přemýšlí* No a anime, s tím jsem začala až později, asi před 6 lety, do té doby to pro mne byla naprostá neznámá, nikdo v mém okolí žádné nesledoval. Jinak jsem v tomhle taková nezajímavá, hlavně klasiky jako FMAB, One Piece a Fairy Tail. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Samozrejme som sa pred rokom od teba dozvedela, že tvojím najobľúbenejším plemenom u mačiek je Sibírska mačka. Prečo práve táto mačka? Máš nejakú fotku, ktorá je tvojmu srdcu blízka?

Myker Fae McGarden: Proč sibiřanky? Jsou hrozně přátelské i majestátní, nejsou překřížené, takže jsou zdravé, mají skvělou povahu... To je nekonečný seznam, bylo by jednodušší se zeptat na negativa. *směje se* A fotky asi tyhle dvě.


*

Corvinus Declaratio: Ah je to naozaj rozkošné stvorenie. *snaží sa nerozplynúť* Ale keď už boli spomenuté tie negatíva. Aké negatíva má táto mačka?

Myker Fae McGarden: Tak je to velká a chlupatá kočka, takže pochopitelně toho hodně sní a je třeba o ni pečovat. Plus jsou dost kontaktní, takže opravdu potřebují tu pozornost, není to jako klasická venkovní kočka, co nakrmíš ráno a večer a jinak neřešíš. Plus při jejich velikosti mám tak trochu hrůzu z toho, že mě ve spánku zalehne a zadusí. *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Aby sme sa ale posunuli ďalej. Za tvoju obetavú prácu a skvelé nápady ti bola udelená cena Roweny z Havraspáru. Obdržala si veľa gratulácií? Poprípade nových kresieb Candora?

Myker Fae McGarden: Žádné nové kresby, bohužel. A místo gratulací jsem si řekla o příspěvky pro kolej, nějaké dorazily, tak jsem spokojená. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Na záver by som sa chcela spýtať: Máš nejaký sen a cieľ, ktorý by si chcela na hrade ale aj mimo neho dosiahnuť?

Myker Fae McGarden: Tak já se asi nikdy netajila tím, že se těším na zfialovění a rozjetí svých vlastních předmětů. Ale to je ještě daleko, nicméně pomalounku se to blíží. *mrkne*

*

Corvinus Declaratio: *s úsmevom zaklapne poznámkový blok* Týmto by som sa ti ešte raz chcela poďakovať, že si prijala moju ponuku na rozhovor. Teším sa na tvoje sfialovenie a taktiež aj na predmety! Prajem ti príjemný zvyšok večera. *usmeje sa*

Myker Fae McGarden: Nemáš zač, měj se krásně! * usměje se *

***

Ešte raz sa chcem poďakovať Myker za rozhovor a gratulujem k novému rádu. Prajem ti ešte veľa ďalších úspechov tu na hrade ale aj mimo neho. Nech sa ti podarí dosiahnuť všetko po čom túžiš a teším sa až sfialovieš!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Grace Annabeth Reatcher
Vydáno: 7/2019

Komentáře
1653477556