Betria Carson: „Famfrpál je moje srdcovka.“

Mezi mnohými změnami ve vedení Havraspáru je také změna famfrpálové kapitánky. Jistě si ji přejete blíže poznat a třeba zjistit, co má jako kapitánka v plánu, neváhejte si tedy přečíst tento rozhovor!

Betria Carson tímto školním rokem začíná čtvrtý ročník studia na naší škole, v naší milé koleji. Tento ročník však pro Betri není nový jen svým vyšším číslem, ale zejména funkcí, kterou nově získala – od letoška se totiž může pyšnit odznakem famfrpálové kapitánky. Není divu, že po Aye Watanabe tento post převzala právě ona, jelikož její nadšení pro famfrpál je skutečně znát. Dosud zdolala krásných 72 úrovních na všech famrpálových postech, přičemž na svém hlavním střeleckém postu jí zbývá jen pár zkušeností do 25. úrovně. Mezi havraspárskými famfrpálisty je také známá svými častými mezními úrovněmi, díky čemuž se horko těžko zbavuje puntíků od našeho Bubáčka. Především je to ale skvělá havraní duše!

**

Corvinus Declaratio: Děkuji, že jsi přijala mé pozvání k rozhovoru. Připravena začít? *usměje se*

Betria Carson: No, asi jo. *pípne nervózně*

*

Corvinus Declaratio: *povzbudivě se na Bet usměje* Pověz mi, jak se máš? A jak si zatím užíváš léto?

Betria Carson: Užívat léto? Copak to se dá? *vytřeští oči* Léto obecně nemám ráda. Samý slunko, horko k nevydržení, i z tuhé čokolády je hned tekutá, a ta se pak těžko podstrkuje potloukům, aby lítaly, jak mají. *směje se* A navíc žádné kolejní tréninky. Léto by se mělo zrušit.

Ale zase je výhoda, když se nemusej dělat žádný úkoly, to jo. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Ale tak nějaký odpočinek se najde, ne? *zasměje se* A tak tedy... jak sis užila právě uplynulý rok?

Betria Carson: Tak dobře, jedna věc na létě pozitivní je. Festival fantazie, na kterém jsem byla. Ten byl super. *usměje se* Uplynulej rok byl fajn. Pokud myslím teda rok na Hogu, mudlovskej bych sem netahala. *zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: No vidíš, aspoň něco! *opětuje úsměv* Přesuneme se hned k famfrpálu. Chtěla jsi vždycky famfrpál hrát? A chtěla jsi vždycky hrát střelce? Nebo tě musela naše předchozí kapitánka lákat?

Betria Carson: Tak famfrpál je moje srdcovka. Lítám už od mala, u nás ve vesnici (teda na palouku v lese za ní) famfrpál hráváme. Proto jsem byla úplně nadšená, že se na hřiště ve škole dostanu už v prváku, i když jen na kolejní trénink, a nemohla jsem se dočkat. Kapitánka mě rozhodně přemlouvat nemusela. U mě je spíš problém dostat mě z koštěte dolů, než na něj. *směje se* Co se týká postu, nejvíc mě lákal střelec, začala jsem u něj a už jsem u něj zůstala. I když se mi už líbí i chytač, ale střelec je srdcová záležitost. To asi chápeš. *mrkne na spolustřelkyni*

*

Corvinus Declaratio: Ano, chápu to moc dobře. *uculí se* A nemáš nějaký tajný trik, jak být vždy na KT na mezní a nedostat tak snad nikdy potloukem od našeho milovaného Bubáčka?

Betria Carson: Trik? To tě zklamu, nemám. *směje se* Leda párkrát propadnout a být zase nováček, kterej nepotřebuje tolik zkušeností do úrovně. To pak jde být trvale na mezní. Na několika současně, nejlépe. Bubáček to miluje. Jenže teď už i já chápu, že to nejde pořád. Zase bych ale neměnila, jsem ráda, že jsem se už trochu vypracovala.

Ale musím uznat, že jsem si neskonale užívala bezmoc Bubáčka, která kvůli mně musela schraňovat i starý sešity, protože na mě ty trestný rány prostě střílet nemohla kvůli imunitě. *hihňá se*

*

Corvinus Declaratio: *směje se* Zajímalo by mě, jestli jsi někdy uvažovala nad tím, že bys byla famfrpálová kapitánka? Nebylo to třeba i tvým cílem?

Betria Carson: Šílíš? *vyděsí ji i ta představa* To jsem nikdy neplánovala. Chtěla jsem být jen co nejlepší hráčkou a šla za svým vzorem, co jsem si tu našla. Vůbec jsem neplánovala nic tak šílenýho, jako být kapitánka. Přede mnou byl jen cíl být natolik dobrá, abych se dostala na nějaký zápas za kolej. Což se mi letos povedlo, to jsem byla ráda. Jenže pak mě Ayuška zaskočila.

*

Corvinus Declaratio: Jů, vzorem? Povíš mi o něm?

Betria Carson: A jéjej, toho jsem se bála. *sklopí pohled k zemi* Když ono mi to tak nějak vyklouzlo. Já bych měla prvně myslet, a pak až mluvit. *zamumlá* Já sice vím, že v koleji byly i vytrénovanější střelkyně, ale já od prváku na hřišti viděla tebe, jak pilně trénuješ a zlepšuješ se, chodíš pravidelně a jseš zapálená, a tak nějak... jsem se snažila jít, nebo spíš lítat, v tvých stopách. *přizná nervózně*

*

Corvinus Declaratio: *vykulí oči a zamodrá se* Teda tys mě zaskočila, toho si neskutečně vážím! *ještě chvíli je v šoku* Každopádně, měly bychom pokračovat dál. Co jsi tedy prožívala, když ti tato pozice byla nabídnuta? Krom toho, že jsi byla zaskočená?

Betria Carson: No, nemohla jsem tomu uvěřit. Myslela jsem si, že si ze mě Aya dělá srandu. Přišlo mi to jako špatnej vtip. Jenže jsem zjistila, že nebyl. A to mi ještě ségruše (Ashley) říkala, když jsem se bála, co mi Aya chce, protože si se mnou domlouvala schůzku U Tří, že chce něco probrat, že ze mě třeba chce udělat kapitánku. Vysmála jsem se jí a pak... se mě Ayuška zeptala, jestli bych nechtěla být kapitánka. To byl vážně šok.

Měla jsem hrozně smíšený pocity, a stále mám. Na jednu stranu mě to potěšilo, na druhou mám hroznej strach. Famfrpál tady mám ze všeho nejradši a žiju jím, ale nechtěla bych stáhnout skvělej tým ke dnu jen proto, že nezvládnu kapitánovat.

Moc doufám, že mi v tom bude tým pomáhat a spolu to zvládneme, aby mě Ayuška, která pro mě navždy bude nejlepší kapitánka, neproklínala.

*

Corvinus Declaratio: Neboj se, to zvládneš! *povzbudivě se usměje* Máš už vymyšlené nějaké metody, jak náš tým udržet v kondici, ne-li jeho kondici ještě zlepšit?

Betria Carson: Chtěla bych se snažit hráče hlavně motivovat, aby je lítání bavilo a byla to pro ně zábava. Hlavně aby nikdo nelítal, protože musí, ale proto, že ho to baví a chce být součástí Havrtýmu. Určitě se budu snažit v pokračování soutěží, i na léto nějaký chystám. Jedna už běží, akorát mi teď hatí plány stavby pana řídícího. Buď nejde hrad, nebo se neobnovuje výdrž, teď zase hřiště zamrzlo. Bojím se, co bude následovat a jak dlouho to potrvá.

*

Corvinus Declaratio: Snad to dopadne dobře, nezbývá nám nic jiného než doufat a věřit... Ještě by mě zajímalo, zda máš do budoucna nějaké cíle? Nejen ve famfrpálu, ale pro tebe osobně celkově na hradě?

Betria Carson: Nejsem moc člověk, co si dává cíle, natož dlohodobý. Jsem moc spokojená v koleji, takže se v ní budu držet co nejdýl a budu doufat, že to bude stále dobrý. Havraspár mě naplňuje super energií, kterou bych chtěla předávat dál. Jedinej cíl, nebo přání, který mám, je, aby v koleji i na hřišti panovala pořád skvělá atmosféra a aby nikdy nedošla čokoláda, protože to by byla katastrofa. *směje se*

*

Corvinus Declaratio: Tomu říkám skvělý cíl! *přidá se ke smíchu* Je ještě nějaká otázka, kterou jsem nepoložila, ale ty bys na ni chtěla odpovědět? A pokud bys chtěla něco vzkázat, právě teď máš tu možnost.

Betria Carson: Myslím, že otázek bylo ažaž. *směje se* Vzkázat bych chtěla jen to, ať se mnou má můj tým trpělivost a doufám, že spolu budeme dál pracovat na tom, co tak skvěle započala Ayuška, a určitě bude pokračovat i jako zástupkyně kapitána. Ruku v ruce že spolu vytvoříme báječně sehraný tým, kde bude každý rád a hrdě jeho součástí a společně se budeme zdokonalovat a ukážeme ostatním kolejím, že s námi musí počítat.

Každopádně budu ráda za každého, kdo se k nám připojí a bude trénovat a hrát s námi.

*

Corvinus Declaratio: Tak to by tedy bylo ode mě vše, moc děkuji za příjemně strávený čas a přeji hodně štěstí! *usměje se*

Betria Carson: Moc děkuji, štěstí určitě budu potřebovat. *směje se* Taky moc děkuji za milou společnost. *usměje se*

***

Věřím, že jste si užili čtení rozhovoru stejně jako my jeho vytváření a nyní nezbývá jen Betri přát, ať se jí jako kapitánce daří a snad už brzy nebude muset být ze své funkce tolik nervózní!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aimée Leavittová
Vydáno: 8/2019

Komentáře
Aspoň bude více času na to, posílat memes 9 tom, jak starou Ex-kapitánku máme 0:)
Hettí | 04. 10. 2019
Přesně, Ash. Teď bude trpět na postu kapitána! :-P
Ayuš | 03. 10. 2019
To máš za to, že nevěříš své osobní jasnovidce. :P
Ségruše | 03. 10. 2019
Jsem si jistá, že jsem vybrala správného nástupce a jsem ráda, že jsem i mohla a vedení me nechalo zvolit zrovna Betriu. :-)
Ayuš | 02. 10. 2019
1591191126