Tajemný Corvino Candor poprvé

Candor je, jak každý modrý ví, osmým havranem koleje, strážce pokladny, shromažďovatel galeonů, majitel fantastického hára, znalec ženské krásy a mnoho dalšího. Odkud Candor pochází, co stvořilo tuto legendu a i na další otázky se pokusíme naleznout odpověď v tomto článku a případně i dalších budoucích.

Vezměme to pěkne zkraje. V historii Havraspáru na našem hradě se Corvino Candor neboli Havraní záře objevuje pouze v podobě kolejního trezoru. Za Candorovým procitnutím defakto stojí tehdejší pokladnice Lilien Emity Meissed, která trezor tak nalákala na obrovský safírový poklad, až se energie bohatství a možného bohatství spojila v jednu silnou touhu po nesmírném modrém pokladu, aspoň tak to vypráví dávné prameny. Dlouhé roky používal tak Candor jako svůj „hlas boží“ právě všemožné pokladníky a pokladnice, aby vyjevoval své požadavky a dopřál koleji štěstí, pokud se na to cítil. Po mnoha letech se povedlo zombie pokladnici Evelině van Eyck dodat trezoru dostatek životních duševních sil k vytvoření jasné identity. A tak byl zhmotněn Candor jakožto další z havranů.

*

Candor by mohl být nazýván osmým, ale dle náznaků, které jsem zjistil, se spíše považuje za prvního, jedinečného a mimo naše ctnosti. Je tedy možné, že by byl obrazem našeho hřešení v podobě hromadění peněz a jejich útrat ze veleúžasné modely z nabídky Příčné, NiTi a dalších zdrojů? Je možné, že by ve skutečnosti byl Candor démonickou silou snažící se ovládnout kolej? Přecijen byl vyvolán ve své konečné formě zombií a jak víme, zombie je forma neživé a tedy tvora spojeného se zlem. Kdo si však zombie Evelínu pamatuje, tak ví, že ta by přece žádného zla nebyla schopná.

*

Jak je to s označením znalce ženské krásy? To je prosté. Spočítejte si počty pokladnic a jejich průměrnou dobu ve funkci vůči počtům pokladníků a taktéž průměrné době ve funkci. Je jasné, že Candor k sobě přirozeně láká spíše studentky. Pokud studenty, tak jen v krizových dobách, anebo pak Watfara, který byl vždy separátní kategorií v Candorových očích, neboť Watfar byl prostě taková velká chodící hromádka galeonů. Navíc ty nejzásadnější Candyho parťáci nebyli muži, ale naopak ženy pokladnice – již zmíněné dámy LilienEvelína.

*

A závěrečná otázka na Candora – co Tě tak přitahuje ke zlatým mincím?

Corvino Candor: V prvé řadě to nejsou jen zlaté mince, ale všechny mince. Je to ten jejich lesk a krásný cinkot, když je jich více pohromadě. Elegantní linka jejich zakřivení vytvářející onen perfektní kruh. Na každé minci je to něco – hezký odstín kovu, zajímavé vyražené číslo, osobitý příběh od jejich dárce. Někdy mě přitáhne jen líbezný zvuk, když se hozená mince otáčí vzduchem o půl hradu dále při nějaké malicherné sázce. Chůze ó bohatého Watfara mi byla líbeznou symfonií bohatství, stejně tak i mnohých další. Není všechno zlato, co se třpytí, ale to třpytivé já obzvlášť rád.

***

A tady to máte přímo z havraního zobáku. Nyní už jen můžeme doufat, že se Candor uvolí a umožní nahlédnout pod jeho křídla i při další příležitosti a poodhalíme tak další z jeho tajemství a vrtochů.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Zendaer Amattis
Vydáno: 7/2019

Komentáře
1653471323