Loučíme se s Ayou Watanabe

Prečítajte si jedinečný rozhovor s našou kapitánkou Ayou Watanabe. Dozviete sa o jej pocitoch a najlepších ale aj najhorších spomienkach, ktoré počas svojho šéfovania získala. Taktiež neprešvihnite aj jedinečné umelecké diela a slová od srdca, ktoré jej boli venované pri jej odchode!

Aya Watanabe je modrou dušou Bystrohlavu už dlhých deväť rokov. Počas svojho pobytu vo fakulte vychovala niekoľko úžasných modrých hávránkov, ale taktiež sa intenzívne venovala metlobalu. Jej snaženie a zápal pre túto ušľachtilú hru si všimlo aj samotné vedenie, a vo svojom štvrtom ročníku bola menovaná na post kapitánky. Už hneď v prvý rok ukázala, že svoju prácu berie zodpovedne a svedomito. Zaistila Bystrohlavu výhru v ŠFM ale taktiež priniesla aj novší pohľad na fakultné tréningy.

Každý poznáme našu kapitánku ako milú osôbku, ktorá pomôže, ale aj poradí. Je veľmi učenlivá a zábava jej nie je cudzia. Samozrejme taktiež vie byť aj prísna a neústupná, miestami sa z nej stáva Hulk v ženskom prevedení. Metlobal berie veľmi vážne a neznáša vtipkovanie o tom, že je stará svieža, len ostatní to nevidia.

Avšak naša milovaná kapitánka sa stáva sem-tam terčom obrázkov, ktoré nie sú dvakrát lichotivé, no aj napriek tomu ich berie s humorom.

*

**

Corvinus Declaratio: Ahoj! Ďakujem ešte raz, že si si našla na mňa čas. Mohli by sme začať? *usmeje sa*

Aya Watanabe: Ahoj, není zač a určitě mohly. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Každý krát sa ťa pýtam túto otázku, no vždy dostanem zaujímavú odpoveď. Preto by ma aj teraz zaujímalo: Ako si sa cítila keď si získala odznak kapitána?

Aya Watanabe: Situace na kolejním večírku, kde mi byl odznak předán, byla jaksi, řekněme, zvláštní, nečekaná a jedinečná. Ne však úplně v tom nejlepším slova smyslu. Dost lidí začalo proti změně kapitána protestovat, všude byl hluk a jejich nespokojené a zamračené výrazy, že jsem si ten okamžik ani nijak neužila. Na druhou stranu jsem s tím ale počítala, ovšem mě to i tak mrzí, ač se to jejich rozhorčení dalo celkem pochopit vzhledem k tehdejší situaci. Když to shrnu, v mé kapitánské kariéře byly i výjimečnější chvilky než získání odznaku, takže ty jsem si užila o to víc. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: To chápem. *povzbudivo sa usmeje* Ale aj napriek tomu si sa nevzdala a vytrela všetkým zrak! *mrkne* No napriek tomu, povedz mi, čo bolo najťažšie pri tvojom začiatku?

Aya Watanabe: Na začátku své kariéry bych ti řekla, že všechno, teď však zpětně bych řekla, že nic, že to bylo naprosto lehké. *zasměje se* To ale proto, že už to vše dokonale znám a sama se směji tomu, jak jsem tak jednoduché věci nemohla chápat už tehdy. Zkrátka to bylo tím, že mě do toho hodili přímo bez jakéhokoli zaučení. Zaučila jsem se sama, vše si sama osahala, vyzkoumala, pochopila. Zjistila jsem si, jak vše funguje, jaké atributy k čemu jsou a během začátku sezóny dokonale pochopila každý post, i když jsem donedávna tak dobře znala jen brankáře. Byla to zábava a dalo mi to mnohem víc, než kdybych se držela za ruku bývalé kapitánky a na vše se ptala. Byla jsem čím dál tím víc sebejistější, zodpovědnější a hlavně jsem se naučila ještě více spoléhat jen a jen na sebe. Občas mi ale pomohl také Edý, kterému za to děkuji neustále.*zasměje se*

*

Corvinus Declaratio: *prikývne* Takže začala si kapitánovať a bola pred tebou prvá ŠFM, ale nie z pozície radového hráča. Bola si nervózna?

Aya Watanabe: Já jsem tu dobu měla dokonce dvě premiéry naráz, hráčskou a kapitánskou. *zasměje se* Dokud jsem nebyla kapitán, tak jsem na zápase v základní sestavě nehrála. Více jsem paradoxně byla nervózní z toho, jak mi to půjde v bráně, než z vedení zápasu. *zasměje se* Ovšem jsem nebyla o nic víc nervózní, než z každého jiného zápasu, kde jsem dělala náhradníka či zahřívače tribuny. Minimálně když si to takhle zpětně porovnám, tak to nevidím jako něco strašného. Ve svém prvním kapitánském roku jsem možná mohla tvrdit něco jiného, ale to jsem ještě nezažila ty zápasy, co ty roky potom. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: *zasmeje sa* Prvé ŠFM si ale aj napriek tomu zvládla na výbornú! A to si potvrdila aj získaním poháru. Bolo to pre teba prekvapenie?

Aya Watanabe: Bylo, velké. Ještě větší překvapení než pohár bylo, že všechny tři Zlatonky chytila Hazel, to bylo naprosto neuvěřitelné, tehdy se jí fakt dařilo. Samozřejmě, že k výhře byla potřeba pověstná špetka štěstí, ale tak je tomu ve famfrpálu pořád a určitě bych neřekla, že si můj týmu tu dobu pohár nezasloužil, jak jsem merlinužel někde v té době zaslechla. To však mou radost z poháru nezkazilo, ta přetrvává vlastně pořád. *usměje se*

*

Corvinus Declaratio: Keď už si spomenula Hazel, tak by som sa chcela spýtať na tím ako celok. Čo si najviac ceníš na tíme?

Aya Watanabe: Vážím si na nich úplně všeho a hlavně toho, že jsou. *mrkne*

*

*

Corvinus Declaratio: Za celú tvoju kapitánsku kariéru musíš mať určite plno zážitkov. Máš nejakú najkrajšiu spomienku či už zo zápasu alebo z tréningu?

Aya Watanabe: Celá moje kapitánská kariéra je jedna velká nejhezčí vzpomínka, ale kdybys chtěla něco menšího, tak bych řekla rozhodně letošní zápas se Zmijozelem, ten byl celý naprosto skvělý. Nejhezčí na něm bylo, jak celý tým skvěle spolupracoval, každý člen se do hry naprosto ponořil a i když jsme zápas nevyhráli, zvítězili jsme sami nad sebou. *usměje se* A nejen my jako tým, ale i já osobně, protože se mi v bráně dařilo naprosto výborně. *nasadí si svatozář, zasměje se, ale stále si za tou sebechválou stojí*

*

Corvinus Declaratio: *pousmeje sa* Ak by som sa ale spýtala naopak. Máš nejakú spomienku alebo udalosť, ktorú by si znovu zažiť nechcela?

Aya Watanabe: Nemám.

*

Corvinus Declaratio: Ale teraz otázka z trochu iného súdka. Pri nedávnom prehrabávaní v redakcii som našla jednu zaujímavú Módnu patrolu. Rada by som vedela, tvoj názor na ňu a či je pravdivá alebo nie. *diabolsky sa usmeje a posunie jej kus pergamenu*

Aya Watanabe: *zavrtí hlavou* Ne ne. Patroláři strašně lžou! Jediné, co je na ní pravdivého, je Hayův komentář.

*

Corvinus Declaratio: *len sa zasmeje ale hneď potom posmutnie* Bohužiaľ vieme všetci, aká zmena sa udiala tento rok. Po dlhých rokoch trénovania a zostavovania kvalitných kombinácií na zápasy, si sa rozhodla post kapitána opustiť. Aké to bolo predať odznak druhému, momentálne novému kapitánovi?

Aya Watanabe: Hrozné, těžké a velice smutné.

*

Corvinus Declaratio: Na koniec by som ti chcela ešte raz poďakovať za rozhovor. Želám ti veľa šťastia a patrí ti obrovské ďakujem!

Aya Watanabe: To já moc děkuji. *usměje se* A pokud bych mohla ještě něco vzkázat takhle na konec rozhovoru, ráda bych ještě jednou poděkovala svému týmu a madam kolejní Lilče za nádherných pět let. *usměje se*

**

Aya pre našu fakultu toho urobila mnoho. Viedla metlobalový tím až po svoj prvý ročník rozširujúceho štúdia. Havrani sa tajne dohodli a spoločne pre ňu vytvorili niekoľko utešených obrázkov, básničiek a slov, ktorými chceli vyjadriť svoju vdačnosť.

ĎAKUJEME AYA!!

Lessien Posie

Ayuš byla skvělá kapitánka, je těžké představit si po těch letech post bez ní. Ale každý si zaslouží svůj odpočinek a ona si ho určitě vypracovala až až. Moc jí děkuju za vše, co pro kolej udělala a věřím, že toho udělá ještě spoustu, přece jen, ač zdání někdy klame, zas tak stará ještě není! *směje se a tváří se jako andílek*

*

Indris Elwinor

Ayuška naše milovaná,

ponožkou je námi zvaná.

Tým svůj vede ohromně.

Je nám s ní vždy výborně.

 

Na hřišti si lítá čile,

nepromarní žádné chvíle.

Kdo hodný je a nezlobí,

toho čokoládou ozdobí.

*

Ewenlia Lerche

*

Isabell Tenebris

*

Beth Vane

Ayuško naše milovaná,

zatím sice ještě nejsi vdaná,

ale pány jistě dost žádaná!

 

Bethčiny chmury poslouchat musí,

ta doufá, že se jí to už nehnusí.

Pokaždé ji ke Třem žene

a doufá, že odpověď nebude že ne.

 

Ayuška je prostě boží,

v její přítomnosti se dobrá nálada množí.

 

A toto je mé poděkovaní,

že se mnou měla to slitování.

*

Aimée Leavittová

Stejně jako Ayuška nosí svůj tým v srdci, tak její tým nosí v srdci ji.

*

Grace Annabeth Reatcher

***

Ešte raz ďakujem Ayi, že si na mňa urobila čas aj napriek jej nabitému programu. Ayuška prajem ti všetko najlepšie pri tvojich ďalších krokoch na hrade. Držím palce na poste asistenta kapitána a dúfam, že sa budeme vidieť na tréningoch. Patrí ti jedno obrovské ďakujem za všetky roky obetavej práce, ktorá nebol dvakrát ľahká.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Grace Annabeth Reatcher
Vydáno: 7/2019

Komentáře
Díky za vše, harašníci ♥ A Grace moc děkuji za tak krásný článek. :-)
Ayuš | 18. 08. 2019
1653470847