Bazénové hrátky

Letní teploty šplhají po teploměrech k historickým výšinám a každý na hradě hledá možnost, jak se alespoň trochu ochladit. Kolejní ředitelka Havraspáru přišla s neobvyklým řešením. Zajímá vás, o co šlo? Pak čtěte dále.

Léto vtrhlo na hrad s velkou silou. Slunce nemilosrdně pálilo a dokonce i za kamennými zdmi hradu začala teplot prudce stoupat. I v naší modré kolejní místnosti začalo být po skončení školního roku velké teplo. Dokonce i naše vynikající čokoláda se začala pod vlivem horka roztékat a tak naše paní kolejní vymyslela skvělý nápad.

Uprostřed naší kolejní místnosti zřídila velký bazén. Měl oválný tvar horského jezera a po straně do něj spadal malý vodopád z umělé skalky. Pro všechny v koleji to bylo obrovské překvapení, protože slečna kolejní vše připravila spolu se skřítky tajně v noci.

Bazének sklidil obrovský úspěch. Všichni se předháněli, jen aby už si do něj mohli skočit. Hetty byla tak natěšená, aby už, už byla ve vodě, že při svém prudkém sprintu srazila do bazénku i prefektku Aimée, která se zrovna bavila s Arietty o svých plánech na léto. Obě skončili spolu s Hetty zmáčené ve vodě. Holky se tomu společně zasmály a začaly ve vodě hrát na honěnou. Aby byla hra zajímavější, vyčarovaly si malý gumový míček a pohazovaly si s ním. Letící míček srazil do vody našeho kolejního havrana Candora, který rozespale vylétl z trezoru přilákán nebývalým hlukem.

Jak už to tak bývá, zpráva o přítomnosti osvěžující vody se rozšířila z kolejní místnosti až na famfrpálové hřiště. Naše aktivní, vždy velmi pilně trénující hráčky, Betria, LiNAya se přiřítili do kolejky na svých košťatech a skočily do bazénku rovnou po hlavě.  Bohužel zapomněly svá košťata zabrzdit a ta tak s velkým krachem narazila do zdi. Bylo obrovské štěstí, že košťata nedošla úhony, protože další ztrátu by už asi náš kumbál nevydržel. A naše konto ostatně také ne.

Všichni byli velmi spokojení a v bazénku zavládla velmi dobrá nálada. Betria se rozhodla atmosféru ještě vylepšit, a tak začala Ayu strašit tím, že jí řekla, že má na hlavě několik šedivých vlasů. Aya propadla obrovské panice a okamžitě se dožadovala zrcadla, aby se o existenci šedivých vlasů sama přesvědčila. Nakonec musela vyhledat odbornou pomoc a strávit zbytek dne odpočinkem na lehátku a s ozdravnou kúrou, sestávající se z pití horké čokolády a poslechu písně Forever Young.

Postupně se v bazénku vystřídali všichni členové a členky koleje, kteří byli právě na hradě. Bazének byl očarován nejen kouzlem pro udržení teploty, ale také krásným decentním večerním osvětlením, o který se postaralo několik lucerniček. Navíc každou hodinu po západu slunce byla voda v bazénku osvětlena jinou barvou. Pohled to byl úchvatný.

Všichni jsme společně slečně kolejní z celého srdce poděkovali a společně jsme jí zapěli děkovnou píseň. Pak jsme se ještě všichni společně vyfotili u Paštičky. Fotografie naší modré koleje v plážových outfitech obdržela čestné místo na naší pamětní zdi.

Na konci své reportáže bych velmi ráda poděkovala nejen paní kolejní za její skvělý bazén, ale také všem skvělým lidičkám v koleji, díky jejichž společnosti jsem mohla prožít krásný den se spoustou zábavy.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1579936541