Modří pisálci slaví, redakce je zpět!

Měsíc byli modří bez své milované redakce. Nyní se opět otevřela a nic nebrání tomu, aby z ní opět proudilo mo(u)dré čtení. Proč tomu tak bylo a komu vděčíme za obnovu?

Stalo se tak z čista jasna... Pan ředitel potřeboval posílit hradní zdivo, což ve složitější mluvě znamenalo upgradování operačního systému serveru spolu s databází a phpkem na nejnovější verze, jak nám poté vysvětlil. Pro nás to znamenalo s přestávkou dva dny bez možnosti dostat se na hrad a také výpadky některých míst, které bylo třeba sesynchronizovat s novým zdivem. Postupně tak bylo zprovozněno odevzdávání soutěží, famfrpálové hřiště, Denní věštec, SubSalix, Obrazárna, Ovce, Koza a další drobné chyby zapříčiněny danou změnou.

Zprovoznění modré redakce je datováno k 14. srpnu 2019 a nyní pořád čekáme na obnovu havrwebu, ovšem kdy k tomu dojde, ví nejspíš jenom sám pan ředitel. (Psáno dne 16.8.2019)
A tak jsem se za ním vydala. Našla jsem ho v jeho pracovně, kde se zrovna pokoušel přesvědčit mazlíčky, aby nepojídali čokoládové žabky… no řekněme, že jsem se při tom pohledu rozhodla po italsku vypařit a smířit se s informací, že to prostě bude, až to bude.

Za zprovoznění redakce vděčíme mladému a talentovanému studentovi Martinu Lerelinovi, kterému tímto jménem modrých pisálků a hradních čtenářů děkuji, že nám vrátil milovanou redakci a zbožňovaný modrý časopis.

A samozřejmě děkujeme i panu řediteli Nimrandiru Elénére, že se postaral o to, že nám hrad v blízké době nespadne na hlavu, přeci jen… nebylo by zrovna příjemné být zasypán opotřebenými cihlami v dívčí umývárně nebo třeba praštěný trámem při pádu na chodbě v třetím patře. A to už vůbec nemluvím, kdyby na nás denně pořádaly útoky tašky ze střechy, nehledě na to, že by nám do hradu mohlo i pršet!

**

Pro modré pisálky nebylo jednoduché chodit kolem dveří do redakce Crovina Declaratio a nemoci vstoupit. Sama jsem toho příkladem. Párkrát jsme tam i přespávali, jen abychom zachytili malý záchvěv její přítomnosti.

Myslím, že tento článek by nebyl kompletní, kdybych neodchytila modrou šéfredaktorku Corvina Declaratio Hetty Londsovou a nezeptala se jí, jak uzavření redakce snášela a zda už horlivě se svou redakci finišuje se slibovaným vydáním modrého časopisu:
„To se nedá popsat, v jaké agónii jsem se utápěla a jak moc jsem po redakci tesknila! Ono totiž, mudlové si mě vyžádali na táboře, kde k redakci nebyl přístup vůbec, a když jsem odjížděla pryč, těšila jsem se, že do redakce vtrhnu a budu zase doma, ve svém milovaném redakčním koutku... A houby z toho! Místo redakce jsem našla jen nějakou barikádu a žádné vysvětlení. Tiše jsem v koutě truchlila a doufala, že to za týden bude spravené... Týden to sice nebyl, a já už myslela, že se moje redakce ztratila do nicoty, ale hlavně, že už redakci i Corvina máme zpátky, a můžeme se znovu pustit do práce.
Onen osudný týden zkázy taky mělo vyjít letní vydání Corvina, a jelikož se nám už podařilo do redakce prorazit, (naštěstí nám tam všechny články za tu dobu škrkny nesežraly) já i redakce se vynasnažíme poslat vydání do světa co nejdříve to půjde a dokázat, že Corvinus je pořád naživu.“

***

Tak to vidíte, není to jednoduché, když máte zčistajasna volné dny místo vedení pisálků, na druhou stranu je třeba toho umět využít ve svůj prospěch. A nám nezbývat, než se těšit na avizované vydání, a jestliže už spatřilo světlo světa, dejte se do čtení, klidně i opakovaného.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1579944431