Modrá kolej, domov moudrých

Zajímá Vás, co se děje v koleji Modrých za zavřenými dveřmi? Kde se peče to největší tajemství? Co se děje za zavřenými dveřmi kolejky? Kdo s kým a kde? Dovolte mi poodhalit Vám roušku tajemství.

Když se ráno modrásek vyhrabe z postele, nakoukne do společenské místnosti. Ti zdatnější se odplouží rovnou na snídani do Velké síně, ostatní jen tak posedí, než se jim rozlepí oči.
Ti více aktivní, nebudu je jmenovat, hned po snídani potkáte na tréninkovém hřišti, kde pilně létají a trénují na košťatech. I o prázdninách pečlivě pilují své techniky, které by mohli předvádět při zápasech.
Někteří z modrých sportům neholdují, a tak tráví čas v knihovně, aktivnější plní soutěže, sbírají galeony a pečlivě střádají každou minci, aby se hned mohli zapsat na předměty, které je nejvíce lákají. Každý předmět se počítá a celý Havraspár touží obhájit první místo ve školním poháru. A kdo Vám bude tvrdit, že to tak není, lže. Ač jsme sečtělí a moudří, jak se o nás tvrdí, prahneme po uznání a výhře. Ale to není jen hřích moudré koleje.
Pak následuje oběd ve Velké síni, trochu vtipkování, nebo lamentování s ostatními s dalších kolejí. Po obědě povinná siesta, všichni víme, že mozek pracuje nejlépe odpočinutý. Někteří modří, třeba Isabell Tenebris, Indris Elwinor či Xante Liam Prätorius potkáte v jámě, kde dávají ďáblovi na frak, že ani sám nestíhá rozhazovat poklady. Když nakouknete na tréninkové hřiště, potkáte tam Mary Anne Vulpes, ať prší, trakaře padají, či pálí slunce, z koště nesleze, prázdniny nebo ne, trénuje do roztrhání těla.
Sem tam někteří zamíří k madam Aki san Marino na čaj o páté, či ozdravnou koupel, aby doplnili sílu a takový relax ve vaně… Následuje večeře, stateční trénují, méně odvážní zamíří do knihovny, opozdilci dodělávají soutěže, které nestihli přes den. Před večerkou rozloučit se se Sedmerem a hurá do postelí.

***


Divíte se, že jste se nedozvěděli žádná temná tajemství moudré koleje? Ale no tak, neblázněte! Takové věci se neříkají. To je jen pro uši modrých a kdo se chce dozvědět víc, ať ho Moudrý klobouk do naší krásné koleje zařadí, pak se dozví víc a pro starší, kteří už smůlu mají? Nestrkejte svůj nos do ostatních kolejí. Vy také neprozradíte víc, než chcete.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1580164762