Modrá, barva smutku…

Jsou národy, které tvrdí, že modrá barva je znamení smutku, neštěstí a modřin. Jsou však i tací, kteří tvrdí, že modrá je barvou štěstí, inteligence, nových začátků a naděje… Já tvrdím, že modrá je barvou, kterou všechno končí i začíná…

Ač nejsem nováčkem na hradě a snad více než jeden školní rok za sebou, mám pocit, že jsem se teprve nyní probudila.
Bohužel mé probuzení ze zimního spánku bylo provázeno smutkem.
Když jsem se vypravila do sovince, sovička mi donesla smutný dopis, že naše kolejní ředitelka, Lilien Emity Meissed, končí a předává své otěže dál. Je mi velice líto, že jsem ji neznala o trochu více než jen jako hlavu naší koleje. Své chyby napravit nelze, a tak doufám, že až ji potkám ve Velké síni, poznám ji časem lépe.

Její místo vystřídala paní profesorka Eleanor Blackfoot, a ač to bude znít zvláštně, mohu začít nový rok s čistým štítem a mít pocit, že jsem nastoupila jako prvák.
Tak hodně štěstí v nové funkci, paní profesorko Blackfoot, a též přeji hodně štěstí v nové budoucnosti, paní profesorko Meissed, ať se Vám stýská moc, po čase trochu méně a pak ať Vás s naší kolejí pojí jen ty nejkrásnější vzpomínky.
Avšak tímto s loučením nekončíme.
Z pozice kapitánky havraspárského famfrpálového družstva odešla Aya Watanabe, předala svou vládu železnou rukou, tedy opravuji, předala své žezlo Betrii Carson, studentce čtvrtého ročníku a podle posledních statistik, naprosto vynikající hráčce, ale tak by to mělo být, ne? Ten nejlepší z nejlepších může být vůdcem.

Gratuluji ke kapitánským frčkám a přeji co nejvíce vyhraných zápasů.
Může to znít jako smutné loučení s naší Ayou, ale není to tak, neodchází, nikam neutíká, stala se zástupcem. Kapitána a nás nadále bude otravovat (omlouvám se, takhle to vyznít nemělo) bude pomáhat při trénincích a pilně se věnovat naší famfrpálové přípravě.

U nás se říká, že smutek vždy zaklepe třikrát. A tak se stalo i v havraspárské koleji. Do třetice se loučíme s naší primuskou a šéfredaktorkou časpopisu Corvina Declaratio, Arietty Liellou Minette. Složila své funkce a tiše se stáhla do ústranní, aby se v poklidu mohla věnovat studiu. Nesmutněte, z koleje nám nezmizela, jen na chviličku se ukryla do stínu.


 

***


Jak vidíte, modrá možná může být nositelem smutku, ale také je poslem naděje a nových začátků. A tak nejen všem modrým studentům přeji do toho nového školního roku mnoho štěstí, málo domácích úkolů, mnoho bodů a netlačte se tolik u zápisu, prosím, vždyť ty modřiny za to nestojí.
Modrá barva je jen pro Havraspár…
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1580164216