Eldertree o rok později

Loni proběhla soutěž Po stopách Roweny, která se konala poblíž městečka Eldertree. Jak bylo městečko ovlivněno soutěží za poslední rok shrnuje ve své krátké nótě tamější starosta.

Je tomu už rok, co do našeho malebného městečka zavítalo několik skupin modrých studentů na své cestě za hradem Havraspárem. Běžně je naše městečko celkem klidné, turisty nemáme, občas se objeví nanejvýše nějaký historik se zájmem o legendární místo, kde vyrůstala Rowena.

Návštěva studentů, což by šlo označit početně jako tři sedmera, tak probrala naše jinak klidné, možná až ospalé městečko.

Mnoho našich občanů ocenilo, někdy i nadšenou, pomoc mladých dobrovolníků s mladistvou svižností a elánem, který některým místním nádeníkům chybí. Naše mládež bývá často někde pryč se vzdělávat a vůbec jdou za lepším, takže skupinky studentů mnohým seniorům činily nemalou radost. To víte, takto daleko ve Skotsku a navíc v kouzelnické osadě nás není mnoho, a rádi si poslechneme všechny příběhy o tom, co se děje ve světě -obzvláště v tom kouzelnickém.

Když pominu nějaké ty tržby, tak nám taky dost pomohla reklama v časopise Corvinus Declaratio. Koncem léta a během podzima se u nás ukázalo mnoho nových návštěvníků. Někteří si chtěli jen užít poslední zbytky léta, jiní zase začátek školního roku bez svých kouzelnických ratolestí. V našem místním hostinci museli nejen rozšířit sortiment nádobí (bylo tam všehovšudy už jen pár kousků), ale také znovu zprovoznili salonek s Řachavým Petrem.

Dokonce se zdá, že i o letošním létě dorazilo několik dalších skupin cestovatelů, takže se nám daří docela dobře. I váš Candor se zastavil a vylákal nějaké příspěvky na čokoládu, což odůvodňoval novým vedením koleje, které toto potřebuje. Navíc se nám daří, takže jsme z pochopitelného vděku něco na čokoládu poskytli. Doufáme, že si v koleji pochutnáte a snad k nám někdy opět zavítáte.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1580158407