Modrá móda

Móda frčí jak u mudlů, tak u kouzelníků a každý svět i každý jedinec v něm má svůj vlastní styl. Jaký styl má naše kolej? Dají vůbec havraspárští na módu nebo jim přijde zbytečná a raději se věnují užitečnějším věcem?

Móda na naší škole je pro spoustu lidí velice důležitá. Někteří jsou dokonce schopni převlékat se několikrát za den, ale těch je jen hrstka a obyčejně se většině studentů stačí převléknout jednou denně. Na hradě se však vyskytují i případy, kdy se studenti nepřevléknou klidně několik týdnů a to tedy není žádná lahoda. Za prvé nemám komu okoukávat outfity a za druhé po pár dnech je vedle nich k nevydržení.  To však není případ havraspárských studentů. Sice se i mezi námi najde nějaký ten havran, co na módu moc nedá a tak má ve skříni jen pár nezbytností, ale rozhodně všichni dbají na čistotu. A ty částky, které jsou někteří ochotni dát za pár hadříků, jsou závratné. Jednomu by se z toho panenky protočily, za tu parádu to ale koneckonců stojí.

***

Jak se obecně ví havraspárští jsou poněkud výstřední a kreativní což jde občas vidět i na jejich outfitech. Pro demonstraci jsem vybrala 3 havraspárské slečny a jednoho chlapce.

*

První model patří studentce Abigail Maddison.

Abi oblékla dlouhé splývavé fialové šaty omotané černou stuhou a schovala se pod černý závoj. Na hlavu si dala černé kvítí a svou kolejní příslušnost dává jasně najevo pomocí balónkového transparentu, který jí levituje nad hlavou. Outfit je to trochu temný, ale zároveň tajemný a šik. Abi rozhodně nešáhla vedle a moc ji to sluší. Plus je také to, že se jí jistě povedlo vystrašit pár studentů z ostatních kolejí, když se procházela po potemnělých chodbách hradu.

C:\Users\Mirka\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\abi.png

*

Druhý model si oblékla šéfredaktorka Hetty Londsová.

Hetty je takové havraní třeštidýlko, a to se také odráží v jejím vkusu. Na své okolí pomrkává ve velkých kulatých brýlích a rozdává úsměvy na všechny strany.  Tentokrát oblékla dlouhé modré šaty a kvůli chladným nocím šaty doplnila Havraspárským hvězdopláštěm. Na hlavě se jí vyjímá stříbrná čelenka s modrým kamenem a v ruce třímá lucernu. Tento model se dá společně s prvním zařadit do těch lehce extravagantních a Hetty moc sluší.

C:\Users\Mirka\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\hetty.png

*

Třetí model nosí současná famfrpálová zástupkyně Aya Watanabe.

Aya je váženým havranem naší koleje a dle toho se i obléká. Nejčastěji ji sice můžeme vidět ve famfrpálovém, ale když oblékne něco jiného, tak to vždy stojí zato. Naposledy jsem ji zachytila v jednoduchém, ale velice slušivém outfitu. Aya oblékla jednoduché dlouhé černé šaty a ty doplnila Havraspárským kabátcem. Černá s modrou a stříbrnou tvoří moc pěknou kombinaci a lampión to celé moc pěkně doplňuje. Aya je hrdá na svou kolej což je vidět na všech kolejních předmětech, kterými se obklopuje. Famfrpálové koště ovšem nemůže nikdy chybět.

C:\Users\Mirka\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Aya..png

*

Poslední model je modelem havrana Edmunda Heusingera.

Edmund je starší, ale stále fešný havran se smyslem pro módu. Ve své skříni toho sice nemám mnoho, ale i s tím mále dokáže divy. Například tento model se Edmundovi moc povedl. Bílá košile s modrou vlněnou vestou pěkně ladí s modrými kalhotami i s modrým kabátem. Jeden by mohl podotknout, že je té modré příliš, ale přeci všichni víme, že modré nemůže být nikdy příliš! Akademická čapka outfit pěkně doplňuje a stejně tak i boty a Bradavický Erb. Třešničkou na dortu je pak maličký roztomilý kůrolez, který vykukuje zpoza Edmundova ramene.

C:\Users\Mirka\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Ed.png

***

Tyto outfity pěkně demonstrovaly to, že havraspárští módě rozumí a rozhodně jim není lhostejná. Pomocí módy vyjadřují kolejní příslušnost, svou náladu a osobnost. Proto je dobré věnovat jejich outfitům pozornost a naučit se v nich trochu číst. Možná pak poznáte, že nejsou tak vážní, jak vypadají, protože i oni se na chvíli odtrhnou od knížky, když se objeví nová kolekce v salónu NiT.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1580164746