Proč havraspárští po čokoládě netloustnou?

Havraspárští studenti jsou známí svojí láskou k čokoládě, ale jak to dělají, že po ní nijak viditelně nepřibírají? Je čokoláda nějak očarovaná, aby havraspárští po její konzumaci nepřibrali, pijí poté studenti nějaký speciální lektvar, který zabrání tloustnutí či to „jen“ vylétají na famfrpálových trénincích? Tajný recept na fit postavy havraspárských i po celodenním jedení čokolády se možná dozvíte v tomto článku!

Havraspárská čokoláda se považuje za tu nejlepší na světě. Je to však tvrzení jen těch, kteří někdy navštěvovali nebo právě navštěvují havraspárskou kolej. Nikdo jiný totiž jejich čokoládu nikdy neochutnal. Havraspárští ji ale ochutnávají velmi často, dá se říci, že denně. V jejich kolejní místnosti najdete čokoládu v tolika podobách, že vás to i překvapí. Mají zde ledovou čokoládu, horkou čokoládu, tabulkovou čokoládu, čokoládovou bonboniéru, čokoládové muffiny, čokoládové brownies, čokoládovou zmrzlinu a mnoho dalšího. Vše to završuje velká čokoládová fontána, kterou obklopují misky plné nejrůznějšího ovoce. U této fontány tráví hodně času havraspárská primuska Lessien Posie, která je svou láskou k čokoládě dobře známá.

***

Po tak obrovské konzumaci čokolády, ke které v havraspárské kolejní místnosti dochází, by z tamních studentů měly být koule, ale nejsou. Jak je to možné? Provedla jsem tajný výzkum, pečlivě sledovala vybrané havrany a zjistila jsem, že každý má svůj vlastní způsob. Nejefektivnějším způsobem se mi zdá trénink famfrpálu. Zaprvé to není podvod jako lektvar na hubnutí, který jsem viděla u nejedné slečny a zadruhé tím student získá dobrou fyzičku, spoustu zkušeností do hry famfrpálu, a dokonce se při tom i zabaví, kdežto u vaření lektvaru se moc nepobavíte. Na druhou stranu tento způsob udržování postavy však vyžaduje jistou míru vůle a co nejmenší podíl lenosti, jenže to se lehce řekne, že ano. Tomuto způsobu udržování postavy tedy holduje pouze famfrpálový tým koleje, který si tuto cestu možná ani dobrovolně nevybral a svou postavu tak udržuje prostě proto, že musí.

*

V předchozím odstavci jsem již zmínila lektvar na hubnutí, jehož recept mi zůstal merlinužel utajen. Dost možná se ale nejedná o žádný kouzelnický lektvar a bude připravován z běžných surovin, které si opatří i mudla. Pravděpodobně se tedy jedná o mudlovksý vynález, který si pár čarodějek mohlo vylepšit nějakými kouzelnickými surovinami pro lepší a rychlejší účinek. Během svého výzkumu jsem viděla bezmála pět čarodějek popíjet tento lektvar vždy před spaním. Má nechutně zelenou barvu připomínající bažinu a páchne na kroky daleko. Slečny si zacpávaly nos, tvářily se kysele a znechuceně, až mi jich bylo líto. Pak jsem si ale vzpomněla na kolejní famfrpálový tým, který se zrovna honil za camrálem v příšerné bouřce, a lítost mě přešla.

*

Primuska Lessien se hájí tím, že má rychlý metabolismus a že je její tělo na konzumaci čokolády natolik zvyklé, že ji přijímá jako běžnou a plnohodnotnou výživu. Něco na tom bude, protože já osobně jsem ji nikdy neviděla jíst něco jiného než čokoládu. Možná má fakt pravdu, a zatímco my musíme jíst určitý podíl bílkovin, sacharidů, atd., jí stačí tabulka čokolády a je spokojená i zasycená.

***

Z toho všeho se dá předpokládat, že havraspárksá čokoláda není nijak očarována proti tloustnutí, a tak havraspárští musí makat, aby si jí zasloužili. Anebo nemusí a mohou počkat, až se z nich časem stanou koule. Pokud není student členem famfrpálového týmu, zakulacení svého těla si smí dovolit. Pokud však student do famfrpálového týmu patří, doporučila bych mu vyhnout se jak zakulacení, tak jakémukoli příbytku na váze, pokud nechce být obětí kapitánčina hněvu, až svou váhou zlomí koště.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Corvinus Declaratio
Vydáno:

Komentáře
1579942226