Mo(u)dré přípravy na pátek třináctého u prváků

Příprava na pátek třináctého probíhala už den předtím. Postupně jsme se chystali ve svém kolejním pokoji spolu s ostatními z prvního ročníku a pár dalšími obyvateli z mo(u)dré koleje. Pak už jsme jen vyčkávali na to nejhorší v nejhorším dni roku.

Do našeho společného pokoje jsme začali nosit krabice, ne-li i tuny čokoládových produktů a termosky s horkou čokoládou a kafíčkem. Přes hlavní malé dřevěné dveře do věžičky prvního ročníku nyní procházeli nejrůznější studenti, z nichž jsem skoro nikoho neznala, ale byli zde. Byli tu, aby nám pomohli s přípravou na nejhorší den z nejhorších.

*

Za nedlouho byl náš pokoj přecpán nejrůznějšími stoly všech možných velikostí a krabicemi, na kterých byli KRÁsně nachystány hrníčky v nebeské barvě společně s havraspárským znakem a lahodně vypadající čokoládové zákusky – od klasických pralinek až po vysoké dorty.Na kamenných stěnách byli připevněny obrázky Sedmera, aby nás při pátku třináctého chránili a nic se nám nestalo. Dále tu byli také obrázky kouzelnických bohů, kteří nesměli chybět. Už brzy to začne a oni nás budou chránit. Již u nás bylo jen pár studentů, jenž seděli na postelích s modrými nebesy a třásli se strachem z nadcházejícího dne. Ti také o pár minut déle odešli a už jsme tu byli jen my – prváci vyděšení až do morku kostí.

*

Během večerky za námi přišla naše nejšikovnější primuska Lessien Posie a vše nám řádně vysvětlila a uklidnila nás, ať se ničeho nebojíme, že se prý ve věži nemůže nic stát. Následně odešla a pro jistotu za sebou zamkla. O následujícím dni jsem se začetla do titulu„Kouzelnické svátky a dny“ z kolejní knihovny (sekce pro 1. ročník), kde jsem zjistila, jak moc je tento den nebezpečný,  a proto jsem za to byla jen ráda. Popisovali, jaká stvoření ožívají a jaké kletby se v ten den dají využít. Strašlivých 24 hodin, které opravdu nikdo nechce zažít na vlastní kůži.

***

I když se to může zdát neuvěřitelné – v ten den se nic tak hrozného nestalo. Tedy, ano, stalo! Něco velmi strašlivého! Ve Velké síni se prý zdarma rozdávaly čokoládové pusinky a k obědu byla čokoládová a ananasová pizza! Tento hrůzný čin nám provedla naše vedoucí studentka a kolej, aby na ně zbylo více! Ať se nestydí! Mdloby na ně!
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Kenna Astrea Sardothien
Vydáno: 8/2019

Komentáře
Nu, možná to tak je a možná ne, ale řekla bych, že nějaká ta část je určitě pravdivá :P
Kenna Astrea Sardothien | 04. 10. 2019
Astí, to víš, zatím ještě nemůžete hrát famfrpál tak často jako my, vsadím se, že Lessí myslela jen na vás a vaši postavu, určitě nešlo o to, aby na nás zbylo více čokoládových pochoutek z VS! O:)
Aimée | 04. 10. 2019
1596938505