Rozhovor s halloweenskými dýněmi

Vyřezané a světélkující dýně, tzv. Jack O'Lanterns, k Halloweenu neodmyslitelně patří, ale napadlo vás někdy, jak se takové dýně během tohoto svátku vůbec cítí? Baví je to, mají Halloween rády a je jim příjemné, když do nich každý rok rýpete nožem rádoby strašidelný obličej? Pojďte to zjistit v mém exkluzivním rozhovoru se třemi velice zajímavými dýněmi!

Jelikož se nám Halloween kvapem blíží a je nutné mít aktuální číslo našeho časopisu s tematickými halloweenskými články, rozhodla jsem se, že také jeden napíši. Při cestě do hradu, když jsem se pozdě v noci vracela z tréninku famfrpálu, jsem zahlédla tři dýně. Dvě vesele svítily vedle sebe, třetí jsem si všimla, až když jsem do ní omylem kopla. (Ještě jednou se omlouvám, Dýně 2!) Hned se na mě obořila a já leknutím utekla o několik metrů dál. Pak mi to ale nedalo, vrátila jsem se a s dýněmi pro vás udělala jedinečný halloweenský rozhovor.

**

Corvinus Decalartio: Dobrý večer, děkuji, že jste si na mě udělaly čas, i když vy ho máte vlastně celý den. Každopádně, abychom začaly s rozhovorem, jak se dnes máte?

Dýně 1: Skvěle! Za pár dní je Halloween, moc se těším. Navíc je dnes v noci i krásné počasí a jsou konečně vidět hvězdy.

Dýně 2: Nakopnutě.

Dýně 3: Jako k-každou noc, nic moc. A n-navíc je hrozná tma a já n-nemám ráda tmu! *nervózně se rozhlédne*

*

Corvinus Decalartio: Jelikož Dýně 1 hezky zmínila Halloween, jaký vztah k tomuto svátku jako dýně vlastně máte?

Dýně 1: Miluji Halloween! *radostně zabliká světélkem svíčky* Je to nejlepší den v roce a také jeden z mála, kdy nás lidé využívají k něčemu jinému než dýňovému koláči na Den díkůvzdání. To je naopak ten nejhorší den v roce, pro někoho mnohdy i poslední den v životě.

Dýně 2: Nevíš, co Trump rád pije? *obrátí se na redaktorku se zamyšleným pohledem* Za láhev něčeho dobrého by ten svátek zrušit mohl, ne? Nebo je spíš na peníze? To by byl ale problém, jako dýně banku jen tak nevykradu.

Dýně 3: V-víš j-já moc Halloween nemusím. Je hezké, že jsme pro lidi jako d-dekorace a nesní nás v koláči, ale nemusela by všude b-běhat ta strašidla.

*

Corvinus Declaratio: Co se vám na Halloweenu nejvíce líbí?

Dýně 1: Všechno! Ze všeho nejlepší jsou děti v kostýmech strašidel, co kolem nás nadšeně pobíhají a říkají své vlastní halloweenské koledy. Kdybych mohla, dám jim také nějaké ty sladkosti.

Dýně 2: Nic.

Dýně 3: V-všechno tak krásně svítí a děti m-mají radost, t-to je hezké. Jen by ty děti n-nemusely mít strašidelné masky, ty mě děsí.

*

Crovnius Declaratio: A co se vám na Halloweenu naopak nelíbí?

Dýně 1: Není nic, co by se mi na Halloweenu nelíbilo. Možná jen to, že trvá tak krátce, já bych ho dala na celý rok!

Dýně 2: Všechno. Hlavně lidi, co nečumí na cestu a kopou do dýní. *dodá polohlasem a zamračí se na redaktorku*

Dýně 3: Strašidelné m-masky, křik, tma, pavouci, n-netopýři, čarodějnice, k-kostlivci,...

*

Corvinus Decalartio: Raději od názoru na Halloween odbočíme a podíváme na vás samotné. Všimla jsem si, že máte každá jiný a velice zajímavý obličej. Jak se vám líbí?

Dýně 1: Je parádní! Můj tvůrce si s tím opravdu krásně vyhrál. Trvalo to sice věčnost, ale pro krásu se musí něco vydržet. Navíc jsem velmi ráda, že ho to tak bavilo, protože vyřezávání dýní k tomuto svátku patří a jsem nadšená, že jsem mu takovou radost mohla dopřát zrovna já.

Dýně 2: Nelíbí.

Dýně 3: J-já jsem ho ještě radši n-neviděla, co když je děsivý?
(Pozn. redakce: Toho bych se fakt nebála, Dýně 3.)

*

Corvinus Declaratio: Mně se líbí všechny vaše obličeje, opravdu vám to sluší. Teď už ale poslední otázka, co byste na závěr vzkázaly našim čtenářům?

Dýně 1: Připravte si nějakou pěknou koledu, vykoledujte si co nejvíc sladkostí a pořádně si Halloween užijte! Je přeci jen jednou v roce.

Dýně 2: Čtenářům nic, ale tobě jo. Ještě jednou do mě kopneš a uvidíš!

Dýně 3: B-buďte na sebe hodní a n-nestrašte se navzájem tolik, ten svátek n-není jen o tom.

***

Doufám, že se vám rozhovor líbil a něco jste se o dýních dozvěděli, i když nějaké byly více sdílné, jiné méně, ale tak už to prostě chodí, jsou to jen duté dýně. Všem dýním ale kromě tebe, ty protivná Dýně 2, moc děkuji za jejich čas a hlavně ozdobu, kterou našim pozemkům dělají. A co vy? Líbí se vám vyřezávané dýně? Vyřezáváte vlastní nebo vám výzdobu dělá někdo jiný? A jste vůbec na Halloween připraveni?
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Aya Watanabe
Vydáno:

Komentáře
Díky za pochvalu i pochopení, patrončecí! :-D
Ayuš | 03. 11. 2019
To je prostě boží, patronová! :D A po té její nepříjemnosti bych snad Dýni 2 potom nakopla i úmyslně. O:)
Aimée | 01. 11. 2019
Děkuji, taky se mi moc líbí!
Ayuš | 31. 10. 2019
Ty dýňové portréty jsou nejvíc roztomilost :33
Hetty | 31. 10. 2019
1601519747