Návrhářský čarodějnický speciál

A je tu říjen, děsů líheň. V tento magický měsíc se rozplyne hranice mezi světem živých a mrtvých, a tak se zase můžeme shledat se svými známými i neznámými. Na taková shledání a jiná řádění by se jistě hodil nějaký nový kus oblečení, že?

No a já si pro vás připravila něco jako Halloweenskou kolekci. Jedná se tedy spíše o kolekci čarodějnickou. Pro nás nic strašidelného, ale mudly bychom v těchto kouscích jít strašit určitě mohli. Chtěla jsem hlavně, aby byly kousky nositelné po celý rok a ne jen v období Halloweenu, což se mi, alespoň myslím, celkem podařilo. Taky jste si jistě všimli, že je na Příčné akutní nedostatek čarodějnických klobouků, což se budu snažit změnit!

Inspiraci pro tvorbu jsem hledala na webu, především na stránce devianart. Je tedy možné, že na předlohy, jež jsem si vybrala, narazíte. Na Příčné ulici se merlinužel neobjeví vše najednou, na některé kousky si budeme muset ještě počkat.

*

Na první tři modely jsem poměrně hrdá. Povedly se mi lépe, než jsem čekala, a už se nemůžu dočkat, až se objeví na pultech. Všechny tři dámské verze jsou téměř věrnou kopií předloh, pánské verze jsem si vymyslela, a tedy byl to boj. Pánské oblečení není zrovna má parketa a dá mi vždy dost zabrat. Snad má snaha nevyjde vniveč a pánové si něco z toho zakoupí.

Největší radost mám ze setu „Dýňová čarodějka/Dýňový čaroděj“. Zde není pochyb o tom, že je to Halloweenský obleček, ale myslím, že jím neurazíte po celý rok. Celému modelu jednoznačně vévodí Klobouk s dýňovou květinou. Je to pořádný kouzelnický širák a určitě musthave každého kouzelníka.

*

Druhým mým návrhem, dle mého názoru vydařeným (pozn. redakce: i podle našeho názoru!), je set „Lesní čarodějka/Lesní čaroděj“. Má srdcová záležitost. V tomto oděvu se úplně vidím, jak uprostřed lesa sedím na pařezu v kruhu svíček a vařím lektvar.

*

Třetí set je laděný do růžových odstínů, a tak předpokládám, že se mu pánská část osazenstva hradu obloukem vyhne. Ale kdo ví… Vždy, když vidím podzimní les, tak si živě představuji, jak mezi padajícími listy tančí čarodějka přesně v tomto modelu.

*

Další tři návrhy jsou trochu jiného rázu. Snažila jsem se o něco víc se držet „strašidelného tématu“.

„Netopýří čarodějka/čaroděj“. Kdo by nemiloval ty malé myšičky s křidélky. Sen téměř každého kouzelníka se stal skutečností, nyní budete mít možnost mít své hejno vždy u sebe. Nebo alespoň já ho mít budu.

Klobouk je prozatím jedinečný svou průhledností.

*

Předposlední návrh bych nazvala asi „Bylinkářka/bylinkář z temného hvozdu“. A další klobouk, protože klobouků není nikdy dost. Tentokrát s nějakým tím rostlinstvem a muchomůrkami. Alespoň budete mít přísady doslova po ruce.

Dámský trikoplášť jsem načmárala tak nějak bez přemýšlení. Zato pánská verze byla opět za trest a myslím, že to na něm jde i vidět.

*

Poslední kousek je zatím jen v dámském provedení, ale dočkáte se i pánské. Nestárnoucí klasika v podobě sametového pláště a čarodějnického klobouku. Hábit jsem vytvořila ve třech barvách, afganith, nefryt a obsidián.

*

V předchozím návrhářském článku (můžete číst v Denním věštci nebo Hadím králi) jsem psala o dvou návrzích, na nichž jsem zrovna pracovala. Kousky jsou již v prodeji na Příčné ulici, merlinužel ale u Borgina a Burkese. Studenti je tedy mohou zahlédnout jen v případě, že je na sobě bude mít nějaký profesor.

Temná čarodějka/Temný čaroděj

Čarodějka budoucnosti/Čaroděj budoucnosti

***

To je pro tento článek vše. Doufám, že se všichni s radostí vrhnete do víru nákupů.

P.S.: Prosím nebojte se napsat i špatnou kritiku, každá zpětná vazba je dobrá a dává prostor pro zlepšení.
Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Isabell Tenebris
Vydáno:

Komentáře
Všem moc děkuji. Je radost vidět jak věci nosíte :)). Snad se vám budou líbit a další návrhy. :)
Bell | 06. 11. 2019
Slečno Isabell, nedá se nic jiného než před Vámi smeknout! Vaše práce je úchvatná a těším se na každý další kousek. Člověk aby se kvůli Vám zadlužil :D Prodlala jsem svoji duši Dawsonce... to vypovídá, jak moc jsem ty Vaše kousky chtěla :D Jste královna klobouků!
Wronka Z. | 03. 11. 2019
Bell, to je prostě úžasné! Škoda, že jsem chudá. :D :/
Aimée | 01. 11. 2019
Jsem nadšená, že na PU proudí spousta nových a moc pěkných klobouků! Jste moc šikovná, slečno! :]
Barb | 01. 11. 2019
V budoucnu bych uvítala podobný styl svršku s přehozem, jako je v Lesní čarodějce u pánů, i v dámské verzi, je to velmi pěkné :-) Jen jak tak koukám na postavy, u slečen by to asi nevyniklo tolik, jako u pánů, ti mají ty ruce v bok a tam to přímo vybízí k navrhnutí nějakého přehozu :-)
Ayuš | 31. 10. 2019
Souhlasím s předchozími... ty kousky jsou vážně boží! A i když moc na modu nejsem, pro tentokrát můj měšec zaplakal :D Vážně moc pěkné kousky
Hett | 31. 10. 2019
Ty jsi naprosto úžasná, Iso! Velká poklona až na zem. Tentokrát mám i klobouk, tak smekám! :-)
Ayuš | 31. 10. 2019
Všechny kousky jsou nádherné a podle toho teď vypadají i naše konta. Krádež! Všichni na Isu, že nás připravila o naše drahocenné galeoníky! :D
Kenní | 31. 10. 2019
1601518536