A já ti přeji...

Rádi se radujete? Rádi pozorujete, když se radují ostatní? Pomozte nám radost rozšířit!

Vánoce jsou krásné svátky. Všude blikají kouzelná světýlka, našimi příbytky voní cukroví, františky, jehličí a kdo ví co ještě... A kolem nás je cítit vánoční nálada. Ať už je to koledami, nekonečným připomínáním těchto svátků nebo i prvními vločkami sněhu... Nebo chováním lidí. Vánoce jsou také svátky, které působí radost, a spousta bytostí si to také uvědomuje a snaží se podle toho chovat a radost rozdávat ještě více než kdy jindy.

A přesně o to se chci i já prostřednictvím Corvina Declaratio pokusit – chci se pokusit rozdat co nejvíce radosti, jelikož si myslím, že je to opravdu krásná emoce a mám ráda, když ji mohu rozdávat. Nebo nechat ostatní, aby ji rozdávali. Je spoustu věcí a činů, jimž lze radost vyvolat – ve mně například radost budí krásná slova, kterými se toho dá spoustu vyjádřit (přestože si netroufám tvrdit, že nimi jde vyjádřit vše). Myslím, že upřímná a milá slova od srdce dokážou zlepšit náladu i více, než kdejaký drahý, ale neosobní dárek. A podle toho se také orientuji a chovám, i když si nejsem jistá, jestli to tak mají i ostatní.

Každoročně s láskou obesílám své nejbližší sovami s hezkými slovy od srdce, protože je skvělá příležitost vyjádřit to, na co například zapomínáme přes rok, přestože je samozřejmě lepší, když to dotyčným připomínáme průběžně. Ale nikdy není od věci jim to znovu zopakovat! A řekněte... co by byly Vánoce bez krásných slov a přání, kterými obdarováváme naše nejbližší? Já si to nedokážu představit. A proto přesně v tento moment přestanu obcházet kolem horké kaše a řeknu vám, co mám v plánu!

Chtěla bych sesbírat co nejvíce přání pro naše hradní obyvatele od našich hradních obyvatel, což samozřejmě sama nezvládnu. Zvlášť když to chci mít od hradních obyvatel, kterým já ani nejsem! Z povzdálí jsem si však všimla, jak neobyčejné kouzlo váš hrad má. Tvoří ho kolektiv lidí, které spojuje spousta věcí, kteří si rozumí a podporují se. A v takovém kolektivu je skvěle! Proto jsem se rozhodla ho podpořit i jen takovou maličkostí.

Každý může poslat neomezený počet přání každému (a dalo by se říct, že čím víc, tím lépe!), komu by chtěl, a je pouze na něm, zda se pod přání podepíše, nebo jej pošle anonymně. Svá přání můžete házet do této schránky, jež bude otevřena do 20. prosince. Následně budou zpracována do článku, aby se jimi mohl každý pokochat.

Věřím, že toto může vyvolat nemálo radosti, přestože to nezabere mnoho sil! Prosím, najděte si tedy chviličku a pomozte k rozšíření krásné atmosféry!

Zalíbil se ti článek? Vyjádři svůj názor v komentářích, to je totiž to, co autor článku ocení nejvíce! přidat komentář


Tiráž Autor: Faithie Bertrand
Vydáno:

Komentáře
Veľmi pekný článok :)
Grace | 15. 12. 2019
Taky jsem koukala, sl. Lilčo! Holt přání jsou oblíbená. :D ale jak říkáte, aspoň si tak třeba budeme moct přečíst více pěkných přáníček. :)
Aimée | 07. 12. 2019
Vidím, že letos takových nápadů bylo více... :D Ale tak vzkazů není nikdy dost a bude skvělé, pokud si těch vzkazů budeme moci přečíst co nejvíce, ve více periodikách...už se moc těším! :)
Lilien | 07. 12. 2019
1601519106